Balkonda auto tohum bakilirmi ve hangi gnetik gider indica olark

Zmn123

Üye
Selam aleykum arkadaşlar baharın gelmesi ile balkonda herzamanki gibi gine saksilarla sigara ekcem ama bu sefer genetik auto ekcem saat 12bcktan 6 ya kadar güneş aliyo bu kadar güneş yetermi gübreler olarak karar veremedimbiobiz 3lu set olarak fixmx blom topmax ve bunlara ek calmag activera almıc ve ph düşürücü almayı düşünüyorum sizce nasıl bi yol almalıyım gübreler yetermi limi fazlamı saksi olarak bezmi yoksa delikli saksimi kullanayim bilgi si olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Smokycat

Müptezel
6 saat güneş minimum miktar olarak yeter, 8 olsa daha iyiydi. Normalde gübre seti yeterli, calmag için forumu taramanı öneririm, ucuz yollu alternatif önerileri var, ışığın minimum miktarda olduğu için silikon takviyesi de iyi olur diye düşünüyorum, bitki zırhı derler, gövde ve yaprakları güçlendirir, zararlı böceklerin işini zorlaştırır. Delikli saksı iyi ama 50 Tl saksıya vermek gereksiz, bez saksı şu anda bizde ve Avrupa'da en tutulan saksı, toprağı havalandırır ve su tutmaz, fiyatı da hesaplı. Forumdaki ustalar ph düşürmek için sirke tavsiye ediyorlar, 1 litre suya bir küçük (0.50) sırma su şişesinin kapağı yeterliymiş

Kolay gelsin..

Smokycat

Müptezel
sütün ph değerini düşürmek için süte damlatıyorum demişti
Bence sallamış amca, sütteki olası mikropları öldürmek için kullanıyordur olasılıkla, böylece sütün bozulması engellenir ama yararlı bakterileri de öldürdüğü için gerçeği söylememiştir. H2O2 yani hidrojen peroksit tohum çimlenmesini inanılmaz kolaylaştırır ve tohumu güçlendirir, ayrıca ara sıra gübresiz verdiğiniz suya 3-4 damla ilave ederseniz haşare koruması sağlar.

Zmn123

Üye
6 saat güneş minimum miktar olarak yeter, 8 olsa daha iyiydi. Normalde gübre seti yeterli, calmag için forumu taramanı öneririm, ucuz yollu alternatif önerileri var, ışığın minimum miktarda olduğu için silikon takviyesi de iyi olur diye düşünüyorum, bitki zırhı derler, gövde ve yaprakları güçlendirir, zararlı böceklerin işini zorlaştırır. Delikli saksı iyi ama 50 Tl saksıya vermek gereksiz, bez saksı şu anda bizde ve Avrupa'da en tutulan saksı, toprağı havalandırır ve su tutmaz, fiyatı da hesaplı. Forumdaki ustalar ph düşürmek için sirke tavsiye ediyorlar, 1 litre suya bir küçük (0.50) sırma su şişesinin kapağı yeterliymiş

Kolay gelsin..
Saol kardeşim ucuz maliyetli bise yapcam ama tatmin etmeside önemli 3lu gübre seti yeterlimidir ve calmag bunlara ek olarak almıc ve activera alayim mi ve bez saksi 11litre

Smokycat

Müptezel
Saol kardeşim ucuz maliyetli bise yapcam ama tatmin etmeside önemli 3lu gübre seti yeterlimidir ve calmag bunlara ek olarak almıc ve activera alayim mi ve bez saksi 11litre
Ben de senin yoldayım, 2 haftadır hem forumu hem de yabancı kaynakları didik ediyorum bilgi için. Ben vardığım sonucu yani yapacağım düzeni yazayım sana:

Kumaş saksı, bitki auto ise 11 lt yeterli, photo ise 20 lt veya üstü ve tabii saksı tabağı..

Plagron Light Mix 25 lt.

Biobizz Indoor Pack

Silikon (Bitki Zırhı)

Calmag (satın almanın yerine alternatiflere bakıyorum)

Ph Ölçer, musluk suyuna 1 küçük sırma su (0,50) kapağı sirke koyarsan ph 6,5 oluyor diyor ustalar..

Bu benim araştırma sonucu tercihlerim, besini organik kullanmayı tercih ettim..

