Bez Dolap Havalandırma-Karbon Filtre İle İlgili

Ahmet420

Yeni üye
Kankalar selam,

Bez dolaptan yeni bir kabin yapmaya hazırlanıyorum. Bez dolabım ve mylar filmim geldi. İçerisinde 2 adet auto WW yetiştireceğim.
Dolabın boyutları: Yükseklik: 1,45 cm Derinlik: 48 cm Genişlik: 115 cm
Dolabın içini sadece mylar film ile kaplayacağım. Işık olarak, Samsung LM301H QB 110 Watt ışık kullanacağım.
Hava giriş çıkış fanları ile ilgili kafam karıştı, konuda tecrübeli arkadaşlar, tavsiyenize ihtiyacım var.

Hava giriş fanı için sessiz ve işimi görecek bir şey almak istiyorum. Sessiz olması benim için çok önemli.

Hava girişi için bu fanı düşünüyorum fazla mı gelir sizce? 2 tane 8cmlik pc fanını birleştirip koysam çok mu zayıf kalır? : https://www.magicplant.net/aksesuarlar/514-sp-tdm-100-aksiyel-fan.html

Hava çıkış ve karbon filtre için de bu seti düşünüyorum. 190m3 lük set benim kabine fazla mı gelir sizce? Kokuyu tamamen kesmek istiyorum. Hemen yan tarafta komşunun kapısı var, paket olabiliriz. Fanın sesiz olması yine çok önemli. https://www.growkent.com/urun/190-m3-hm-karbon-filtre-set

Teşekkürler.

Blueberry

Stay High
2 Adet bitki çok koku yapmaz o konuda paket olacağım korkusunla o bitki yetişene kadar seni paranoyak yapar ilk önce önmelini al kafan rahat olsun kanka. pc fanı birleştirme falan uğraşma sana önerceğim
https://www.hirdavatalet.com/BMFX-100-PLASTIK-GOVDELI-YUVARLAK-KANAL-FAN,PR-1622.html
al iki tane bundan biri giriş birini çıkış olarak kullan. çıkış olanın başına tak bir karbonfiltre bak keyfine. 2 bitki için yeter bu . çok masrafa girme

Blueberry

Stay High
80.80 150 kabinde 100lük aksiyel fan var sadece çıkış için. Giriş fan yok. Şimdilik gayet yeterli. İleride sıkıntı yaşarsam çıkışa 200 girişe de 100lügü koyarım diye düşündüm. Ama sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum.
Demekki temiz havayı bir şekilde alıyor. kaç bitki?

Blueberry

Stay High
Sagol reis bi sorum olacaktı sana. 80 80 kabinde 600w URL led ile 3. Autoyu eklesem ilerde sıkıntı yasarmiyım. Yoksa 2 ile devam etsem de aynı mahsulü mu alırım. Yoksa sıkıntı olmaz kabin ve ışık 3 autoya yetermi ne dersin? Bebeleri swettoot diye aldım degenikadan. Daha önceden dolapta ve terasta 2ser deneyimim oldu. Eğitim konusunda tecrübem var. Kabini yeni aldım.
Kanka 2 auto yap tam yap. Ben 3363w tek led de 4 bitki yapıyorum ışık yoğunluğunu çok paylaştırma bitkilerde 600w da 2 bitki ideal. Ayrıca sweet thooth iyi seçim ben de fem yetiştiriyorum şu an :)

Ahmet420

Yeni üye
2 Adet bitki çok koku yapmaz o konuda paket olacağım korkusunla o bitki yetişene kadar seni paranoyak yapar ilk önce önmelini al kafan rahat olsun kanka. pc fanı birleştirme falan uğraşma sana önerceğim
https://www.hirdavatalet.com/BMFX-100-PLASTIK-GOVDELI-YUVARLAK-KANAL-FAN,PR-1622.html
al iki tane bundan biri giriş birini çıkış olarak kullan. çıkış olanın başına tak bir karbonfiltre bak keyfine. 2 bitki için yeter bu . çok masrafa girme
Kanka bez dolabın içini kaplayınca alan da baya daraldı. Işık sızmaması için mylar filmin arkasını kalın çöp poşetiyle kapladım, bez dolabın demir çıtalarına çift taraflı bant ile sabitledim. Dolabın alanı biraz daha daraldı, iki tane auto anca sığar. Şöyle bi bakınca bu fanların fazla geleceğini düşünüyorum.

S&P aksiyel 130m3 fan indirime girmişti, 100tlye aldım (S&P almamın sebebi, en sessiz fanlardan olduğu için). Acaba bunun ucuna bir karbon filtre yapıp koysam, hava çıkış olarak yeterli olur mu? Ucuna şunun gibi bir şey takarım veya kendim yaparım. https://urun.n11.com/aspirator/ferrokim-fr-8-karbon-filtreli-baca-aparati-P395895773

Hava girişi için de iki pc fanını bir denicem çünkü elimde 4 tane pc fanı var. Eğer yeterli olmazsa bi 200m3'lük bir fan daha söyleyip onu hava çıkış yaparım, 130m3 olanı temiz hava giriş fanı yaparım diye düşünüyorum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • içiciadam içiciadam:
    ** ** **
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** **
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** hahahaha**
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • içiciadam içiciadam:
    ****** ***** ****** hahahaha**
  • içiciadam içiciadam:
    ********** ** ** **** hahahaha**
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** ******* hahahaha ********** ***** ********
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ***** **** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ****** hahahaha**
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** * ** ***** hahahaha*** **** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** hahahaha* ****** hahahaha**** **** ****** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • içiciadam içiciadam:
    ******** ******* ******** ******** ** ******** ******* ** *** ***** ******** ****
    içiciadam içiciadam: ******** ******* ******** ******** ** ******** ******* ** *** ***** ******** ****