Beyler lütfen yardim

Aranızda yeniyim fazla bütçem yok acemiyimde kendime bir dolap yaptım etrafını folyoyla kapladım içine 60 voltluk bir LED koydum ve şuanda içinde 4 tane 5gunluk fideler var fan falan yok dedim de maddiyatan dolayı daha bişey alamadim sizden ricam en ucuz yollu nasıl bir sistem kurarım . 75 liralık bitki yetiştirme letleri var ise yarar mi onlar pervane şuan için gerekli mi karbon fitre yerine sadece havalandırma pervanesi kulllansak olurmu tam da yazamıyorum hani bi hayır sever cevaplarsa daha güzel sorarım saygılar

Ü

Üye silindi 27418

Guest
kanka burada anlatıyor arkadaş minimum maliyet ile fakir setup bölümüne bak :D

Yani bi içerideki havayı dışarı verecek bı alet birde dışarıdaki havayı içeri verecek bı alet birde fan sallansin yapraklar diye ışık nem bunun mantığı bu ya malzemelerde tikaniyorum işte nasıl bişey yapicam ucuz yollu
kanka 1-2 bitki yaparsın o şekilde ama biraz araştırman lazım kokusuz türleri yetiştirdiğin odayı tamamen hava geçirmez yapmalısın kapı izolasyon malzememeleriyle fakat bu durumda bitki yeteri kadar co2 alamayacağı için fazla bişey bekleme sulama yapacağın zaman kapının ağzına oda spreyi sıkarsın ya da en temizi bi kaç saksı kasımpatı, zambak veya yasemin koy odanın kapısına sonra seyret kokuyu ;) bu dediklerimi hakkıyla yapamazda patlarsan bana sövme ama kanka :D

kanka 1-2 bitki yaparsın o şekilde ama biraz araştırman lazım kokusuz türleri yetiştirdiğin odayı tamamen hava geçirmez yapmalısın kapı izolasyon malzememeleriyle fakat bu durumda bitki yeteri kadar co2 alamayacağı için fazla bişey bekleme sulama yapacağın zaman kapının ağzına oda spreyi sıkarsın ya da en temizi bi kaç saksı kasımpatı, zambak veya yasemin koy odanın kapısına sonra seyret kokuyu ;) bu dediklerimi hakkıyla yapamazda patlarsan bana sövme ama kanka :D
Apartmanda oturuyorum anlaşılır mi koku en üst kattayim birde bitkiler genetiği ne bilmiyorum bı fotoğraf atayım da şöyle kanka

Apartmanda oturuyorum anlaşılır mi koku en üst kattayim birde bitkiler genetiği ne bilmiyorum bı fotoğraf atayım da şöyle kanka
Boşuna atma kanka fotoğraftan anlaşılmaz genetiği ben daha ekmediğini düşündüğüm için kokusuz bi tür önerdim sana ama genetiğini bilmiyorsan ekiliyse karbon filtre şart olabilir hiç riske girme bence

Acele ediyorsunuz hemen. Okumadan yazmadan çizmeden , plan yapmadan bu işe giriyorsunuz. Olmaz kankam böyle . Şuan yerinde olsam tohumlara para vermediysem uğraşmam. Sağlam genetik alırım. Adam gibi ışık alırım . Dolap var diyorsun güzel. Karbon filtre alma konusunda zorunlusun o bitkilerin kokusu seni fiş edecektir. Kafadan 4 bitki bakmak için gidip torch LED alacaksın 50wlikdan. 1 bitki için 150w gerekli min. 600w değerini bulacaksın torch ledler alarak. Sonra karbonfiltre alacaksın. Gübre alacaksın yani sürekli birşeylere para vermeye başlayacaksin. O yuzden plansız hemen acele ile olmuyor. Yerinde olsam 10 gün içinde torch LED alırım . Hemen peşinden gübre alırım. Blooma geçmeden önce karbonu alırım. Yani böyle yapabilirsin. Yoksa öyle 50 60 liralık ışıklarla olmaz bu. Suyun ph değerini ayarlama hadi onu s. et . Sen dolabın içine temiz hava vermelisin. Nem seviyesini ayarlamak zorundasın. Nem ölçer olacak . Yani ışıklara 500tl desek ilk bastan . Sonra gübre olucak onu da ideal paket alırsın 300 onu yazarsın. Karbon olarak da çiçek dönemine geçince 1000-1500 arasında karbon alman gerekiyor. Şuan benim sana ışık konusunda verdiğim fikir sadece fakir growu yapanlar bilir. Cob veya dob yaptır. Para harcaman gerekiyor kusura bakma. Diğer türlü bu bitkiyi boşuna bakma. Yetişmez . Bitki besin isticek senden. Vermezsen o da sana cigara vermez

