Bi bakabilirmisiniz sorunu anlamadım

Konreat

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar

Oncelikle ekipmanlarimi sayacagim sonra bu zamana kadar yaptigim islemleri simdiden tesekkrler hatam varsa kusura bakmayin

Tohumum pineapple kush auto kushseed den siparis ettim

Kabinim 50*40*190

Giris fani 100m3

Cikis fani 200 m3

İşik full spektrum cobled 200w 20000 30000 lumen arasi aliyorum.

Nem makinem sinbo degeri varmi bilmiyorm.
Kucuk arac vantilatoru

Toprak plagron lightmix

Saksi 20 lt bez

Gubre an serisi micro grow bloom big bud overdrive ve calmag

2 gun icersinde tohumu patlattim ve topraga aldm direk 20lt surekli kalicak olan saksiya 01.10.2021 tarihinde 3 gunde filiz verdi ilk gunler nem makinem yoktu nem 30 40 arasiydi bazen 20lere dusuyordu ve sicaklik 2 3 gun 34 38 lerdeydi suan max 29.5 oluyor toprak cabuk kuruyordu her sabah 400 ml su verdm 5. Gununde micro grow bloom dan 0.4 ml 600 ml suya karistirdm verdm gun asiri kurudu 1ml calmag 600 ml suya karistirip verdm daha sonra tekrar ayni sekilde micro grow bloom verdm 2 gun sonra tekrar calmagla sulama yaptm ayni sekilde sonradan farkettm ki topragin 1 2 cm ust kismi kuru fakat alti nemli kaliyor suan 2 gundur sulama yapmiyorum sebeke suyuna baktm 6.9 ph dinlendirip veriyorum ilk gunler yapraklarin yukari dogru pence yapmasndan dolayi arastirdm isik veya isi stresi olduguna vardm araligi 40 cm di suan 70cm de daha duzelme yok fakat cicegim 11 gunluk auto icin ufak gibi geldi bana daha once blue dream auto yapmistm bu kadar ilgilenmeme ragmen arsiz gibiydi suan bazi yapraklari cok az burusuk ve sari leke gibi bisiler var yardim edebilicek bilgili kisilerin oldugunu biliyorum sitede

esrarii

Müptezel
gübreyi çok yüklenmişin , bi süre gübre verme , flush da atma saksın büyük , günlük sulama yap on damla kadar .

zehir0t

Üye
Şu dönemde gübrelik çok biseyin yok ara ara odullendir.gubreye biraz aç kalması iyidir gübreye doyurmucan hiç bir zaman .. sen havalandırmasıni iyi yap ışığını kaliteli kullan yorma bitkiyi gerisi gelir

higthead

Jolly Green
Dostum 6.9 ph cok yuksek sıkıntı cıkarır bıtkı solım sana. Bu arada karbon fıltrenı goremedım sakın karbon fıltrtesız ıs yapmaaa.Bitın gayet guzel gozukuyor. Calmag olmadan olmaz ve yıne soyluyorum ph6.9 cok yuksek o kenar sararmaları ph yukseklıgınden ve calmag eksıklıgınden

190lık karbon fıltre al guvenlıgı tehlıkeye atma.

Konreat

Yeni üye
Karbon filtre 2 3 haftaya ciceklenmeye girerken alayim dedim aklimda o iş o zaman bi ph down şart suanlik her bos sulamada calmag kullaniyim mi

higthead

Jolly Green
Karbon filtre 2 3 haftaya ciceklenmeye girerken alayim dedim aklimda o iş o zaman bi ph down şart suanlik her bos sulamada calmag kullaniyim mi

Dostum ph down yerıne sırke kullansana. calmag her 2 veya 3 sulamada 1 ekle acilll. Bu arada karbon fıltrenı temın et.Malum türkiyede her gecen gun herseye zam gelıyor yeter artık ekmek bıle 2.5 - 3tl saka gıbı.Karbon fıltre ıcın cok bekleme bı anda bıtkılerın kokmaya baslar aman guvenlıgı tehlıkeye atma.

Konreat

Yeni üye
Sirke lt basina kac ml vermem lazim uzum sirkesimi elma mi aynen oyle hemen bugun vericem siparisi micro grow bloom a devam edeyim mi azda olsa

higthead

Jolly Green
Sirke lt basina kac ml vermem lazim uzum sirkesimi elma mi aynen oyle hemen bugun vericem siparisi micro grow bloom a devam edeyim mi azda olsa

Dostum ph metren ıle olcuceksın. Heryerın sebeke suyu ph farklıdır. hazır suların yazan phlar dogruy degıl ph metre ıle olcmen lazım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!