Basamıyorum

paytowin

Yeni üye
Selam, elimde birkaç gr toz halinde kubar var bunları etkili bir şekilde nasıl basabilirim bi video vardı döndüm dolaştım bulamadım, sevgiler.

Lekejeans1

Yeni üye
Bu işin mantigi tozlari güçlü bir sikistirici ile sicak bir sekilde sikistirmak...kimisi portakal sikacagiyla yapiyor kimi saç düzlestirici ile kimi ütü ile.. bu iş için yağli firin kagitlari işini görür.. ben araba krikosu ile yapmiştim.. unutma pres yaptigin yüzeylerin sicak olmasi gerek.. en az 100 derece sicaklik olmali.. kolay gelsin

paytowin

Yeni üye
Cvp: Basamıyorum

Lekejeans1' Alıntı:
Bu işin mantigi tozlari güçlü bir sikistirici ile sicak bir sekilde sikistirmak...kimisi portakal sikacagiyla yapiyor kimi saç düzlestirici ile kimi ütü ile.. bu iş için yağli firin kagitlari işini görür.. ben araba krikosu ile yapmiştim.. unutma pres yaptigin yüzeylerin sicak olmasi gerek.. en az 100 derece sicaklik olmali.. kolay gelsin

kanka mesela önden ısıtma işlemi yapıp tavada ya da çaydanlık içi falan sonra mermer arasına koyma olaylarını yapmak istiyorum bana o tarz bi yöntem lazım.

Gubar1925

Yeni üye
20 sene önce naylon içinde alırdık naylonunu şu an bilemiycem.Yuvarlak yassı meşe haline getir çok aşırı kalın olmasın.4 parmağın genişliğinde 3 gazete kağıdı kopar.ilk gazeteye elinle su damlalarını serpiştir orta ıslansın her yeri sonra Gubarı düzgünce sar.2. kağıda su verme direk sar.3.kağıda bol su ver sar.En son parlak jelatine 3-4 tur sar sağını solunuda kapat güzelcene.Maşa ile ocakta ateşte pişir direk ama tutuşturma yakınlığını ayarla.5-10dk tatlı tatlı tutuşturmadan pişirince hafif kokular gelir zaten düz mermer yada fayans zemine at ya kösele ayakkabıyla yada bir mermer parçası bul koy çık üzerine yaylana yaylana bas bir kaç dakka.Mermer arası olursa efsane oluyor attınmı kafa yararsın :) çıkar koy mermerin üstüne meşeyi iyice soğusun afiyet olsun.Yav ne yazmışım be kafaya bak gece gece ahaha :)))Literatürde bulamazsın nette bu tarifi kanka dumanın bol olsun.Naylon dediysem torbaya falan koyma ha streç film gibi bir naylondur o mundar olmasın dalga ince naylona sarda dene.

20 sene önce naylon içinde alırdık naylonunu şu an bilemiycem.Yuvarlak yassı meşe haline getir çok aşırı kalın olmasın.4 parmağın genişliğinde 3 gazete kağıdı kopar.ilk gazeteye elinle su damlalarını serpiştir orta ıslansın her yeri sonra Gubarı düzgünce sar.2. kağıda su verme direk sar.3.kağıda bol su ver sar.En son parlak jelatine 3-4 tur sar sağını solunuda kapat güzelcene.Maşa ile ocakta ateşte pişir direk ama tutuşturma yakınlığını ayarla.5-10dk tatlı tatlı tutuşturmadan pişirince hafif kokular gelir zaten düz mermer yada fayans zemine at ya kösele ayakkabıyla yada bir mermer parçası bul koy çık üzerine yaylana yaylana bas bir kaç dakka.Mermer arası olursa efsane oluyor attınmı kafa yararsın :) çıkar koy mermerin üstüne meşeyi iyice soğusun afiyet olsun.Yav ne yazmışım be kafaya bak gece gece ahaha :)))Literatürde bulamazsın nette bu tarifi kanka dumanın bol olsun.Naylon dediysem torbaya falan koyma ha streç film gibi bir naylondur o mundar olmasın dalga ince naylona sarda dene.
diyarbakır usulü kubar.. jelatin içinde basıyorlar 0 jelatin satılır bazı kırtasiyelerde. ucunu yaktınmı naylon gibi yanmaz alev almaz.. en kötü ihtimal bulamazsan kalın bir alimünyum folyo ilede basabilirsin kanka.. diyarbakırda marketlerde baharatcılarda 50 gram ıhlamurlar vardı ıhlamur tüketiminde diyarbakır birinci sıradaydı :)kubarı alan markete girip 3 4 ıhlamur alır ıhlamurları döküp jelatinle basarlardı :) dumanınız bol olsun.

• Like
Tepkiler: Dou

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • F Fısfısss01:
  • F Fısfısss01:
    ** **** ** **** dready
  • F Fısfısss01:
    *********** ***** ******* * ****** ********** *** ****** ** **** dready
  • F Fısfısss01:
    ****** **** **** **** *** dready**** **** ******* ** ********* ********** *** ****
    ** ********** ***** ******** ***** **
  • F Fısfısss01:
    dready*********** ** ********** ** ********* ********* dready* ***** ******* ******* dready **********
  • F Fısfısss01:
    dready*********** ** ********** ** ********* ********* dready* ***** ******* ******* dready *********** **** ****** **** ****** *******
  • F Fısfısss01:
    ********* ******* ***** ***** dready* ***** ********** ***** *** ****** ******* ***** *** ****** ****** *******
  • F Fısfısss01:
    F Fısfısss01: ******** *****