bava240w

Shiw

Üye
selam kankalar 5 6 aydır bava 240w kullanıyorum %100 dimmerde 80k lümen veriyor
2 bitkim var yetişkin bunlara %100 dimmerde vermeli miyim? 2 bitkiye 3 bitkiye kaç k lümen gerekiyor?
%100de verince gelişim duruyor şişmiyor gibime geliyor
üzerindeki uv ir R düğmeleri tam ne işe yarıyor bilen aydınlatabilir mi lütfen

Narkotik

Üye
Bitki başı 10 15 k lümen yeterli diyolar uv(mor ötesi) ır(kızıl ötesi) derin bilgi için google amcayı ziyaret et knka ama kısaca radyasyon ile stres yaratıp verim arttırma ve ışığı daha verimli kullanma düğmeleri denebilir

Shiw

Üye
Bitki başı 10 15 k lümen yeterli diyolar uv(mor ötesi) ır(kızıl ötesi) derin bilgi için google amcayı ziyaret et knka ama kısaca radyasyon ile stres yaratıp verim arttırma ve ışığı daha verimli kullanma düğmeleri denebilir
evet 10 15k diyen var ama interneti açıp araştırdığımda 15 80k lümen arası diyor hangisine uyacağımı şaşırdım

higthead

Jolly Green
Dostum sen bılınen uzaklıktakı mesafenı koru. lumene bakma. Bakma derken gereklı uzaklıgı yakınlıgı koruduktan sonra lumende mıs gıbı olur hersey.

Shiw

Üye
Dostum sen bılınen uzaklıktakı mesafenı koru. lumene bakma. Bakma derken gereklı uzaklıgı yakınlıgı koruduktan sonra lumende mıs gıbı olur hersey.
55 65 cm arası bir mesafe var dimmer %50 de 40k %100de 80k lümen veriyor altında 2 yetişkin bitki var %100 dimmerde tutmalı mıyım?

higthead

Jolly Green
Dostum senın lux metren telefondan ıse yanlıs olcum o. Dostum bende hps cıyım ama qb larda %100 kullan bloom mesafe ne dıyosa onda tut. yada %75 yap

nasa

Doktor
bu mesafe konusu ışığın gücüne bağlı değişiyor ama ben 100 dimmerda bitkiyle arası 50 cm olacak şekilde kullandım bava240 ı indica bitkide

higthead

Jolly Green
valla hpsden aldığım verimi daha alamadım bu qbde bir şeyi yanlış yapıyorum ama ne :D

Dostum ikisi farklı kulvar brom qb dunda güzel yanı var hps nınde guzel yanı var bu kullanıcıya gre degısır. Bu arada sen tam sorununu bir yaz @nasa ne yazmış 50cm sende bıtkının tepkısıne gore 5 er cm yaklastır tepkıye gore kal.

Shiw

Üye
Dostum ikisi farklı kulvar brom qb dunda güzel yanı var hps nınde guzel yanı var bu kullanıcıya gre degısır. Bu arada sen tam sorununu bir yaz @nasa ne yazmış 50cm sende bıtkının tepkısıne gore 5 er cm yaklastır tepkıye gore kal.
50cm 100dimmerde bıraktım şu an kanka bakalım ne olucak

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • New Rookie New Rookie:
    ** *** **** **** ****** **

***** *** ****** ***** ******* ***** *** ** *** *** ***** ********** **** **** **** ********** *** ****** ********* **** ***** ******* **
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    hahahaha ******** **** ******* ******
  • kkush kkush:
    ***** ******** ********** hahahaha********* ******** **** ******* ******
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha ******** *** ******
  • New Rookie New Rookie:
    ******** ******** ** hahahaha*
  • New Rookie New Rookie:
  • muadip muadip:
    *** ** ******* hahahaha hahahaha***** ******** *** ******
  • kkush kkush:
    ******** ***** ********* hahahaha* ******** hahahaha** ** ******* hahahaha *****
  • muadip muadip:
    ***** **** ******* hahahaha**
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ** ***** *** **
  • kkush kkush:
  • New Rookie New Rookie:
    *** ***** *** hahahaha* ***** *** hahahaha**
  • muadip muadip:
  • New Rookie New Rookie:
    ******* hahahaha *****
  • muadip muadip: