Besin kitlenmesi mi, termit mi ?

auditor35

Yeni üye
Merhaba dostlar,

Deneme growum hastalandı. Öncelikle bitki hakkında bilgi vereyim. 65 günlük auto northern lights. 7 litrelik kumaş saksıda, dolapta yetiştiriyorum. Sıcaklık 25 civarları, nem %50 civarlarında, ışık 20/04. Beslenme dönemleri geçişinde ph ayarlı su vererek aralarda dinlendirmeden devam ettim. Bunun sonucu olarak toprakta besin kitlenmesine neden olmuş olabilirim, emin değilim. Son zamanlarda üstteki ve alttaki çeşitli yaprakların ucunda sararma ve kuruma başladı. Bunun nedeni besin kitlenmesi mi, yoksa termit olabilir mi ? Bir yaprağın altını mikroskopla çekip ekledim, beyaz noktacıklar korkuttu biraz. Aynı zamanda pistiller de çoğunlukla kahverengiye döndü, bu durum normal midir ? Fotoğrafları bugün çektim, geçtiğimiz pazartesi günü ph ayarlı sade su vermeye başladım besin kitlenmesine karşın. Normalde bloom ağırlıklı 2 hafta daha beslemem gerekiyordu. Yorumlarınızı bekliyorum.0F238A92-EAB3-48A0-9E2F-FCA0F76310CA.jpeg810EC25E-DDFC-4537-87F1-006820E6F15A.jpeg22875EDC-1D7D-4D01-A754-4B8F5B04C65C.jpegB7FE3FDA-01FB-4090-A31D-D966075DB2A0.jpeg6E913FAC-B0FF-428A-9C5E-41C320983934.jpeg5A16B4B8-8988-43F1-857E-FF1D76E87578.jpeg022324E9-CF7E-40E1-B42D-DC37446EA4E8.jpeg

Yapraklar sağlıklı duruyor gibi kanka istersen ph ayarlı su verip 3-4 gün gözlemle kilitlenmeyse zaten temiz su saksının altından çıktığında bitki toparlar

Ü

Üye silindi 2036

Guest
Gübreyi azalt kanka azotu kes sıkıntı yok bu şekil azot fazlası olan bitkilerin sömekleri daha çok şişiyor, azot eksikliği daha sıkıntı yaratıyor bitkide sömekler şişmiyor ama sen yinede azotu kes fazlasıda zarar

auditor35

Yeni üye
Kanks gayet güzel. Bi sıkıntı yok gibi. Çok azot depolamİş görünüyor. Grov gübresi vermesen olur. Blom lari tablosuna göre vermelisin. Aşırı sulamadan nefes alamiyor gelişmiyor olabilir.
Öncelikle herkesin cevapları için teşekkür ederim. İlk growum denemeyle öğreniyorum diyelim, aslında üç günde bir suluyorum. Grauwolf, normalde beslenme çizelgesine göre geçtiğimiz pazartesi başlamam gereken 2 haftalık besin karışımı şöyle: 1 galon suya 2ml micro 4ml bloom(calmag vs yok artık), daha sonra iki hafta ph ayarlı sade suyla hasat ediyordu eleman. Ben bunun yerine yanıklardan korkunca pazartesi sadece ph ayarlı su verdim. Sizce ph ayarlı su yerine bloomlu çizelgeye geri mi dönsem ? Yarın sulama günü. Yoksa ikinci kez sade ph ayarlı su mu versem ?

auditor35

Yeni üye
Sömekler küçük daha. Ciceklenmenin kaçıncı günü?
İlk pistilleri fark ettiğimden bu yana 40 gün geçmiş. Yani ışık zayıf yaklaşık 90-100w led. Erkenden hasat etmeyi düşünmüyorum zaten de. Ph ayarlı su yerine programımdaki 1galon(3,8 litre) suya 2ml micro 4ml bloom sulamasına mı başlasam diyordum. Biobizz bio bloom ve floramicro kullanıyorum. İki gübrede de nitrojen var. Ne yapsam bilemedim.

auditor35

Yeni üye
Dostum senin flusha en az 20 günün var.
Cizelgedeki 6 hafta ne yazıyorsa onu ver. Bide toprağın kurumadiysa şu verme.
Ciceklenmenin 6.haftasinda
Aslında toprak nem ölçerim var ama köklere zarar verir düşüncesiyle toprağa sokmak istemedim bi süre sonra. Üstü kuruyor vs de dipleri nasıl anlayabilirim bilemedim. Üç güne bir sulamaya ayarlamıştım hep. En son sefer çok sulamış olabilirim tabi. Yarın normal çizelgeden devam edeyim bakalım. 20 gün sonra flush dediğin hasat öncesi mi yoksa, iki hafta ph ayarlı sade su verme süreci mi ? Teşekkürler bilgiler için içimi rahatlattın.

Ü

Üye silindi 2036

Guest
Saksıyı ilk şu verdiğin de havaya kaldır kanka ağırlığına bak, bir de su verdikten sonraki 3 gün her gün kaldırıp bak hafifliginden elin alisir bi zaman sonra çözersin ne zaman su vereceğini

auditor35

Yeni üye
Ph ayarlı suyu gübreli veya gübresiz veriyorsun zaten flush a kadar. Flush hasat öncesi hazırlık gübreyi temizlemek için kökler den. Ph ayarlamana gerek yok zaten son sulaması. Saksının 3 katı kadar su ile yavaş yavaş suluyor sun. Alttan akıp gidecek o su.
Merak ettiğim bir soru vardı. Erişkin yapraklardan bazılarının sapının rengi farklı. Yaprağa bakan tarafı kahverengi, ama yaprağın alt kısmı yeşil. Bu görüntünün bir anlamı var mıdır ?4A512964-55EE-4CCB-95DD-29ACA45BD00D.jpegBE234209-9673-4F5F-8C21-ECC30DCE0655.jpeg

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    Nazim_Red Nazim_Red: ** ******** ********* *******