Acele ediyorsunuz hemen. Okumadan yazmadan çizmeden , plan yapmadan bu işe giriyorsunuz. Olmaz kankam böyle . Şuan yerinde olsam tohumlara para vermediysem uğraşmam. Sağlam genetik alırım. Adam gibi ışık alırım . Dolap var diyorsun güzel. Karbon filtre alma konusunda zorunlusun o bitkilerin kokusu seni fiş edecektir. Kafadan 4 bitki bakmak için gidip torch LED alacaksın 50wlikdan. 1 bitki için 150w gerekli min. 600w değerini bulacaksın torch ledler alarak. Sonra karbonfiltre alacaksın. Gübre alacaksın yani sürekli birşeylere para vermeye başlayacaksin. O yuzden plansız hemen acele ile olmuyor. Yerinde olsam 10 gün içinde torch LED alırım . Hemen peşinden gübre alırım. Blooma geçmeden önce karbonu alırım. Yani böyle yapabilirsin. Yoksa öyle 50 60 liralık ışıklarla olmaz bu. Suyun ph değerini ayarlama hadi onu s. et . Sen dolabın içine temiz hava vermelisin. Nem seviyesini ayarlamak zorundasın. Nem ölçer olacak . Yani ışıklara 500tl desek ilk bastan . Sonra gübre olucak onu da ideal paket alırsın 300 onu yazarsın. Karbon olarak da çiçek dönemine geçince 1000-1500 arasında karbon alman gerekiyor. Şuan benim sana ışık konusunda verdiğim fikir sadece fakir growu yapanlar bilir. Cob veya dob yaptır. Para harcaman gerekiyor kusura bakma. Diğer türlü bu bitkiyi boşuna bakma. Yetişmez . Bitki besin isticek senden. Vermezsen o da sana cigara vermez
Toprak ph su ph olcerim var şimdilik eksiğim ışık ve fan onları çözeceğim sonradan da çiçeklenme ye gelince karbon filitre alırım yapicam ben bu işi kafaya koydum gerekirse iki tane yetiştiricem ışık yeterli olsun diye

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Ben 1 tane Ak48 Yapayım dedim karbon filtre gerekmez diye ev leş gibiydi kendim vegde 2. hafta Kokuyu aldım illaki karbon gerekiyor

Acele ediyorsunuz hemen. Okumadan yazmadan çizmeden , plan yapmadan bu işe giriyorsunuz. Olmaz kankam böyle . Şuan yerinde olsam tohumlara para vermediysem uğraşmam. Sağlam genetik alırım. Adam gibi ışık alırım . Dolap var diyorsun güzel. Karbon filtre alma konusunda zorunlusun o bitkilerin kokusu seni fiş edecektir. Kafadan 4 bitki bakmak için gidip torch LED alacaksın 50wlikdan. 1 bitki için 150w gerekli min. 600w değerini bulacaksın torch ledler alarak. Sonra karbonfiltre alacaksın. Gübre alacaksın yani sürekli birşeylere para vermeye başlayacaksin. O yuzden plansız hemen acele ile olmuyor. Yerinde olsam 10 gün içinde torch LED alırım . Hemen peşinden gübre alırım. Blooma geçmeden önce karbonu alırım. Yani böyle yapabilirsin. Yoksa öyle 50 60 liralık ışıklarla olmaz bu. Suyun ph değerini ayarlama hadi onu s. et . Sen dolabın içine temiz hava vermelisin. Nem seviyesini ayarlamak zorundasın. Nem ölçer olacak . Yani ışıklara 500tl desek ilk bastan . Sonra gübre olucak onu da ideal paket alırsın 300 onu yazarsın. Karbon olarak da çiçek dönemine geçince 1000-1500 arasında karbon alman gerekiyor. Şuan benim sana ışık konusunda verdiğim fikir sadece fakir growu yapanlar bilir. Cob veya dob yaptır. Para harcaman gerekiyor kusura bakma. Diğer türlü bu bitkiyi boşuna bakma. Yetişmez . Bitki besin isticek senden. Vermezsen o da sana cigara vermeze

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
  • T Taha2580:
  • T Taha2580:
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha ******* ****** ********** ****
  • ax-b ax-b:
    ****** *** ****** ****** ******* ***** ****** hahahaha******* *****
  • ax-b ax-b:
    +1
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha** ***** **
  • ax-b ax-b:
    ********* ***** * ********** **** hahahaha*** ** ***** ********
    +1
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha* ****** **
  • New Rookie New Rookie:
    **** ******* **
  • ax-b ax-b:
  • L lityum:
  • L lityum:
    ** *** ** ***** ***** **** ******* ****** hahahaha* ******** ********** ******* ********* **** ** ******** *********
  • T Tropikal.MR:
  • L lityum:
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha ****** ********* hahahaha****** **********
  • kokokoco kokokoco:
    hahahaha ******* ********* ****** ** ***** ****** hahahaha** ******* *** ***
  • H happyworld:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*
  • kokokoco kokokoco:
    kokokoco kokokoco: ****** *****