Zmn123

Üye
Ben de senin yoldayım, 2 haftadır hem forumu hem de yabancı kaynakları didik ediyorum bilgi için. Ben vardığım sonucu yani yapacağım düzeni yazayım sana:

Kumaş saksı, bitki auto ise 11 lt yeterli, photo ise 20 lt veya üstü ve tabii saksı tabağı..

Plagron Light Mix 25 lt.

Biobizz Indoor Pack

Silikon (Bitki Zırhı)

Calmag (satın almanın yerine alternatiflere bakıyorum)

Ph Ölçer, musluk suyuna 1 küçük sırma su (0,50) kapağı sirke koyarsan ph 6,5 oluyor diyor ustalar..

Bu benim araştırma sonucu tercihlerim, besini organik kullanmayı tercih ettim..

Bende 3 lü gübre seti alcam silikon bitki zırhını nnerde bulablrm

Smokycat

Müptezel
Kardeşim bunu ne için kullanıyoruz
Uzun muhabbet, şu kadarını yazayım, adı üstünde bitki zırhı, bitkinin yapısını güçlendiriyor, sinek böcek vs. parazitler bitkiye kolayca diş geçiremiyor vs. Google amcaya bitkilerde silikon kullanımı diye yazıp geniş bilgi alabilirsin..

Smokycat

Müptezel
Bitkilerin yapraklarına sıkılıyor diye biliyorum koruma amaçlı hiç kullanmadım böcek vs tarzı şeylerden koruması için yapraklara sıkılıyor
Suya da katılır, ara sıra boş suya ekleyerek köklerin de gövdenin de yaprakların da güçlenmesine olanak sağlar. Böcekleri önlemesi zehir olduğundan değli böceklerin güçlenen gövde ve yapraklara kolay diş geçirememesinden kaynaklanıyor, özellikle kabin dışı grow için çok faydalı..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • muadip muadip:
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • bandaleros bandaleros:
  • muadip muadip:
    *** ***** ******* ******** ****** hahahaha**** ** **** ****** hahahaha*** ** ** ********* *** ***** ******** ***** ******** *** ****** ******** ** *** ******* **** ** ******** ***** *** ******* ***** **** *** ***** *** ******** ****** ***** ******** ** **** *** *** **** ********
  • muadip muadip:
    *** ******** ** **** ******* ******* ********* *** ***** hahahaha* *** **** ********* ** ******* ******* ******** ******
  • C clackster:
    *** ***** ******* ******** ****** hahahaha**** ** **** ****** ***** ***** **** ******* hahahaha *** ***** ******* **** ***** *** *******
    +1
  • bandaleros bandaleros:
  • muadip muadip:
    ***** * ***** ********** ******** ***** ******* *** ***** *** *** ****** ******* hahahaha***** *** ****** ********
  • C clackster:
  • muadip muadip:
    *** **** ********** **** ******* hahahaha *** ***** ******* **** ***** *** *******
  • muadip muadip:
    * **** * hahahaha* *** ***** *** ********** ********** ******
  • C clackster:
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ** *** **** ** ********* ****** **** ****** *** ****** ******** *** ****** ******** *** *** ******** ****** ******
  • bandaleros bandaleros:
  • kralartur01 kralartur01:
    *** **** ******* ******** ***** ***** hahahaha*
  • B burap1:
    ****** hahahaha*** ***** *** ***** ******* ** *** ******* ** ********* ******* ***** ******** ******** ***** ** hahahaha **** **** ******** ***** ** hahahaha*
  • muadip muadip:
    ***** ********** ******** ********* ********* *** ********* *** ********** ** ***** ******** ********** hahahaha* ******** ***** hahahaha*** ** *** **** ** ********* ****** **** ****** *** ****** ******** *** ****** ******** *** *** ******** ****** ******
    +1
  • B burap1:
    hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ****** *** **** ****** ****** ***** ******* ***** **** ******* ******** ***** ***** hahahaha*
  • B burap1:
    hahahahahahahaha
  • kralartur01 kralartur01:
    ********* hahahaha ****** ********** ***** hahahaha ***** ****** *** **** ****** ****** ***** ******* **
    +1
  • B burap1:
    ******* ****** ****** ******** *** hahahaha **** ****** ****** ******* hahahaha* ******* ********* ***** ********* ******** ****
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ******** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***** hahahaha ****** ********** ***** hahahaha *****
    bandaleros bandaleros: ***** *** ********...