Beyler hydro için yardım

bbfox

Yeni üye
Selamlar.kendime hydro sistem yapıcam.cogu şey okey.yanliz ana tanktan kafa motoru hangi periyotlarda çalışacak.(hava motoru değil).yani besin devir daimi ne aralıklarla olacak? Bilen veya herhangi yerli yabancı kaynak söyleyecek varmı?

seven

Yeni üye
+1 benden de aynı ve daha fazla dertten muzdarıbım bi turlu duzgun kaynak bulamadım hydro ıle ılgılı gubreleme perıyodu. ppm si vs hepsı karma karısık :( bilen kankalar aydınlatsın lutfen bizi.

Diyojen19

Yeni üye
kabin ısısı yüksek olduğundan illa bi su soğutucu sistem gerekiyor gerek evyap gerekse makine. o yüzden su sıcaklığını stabil tutmak için 24 saat çalıştırmak gerekiyor hem devirdaim pompasını hem su soğutucucuyu. benimki evyaptı ama profesyonel bi makineyle yapılırsa her 45 dkda bi devirdaimle çözülebilir. sürekli çalışmasınında bence bi zararı yok rezervuarında sağlam havataşın varsa özellikle 24 saat çalıştırmanı öneririm kanka. pompa olarakda 2 tane güzel pompa linki bırakıyorum ihtiyacına göre bakıp karşılaştırabilirsin
bol hasatlar

Ü

Üye silindi 22832

Guest
internette hangi dönem kaç PPM tablosu vardı.En kötü youtube'dan inside hydro kanalını izle orada olması lazım.
haftada 1 defa gübre ve su takviyesi yapıyorsun.2-3 günde bir ph değerini ölçüyorsun.
ben de hydro yapacağım,araştırıyorum sürekli fazla bilgi yok.
Senin kova sistemin nasıl?

dolunay

Yeni üye
iyi growlar Dostlar konuyu hortlatıyorum ama ben de aynı sistemle devirdaim yapmaya çalışıyorum iki kova arasında ancak biri diğerinden daha hızlı gönderiyor ve taşma meydana geliyor bu sorunu nasıl çözeriz kankalar

selamlar. gereken malzeme listesinde su terazisi olduğunu görünce sebebini düşünmüştüm. hepsinin aynı terazide olması gerekiyorsa demek ki bu suyun devir daimi ile alakalıdır dedim. senin taşma vs. sorunların bu sebeplerden olabilir..

hydroyu duyduktan sonra toprakta yapmanın bir esprisi kalmadı bende. yabancı dil olmayışından dolayı kaynak bulmak çok büyük bir sorun. hele ki böyle ince detaylarla karşılaşacak olmak başlamadan tedirgin ediyor..

soğutma probleminin çözümünü tank içine buz koyarak aşabilirim diye hayal ediyordum ama işe yarar mı bilmiyorum.

bir de bir yerde coco da hydro'dur demişti bir arkadaş. ne demek istedi hala anlayamadım :)

bu başlığı karşılaşılan sorunlar-bulunan çözümler olarak ilerletmemiz çok iyi olacak. başlayan arkadaşların karşılaştıkları sorunları ve buldukları çözümleri paylaşmalarını bekliyoruz :)

cilgineleman

Yeni üye
Arkadaşlar hydro eğer her şeyiniz tam değilse girilecek bir sistem değildir. Hydro hatayı affetmez. Su ısısı 19-20-21 olması gerekli pH 5.2-6.2 aralığında gezmeli döneme göre ec değerleri kontrol edilip besin verilmeli . Devirdaim pompası 7/24 çalışsın ki suyun iiçindeki besinler dibe çökmesin suyun içine atacağınız buzlar pH ve ec de dalgalanma yapar buda sizi çok üzer

Arkadaşlar RDWC pek tavsiye etmiyorum nedeni ise temizlik için hafta da yada 10 günde bir temizlemek gerekiyor RDWC kurdum yan gelip yatayım derseniz yanılırsınız, DWC daha basit temizlik açısından yedek kova ile anında değişim yaparsınız çünkü besin tuzları birikecek tir bunu temizlemezseniz bitkiniz de hastalıklar başlar.
DWC kullanan birisi olarak ufak ölçek de 1 numara.
7 farklı hidrophonic tekniği vardır coco da buna dâhil.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
    *** ***** *** hahahaha*** ***** **** ******* *** ****** ********** **** ***** *** ********* ****** **** *****
  • bandaleros bandaleros:
    ** ** hahahaha**** ****** *********
  • Bomberx Bomberx:
    ********* ** **** hahahaha*******
  • L lavrens33:
    *** ****** ******* **** *
  • L lavrens33:
  • G Greenman06:
    *** ********* *** *** ********* **** ******* **** **** ******** ** ********** hahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    *** ******* * *** ****** ******* **** *
  • Night owl Night owl:
    *** **** *** ****** ******* **** *
  • Night owl Night owl:
  • L lavrens33:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ***** *** hahahaha***
  • L lavrens33:
    ***** ****** **** hahahaha****
  • bandaleros bandaleros:
    ******* ******** ********* *** *** ********* **** ******* **** **** ******** ** ********** hahahaha
  • NewGardener NewGardener:
    *** * ***** ** **** ***** ***** **
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ** ******* **** **
  • Night owl Night owl:
    **** ****** ****** **** **** ******* *** **** ** ***** ** ******* **** **
    +1
  • Night owl Night owl:
    hahahaha** ****** **** hahahaha****
  • L lavrens33:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  • L lavrens33:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • L lavrens33:
  • Night owl Night owl:
    hahahaha****
    Night owl Night owl: hahahaha****