BCN Critical XXL 10. Hafta (Hasata Doğru)

Selam arkadaşlar. İlk hasat denemem olduğu için bayağı bir zorluk çekiyorum ama zar zor son haftalara gelmiş bulunuyoruz. Fotoğraflarda göreceğiniz gibi bitkilerin alt yaprakları iyice gitti artık. Nedenini bilmiyorum ama bi tanesi neredeyse bütün alt yapraklarını döküyor. En sağlıklı gözükende bile yaprak uçlarında sararmalar meydana geldi. Toprak olarak plagron all mix kullanıyorum. 5 ve 8. haftalar arasında Cal-Mag kullandım (Yapraklardaki sararmalara pek bir faydası olmadı). Gübre olarak da Plagron terra bloom (3ml. 1lt) kullanıyorum. Saksılarım 19lt. Bez saksı 4 günde bir saksı başı 2,5 lt pH 6,3-6,6 su kullanıyorum. 20/4 cob ışık döngüsünde. Her şeyi doğru yaptığımı sanıyorum ama bir problem olduğu aşikar. Beni biraz aydınlatırsanız çok sevinirim. Aşağıda o sıkıntılı yaprakların bir kaç tane fotoğrafı var.

Ayrıca burada da en sağlıklı gözüken bitkim var. Artık hasat vakti geldi mi sizce? Flush yapayım mı?

R

Ripley'sOG

Guest
1)Sararıp düşen yapraklar bir sorundan ziyade ışık ile bağları az olduğu için kendileri intihar ediyor bitkin kendi enerjisini gereksiz olan o kısımlar yerine yukarıya veriyor apikal baskınlık sonucu normal bir durum konuya donücek olursak genel bir resimi yok bitkinin ancak sorunuda yok gelecek growlarında literatürde sucker budaması diye geçen bu bakımı bitkilerine yaparsan sende gereksiz stresten kurtulmuş olursun.Kadınların medikür pedikürü gibi düşün ama her ihtimale karşı genel bir resim at ilerleyen zamanlarda.
2)Flush konusunda aslında yapabilirsin ama en iyi nokta atışını ve böyle güzel bitkiye trikom mikroskobu yakışır almışken 100x almaya çalış 60xle bir bok belli olmuyor.

Hasatın bol olsun

Işık konusunda yeterli ışık kaynağını kullandığımı düşünüyorum ama yansıtıcı olarak kullandığım malzeme pek işe yaramadı gibi. Bi sonraki sefere onu halledicem ama şimdi de sanırım küf oluşmaya başladı. Kabinin nemi %70-75 arasıydı düşürmek için havalandırmayı arttırdım açık kaplardaki suları da dışarı aldım. Sizce de o kısımlardakiler küf mü ?
KÜF dediğim kısımları iki tanesinde görebildim sadece

Tohumları aldığım sitede 75 gün diyordu hasat için. benim daha yeni oldu 70 gün. 2 Hafta daha beklesem bir zararı olur mu? Bu kadar bekledim bi 15 gün daha bekleyip daha keyifli sömekler istiyorum.

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Merhaba dostum,
Eğer küfse o, o bölgeleri acil kesip çıkarman gerekir yoksa küf tüm çiçeğe yayılır.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • quorthon quorthon:
    ***** ******* ***** *** hahahaha ******* ***** ****** ***** **** ******** ********* hahahaha** ****** *** **** ********* hahahahahahahaha***
  • T Turco:
    * *
  • T Turco:
    T Turco: ****