Ben tıkandım...

öksürük

Yeni üye
Dostum 3000 tl bütce ile grow yaparsin, ama oturdugun ev apartman katimi, koku dagilirsa komsulara kadar ulasir mi, kendin 100X100X180 gibi ufak bir kabin yap, 2 saksi bakarsin, 1000 tl si tohumlara gidecek, geriye kalan sana yeter ama bir cok seyi kendin yapmalisin, örnegin isik en ucuz yollu torsh led kullanirsin, sen önce gir forumlara okuya bildigin kadar oku, acele etme, sistemini kurmadan baslama, önce tohum siparisini ver sponsordan.
değerli yorumun için teşekkür ederim.
inan bir aydır sizleri okuyorum her başlıkta lakin kafam yandı terimler bana okadar yabancı geldi ki anlarsınız ya eşimle işin içinden çıkamadık birde yeğeninizin yeni emeklemesi ile birlikte bir ilgi isteği başladı beynim 5 e bölündü valla şehir değiştirdim torbacı kovalamak istemiyoruz artık o yüzden bu başlığı açıp güzel fikirlerinizden tek kalemde faydalanmak istedik sizleri seviyoruz iyiki varsınız.

C

Canna

Guest
Dostum bu isin baslangici kabin, kabin olmadan bitkinin gerekli iklimlesmesini ayarlamak cok zor, hele bir kabin yap, bak forumlarda bir cok bilgi var, sonra adim adim tamamlarsin sistemi.

öksürük

Yeni üye
Dostum bu isin baslangici kabin, kabin olmadan bitkinin gerekli iklimlesmesini ayarlamak cok zor, hele bir kabin yap, bak forumlarda bir cok bilgi var, sonra adim adim tamamlarsin sistemi.
taşekkür ederim yavaş yavaş yaptığım her adımı sizinle paylaşıp fikir alacağım ohalde öncelik işim kabin

C

Canna

Guest
Dostum acele etme, yavas yavas danisarak ilerle, inan bana bu forumda öyle ustalar var ki sana ilk growda efsane bitki yetistittirir:)

C

Canna

Guest
Dostum hepimizin ortak bir noktasi var, ve bütün TC yöneticeleri bizim yaptigimiza karsi, bizde onlara karsiyiz, sen yeter ki kendi ihtiyacin icin yetistirmek iste, bütün forum el atar iyi kötü. :)

öksürük

Yeni üye
en büyük keyfimiz eşimle balkonda bi sigara içip muhabbet etmek ve gerçekten ihtiyacımız bu 100 kilom alsan yarım gramını satmam kıyamam:D

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Veg için 5 adet 6700k 30 w cfl bloom için 2700k 5 adet ya da 5-5 yap aynı anda yak
1 adet 11 litre bez saksı
Light mix toprak
Tohum için şişen tablet ben deneme için köfteci tohum attım patlattı büyüttü
Biobizz starter pack
PH için pH ölçer
Nerede yetiştireceksen PC fanı ıvır zıvır.....
kanka cfl ve mh lamba tavsiyeetmiyorum, öyle bir elektrik yiyor ki çorbacıya gitmekten farkı kalmıyor işin maddi yönünün. ayrıca ısı problemleri de baş gösterecektir deneyimsiz arkadaşlar için çok sıkıntı yaratır.

ayrıca full spectrum ledlerden kullanırsa vegde bloomda renk değişimlerine gerek yok. full spectrum içinde tüm pigmentleri barındırıyor, quantum boardlar bitki için en sağlıklı aydınlatmalar, maliyeti ucuz, ısı stresi yaratmaz.

ben Canna ustama katılıyorum, forumu iyice okumak lazım.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • K Keyifcihtiyar:
    ******** ** ******* *** *** *********** ******* ******* ********** **** ******* ******* ***** ***** ******** ******* ** **** ******** ******* ********** ***** dready*
  • O Omnibuw:
    ******** ** ******* *** *** *********** ******* ******* ********** **** ******* ******* ***** ***** ******** ******* ** **** ******** ******* ********** ***** dready* ***** ****** ***** ******* ***** **** ** **** ***** *********** **** ***** dready**** *** ** ***** ***** ********** *** ********** ********* ****** ***** ****** ********* **** ******* ******* ******** **** ****** ********* ****** **** ****** ****** **** ********* ** *** ****** ***** ******** ** ********** ***** *********** *** **** *** **** *** * ***** **** *********** ********* ********* ******* ***** ******** *** ******* ***** **** dready** ** *********** **** ********
    O Omnibuw: ******** ** ******* *** *** *********** ******* ******* ********** **** ******* ******* *****...