Beraber aydınlanalım profesyonelleşelim

Hyperone

Müptezel
Merhaba dostlar , burayı yeni keşfettim , bu tarz aktif bi kitle bulabilceğimi düşünmüyordum.

Öncelikle yetiştirme hiç yapmadım , normal saksıda domates bile ekmişliğim yok denebilir ,sadece içiciyim ,haftada 1-2 kez arkadaşımla içiyoruz , fantazi olarak kendi mahsulumüzü çıkarmak istiyoruz.

Mühendisim , yazılım ve elektronik , robotik projelerle çok fazla ilgileniyorum , 3d printer , cnc router , lazer router gibi makinalarım var , kendime özel fanus yapıp tamamen yazılım sayesinde otomatik sulama nem ayarlama , ışık ayarlama vs işlerini yaptırtıp telefondan uzaktan kontrol edilebilir bir sistem yapacağım , ancak dediğim gibi yetiştirme konusunda en başlangıç noktasındayım .

başlangıç için hızlı sonuç alabileceğimiz çok yer kaplamayan zorlanmayacağımız bir tür arıyorum.

Sulama sıklığı , nem ve sıcaklık değerleri , havalandırma değerleri ,filtreler , ışık sistemi , tohumu nereden ve nasıl güvenli teslim alabileceğim gibi bir çok bilgiye ihtiyacım var.

forumu biraz inceledim yaptığınz işler çok daha dekoratif , fizik kuralları uygulanıp teknolojik otomatik bir sistem ile beraber çok daha profesyonelleştirilebilir , buranın mizacı biraz farklı , umarım siz değerli dostlarımla anlaşabilirim

Çok yer kaplamayan , hızlı sonuç alabileceğin bir tür arıyorsan autoflower indica strain'lere bakmalısın. bunlar 3 ay civarında hasat edilebilirler boyları da eğitirsen 1 metreyi pek geçmezler. tohum satış sitesindeki katalogdan kafana yatanı alabilirsin , ben white widow auto dışında yetiştirmedim hiç. sulama sıklığı ortamın sıcaklığına ve bitkinin bulunduğu medium'a bağlı , indoor için haftada 1-2 sulama çoğunlukla yeterli oluyor. nem oranı filizlenme döneminde %70+ , bitkilenme döneminde %50-60 arası , çiçeklenme döneminde ise %40-50 arası olmalı. sıcaklık 20-25 derece arası idealdir. filtre olarak eğer apartmanda yaşıyorsan karbon filtre almalısın yoksa koku sorunu yaşayabilirsin. ışık sistemi için mars hydro iyidir , tohumu forumdaki arkadaşlar degenetica ve kushseeds'den alıyorlar memnun olmayan pek görmedim.

Yazılımla iklimlendirme ve sulama olayını önceden bahsetmiştim, bazı arkadaşlara uzay teknolojisi gibi hayal gelmişti :) Bahsettiğin teknik bilgilere sahip isen forumun etinden sütünden faydalanmaya bak. Takipteyim

Hyperone

Müptezel
Bol hasatın olsun. Sonof un nem ısı ölçer ve 4 kanal rolesi wifi li 300 350 liraya geliyor uygulamasında senaryolar yazılım var nem ısı zaman vs uğraşırım ben diyorsan tabi saygı duyarım.
TRY 165.87 30%OFF | SONOFF 4CH R3 Wifi anahtarı 4 Gang DIY akıllı anahtar APP uzaktan kumandalı anahtar kablosuz akıllı ev kontrol Alexa ile çalışır google ev
https://a.aliexpress.com/_BPeYLa
TRY 80.97 30%OFF | Sonoff TH16 akıllı Wifi anahtarı İzleme sıcaklık nem Wifi akıllı anahtarı ev otomasyon kiti Alexa Google ev ile çalışır
Öncelikle benim amacım nemi suyu sıcaklığı ışığı , toprağı , her şeyi uzaktan kontrol edebilmek. Belki çok gerekli olmayabilir ancak fantazimiz işte ne yapalım :D

Hyperone

Müptezel
Yazılımla iklimlendirme ve sulama olayını önceden bahsetmiştim, bazı arkadaşlara uzay teknolojisi gibi hayal gelmişti :) Bahsettiğin teknik bilgilere sahip isen forumun etinden sütünden faydalanmaya bak. Takipteyim
Şuan uzaktan kontrol sistemli bir çadır veya fanus farketmez sistemi çok rahat yapabilirim , anlık ısı nem vs değerlerini alabilir , ısıyı nemi ışığı ayarlayabilir , sorun olduğunda telefona bildirim gelmesi gitmesi , canlı izleme gibi bir çok şey yapabilirim.

