Bez dolap ile başlayıp pvc geçiş

nazgül

Yeni üye
Selam kankalar nasılsıniz,
Dun ev arkadaşım sagolsin çılgın tasarımcı bez dolabın içine hızlıcana koyduğumuz kızlarımıza yeni bir box yapmaya başlamış bende adim adim fotileri paylaşacağım öncelikle eksik birsey varmi ve tavsiye edeceğiniz yansıtıcı film tarzi birsey varmi diye sizlere sormak istedim.
Yahu birde auto bitkiler de 24 saat isik veren de var 16da ben 20 veriyorum çiçeklenme de ise 12 yapıyordum birkaç yerde okuduğumda autolar da ışığı kısmaya gerek olmadığını gördüm suan 16saat veriyorum isik sorun olurmu sizce

MALZEMELER
Bolca pvc boru
Pvc boru birleştirmek için ek yerleri
Yansıtıcı ( growkentte mylar var 200tl 10metre fakat bu film olarak geçiyor cok ince yada Black White yansıtıcı film var bu diğerine nazaran daha elle tutulur gibi 10metre eni 2metre)
Dış kısmına kumaş diktirip üzerine de yansıtıcı ve hava kacirmayacak bu filmleri yapıştırmayi düşünüyoruz. Bu konuda fikir destek bekliyoruz tecrübeli grower arkadaşlardan
Air saksi 20lt
Sylvania grolux 600w cift spektrume lamba(önceden hps/mh kullanıyordum full auto ektigim icin kendi cooltube reflektorume grolux daha iyi performans sağlayan bir lambaya geçmek istedim)
Dijital balast
Toprak veya coco medya mi kullansam bunuda tecrübeli arkadaşlara soruyorum.
Gübreler icin de görüyorum paylaşıyorlar
Pk falan var ne bilmiyorum
Vitamin var böyle seyler görüyorum cok bilmiyorum ne önerirsiniz ben AN serisi tang çizelgesini kullanıyorum suan memnunumda diğer gübreler farkını da aydınlanmak olarak öğrenmek isterim . Kafanızı şisirdim kankalar herkese bollll hasatli growlar

nazgül

Yeni üye
Teşekkür ederim kanka ciceklenmede suan 16 saat isik veriyorum auto olduğu için canavarlar ufak isik stresine girdiler.. onun dışında iyiler

Ü

Üye silindi 19038

Guest
Hocam merhaba , bu PVC boruların köşelerini birleştirmek için nasıl bir aparat kullandınız ? üç yollu dirsek diye bi parça var internette araştırıyorum Türkiye de yok sanırım

Ü

Üye silindi 19038

Guest
3 yollu k yerine

Dirseği dönmeden 20 cm önüne t atıcaksın karşıya tamamdır
Yok hocam 3 yollu dirsek K değil bir uç sağ kenar bir uç sol kenar bir uç da aşağı ya da yukarı tam köşe için K değil yani 3 yollu dirsek diye Google da bi aratın parça çok güzel ama tr de webden bulamadım

nazgül

Yeni üye
Yok hocam 3 yollu dirsek K değil bir uç sağ kenar bir uç sol kenar bir uç da aşağı ya da yukarı tam köşe için K değil yani 3 yollu dirsek diye Google da bi aratın parça çok güzel ama tr de webden bulamadım
Selam kanka biz pvc uçlarını birleştirmek için yapimarketten köşe aldik dönen bu 3lu ve ikili iki farklı köşeler aldik ve bunların ucunu ısıtıp içine sokmak gerek fakat onu yapacak alet olmadığı için uçları falcata ile güzelce kesip tam birbirine uyucak Sekilde birbirlerine takip silikon koyduk aralarına da 6mm kalınlığında kartondan ördük simdi köşelere aralara köpük atıp ic kısmını ful kaplamayi üzerine de mylar film çekmeyi dusunuyoruz.

nazgül

Yeni üye
Selam kanka. Anladığım kadarıyla bitkin auto 16 ,18 saat ışık az gelir kanka 12 zaten aklindan bile gecirme morukcum 20/4 yap bence az ışıkla fazla şişmez someklerin ne kadar ekmek o kadar köfte:D
Aynen aynen kqnka grow da Bloom. Da full 20/4 veriyorum hihihi ama kizlar Bloom da bir hastalık yaşıyorlar birçok eski yaprak yeşilden sarıya dönüştü ve bazı yapraklarda benek benek kahverengimsi lekeler var callsium sorunu gibi geliyor ama toprak kitlenmiş gibi de olabilir. Flush yapip biraz rahatlattım sonrasında tekrar gübrelemeye başladım da hiç thc üretmiyor gibi kizlar biraz düşünceliyim kanka.

Ü

Üye silindi 19038

Guest
Hocam o köşelerin bi fotosunu atma şansın varsa çok makbule geçer

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 2 2008Grower:
    ****** hahahaha* ****** ********* ********* ******* **** ** **
  • Siyahincininlaneti Siyahincininlaneti:
    hahahaha *** * ********* ******* ******** **** **** ******
  • L Levrekbaz45:
    hahahahahahahaha
  • 2 2008Grower:
    ********* ** **** ********* ******* ****** ******* hahahaha*
  • L Levrekbaz45:
    hahahaha* *** *******
    **** ******** hahahaha** *****
  • Emmy Emmy:
  • muadip muadip:
    **** ******** ******* ***** **** ******* ****** hahahaha *** * ********* ******* ******** **** **** ******
  • 2 2008Grower:
    hahahaha ********** hahahaha** ********* **
    **** ******** ******* ***** **** ******* ****** ******** ** ***** *** *** ******** ******* ********* ****** ********** ********* ***** ***
  • Emmy Emmy:
    ** ****** ****** ***** ****** ***** ****** ******** ******* ***** **** ******* ******
  • muadip muadip:
    ****** ******* ****** ****** ***** ****** ***** **
    +1
  • Emmy Emmy:
    ********** ******* ***** **
  • Emmy Emmy:
  • muadip muadip:
    +1
    hahahahahahahaha * ***** *****
  • Emmy Emmy:
    **** ***** hahahaha ****** ***** ** *****
    +1
  • 2 2008Grower:
    ***** ***** ******* * ********** ****** ******** ***** ***** * ****** **** ******* * **** **** ******* ********* ***** **** hahahaha******
  • NewGardener NewGardener:
  • NewGardener NewGardener:
    * ****** ***** hahahaha* ***** ***** *********
    +2
    ******* ******** hahahaha*
    hahahahahahahaha hahahaha ******** ******** ******* * ** **** ******
    Siyahincininlaneti Siyahincininlaneti: hahahahahahahaha hahahaha ******** ******** ******* * ** **** ******