Hyperone

Müptezel
Çok yer kaplamayan , hızlı sonuç alabileceğin bir tür arıyorsan autoflower indica strain'lere bakmalısın. bunlar 3 ay civarında hasat edilebilirler boyları da eğitirsen 1 metreyi pek geçmezler. tohum satış sitesindeki katalogdan kafana yatanı alabilirsin , ben white widow auto dışında yetiştirmedim hiç. sulama sıklığı ortamın sıcaklığına ve bitkinin bulunduğu medium'a bağlı , indoor için haftada 1-2 sulama çoğunlukla yeterli oluyor. nem oranı filizlenme döneminde %70+ , bitkilenme döneminde %50-60 arası , çiçeklenme döneminde ise %40-50 arası olmalı. sıcaklık 20-25 derece arası idealdir. filtre olarak eğer apartmanda yaşıyorsan karbon filtre almalısın yoksa koku sorunu yaşayabilirsin. ışık sistemi için mars hydro iyidir , tohumu forumdaki arkadaşlar degenetica ve kushseeds'den alıyorlar memnun olmayan pek görmedim.
Eğitme muhabbetini pek bilmiyorum ancak araştıracağım , bir apartmanın giriş katında işyerim var , kendi özel ofisimde ufak bi köşede yapmak istiyorum , fanusu en çok o yüzden istedim , filtreyi direkt fanusa takıcaktım oda bile kokmayacaktı , hiç bilmediğim için kafamda öyle kurmuştum pek olacak gibi değil sanırım , bu arada hasat alıyorsunuz , hasattan tohum çıkıyor mu ? tekrar ekim mi başlıyor yoksa 3 ayda bir aynı bitkiden mi alıyorsunuz sistem tam nasıl , sürekli tohum ihtiyacımız oluyor mu

Hyperone

Müptezel
Yapabilirsin tabiki yapamassın diye bi kelam etmedim. Attığım sensör ısı ve nem evet su ısısı için de var ayrıca bu sistemi uzaktan kontrol edip ölçümleri görebiliyorsun. Bnde otomobil elektronik çisiyim. Yapılmıcak bişe yok lakin yapılmış daha uygun demek istedim tercih senin. Kanka.
Katılıyorum uygun olabilir ama benimki fantezi işte :D

Eğitme muhabbetini pek bilmiyorum ancak araştıracağım , bir apartmanın giriş katında işyerim var , kendi özel ofisimde ufak bi köşede yapmak istiyorum , fanusu en çok o yüzden istedim , filtreyi direkt fanusa takıcaktım oda bile kokmayacaktı , hiç bilmediğim için kafamda öyle kurmuştum pek olacak gibi değil sanırım , bu arada hasat alıyorsunuz , hasattan tohum çıkıyor mu ? tekrar ekim mi başlıyor yoksa 3 ayda bir aynı bitkiden mi alıyorsunuz sistem tam nasıl , sürekli tohum ihtiyacımız oluyor mu

en temel iki eğitim low stress training ( bitkinin dallarının esnetilerek yatay büyüme sağlatma ) ve topping-fimming ( bitkinin tepesindeki apical meristem bölgesinin kesilerek daha fazla sömek elde edilmesi ). bunları forumda detaylı olarak görebilirsin veya videoları bulabilirsin. karbon filtreyle koku sorunu %99 oranında kesilir merak etme , yeter ki hava giriş - çıkışını iyi ayarla. hasattan tohum çıkması için erkek ve dişi bitkilerin polinize edilmesi gerek , bunu istemeyiz çünkü tohumlu esrarın kalitesi düşük olur ( torbacılarda satılan esrar gibi ) bunun yerine feminize edilmiş tohum satın alıp , döllenmemiş dişi bitkiyi hasat etmelisin. hasattan sonra da yeniden tohum satın alırsın. çoğu kişi böyle tercih ediyor.

Baho

Yeni üye
Otomatik sulama hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlar warmı uzaktan wifi kontrolü olan bir sistem için önerileriniz nelerdir

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • H happyworld:
    *** hahahaha ********* ***** **** hahahaha ******** ** ********** ******** ********* ****** hahahaha****** ****** ****** ******* hahahaha ******* hahahaha* ********* **
  • H happyworld:
    ****** hahahaha* ********** ******** *** ***** ********** ** *** ****** ******* ****** ******* ********** ** *** ****** ****** ******* ******* **** ********** ********* ***** hahahaha**** hahahaha* ******* ***** hahahaha* hahahaha ******** ***** ******* hahahaha********* **** ******* **
  • H happyworld:
    ********** ********** hahahaha hahahaha** ** ******** hahahaha ********* ********* ********** ******* ********** ********** ****** ********
    H happyworld: ********** ********** hahahaha hahahaha** ** ******** hahahaha ********* *********...