BALKON GROW(İLK DENEYİM,BİLGİSİZİM)...

Rozipupake23

Yeni üye
Kankalar merhaba.
Çorbacı tohumundan ayıkladığım başta 4-5 saksı ile başladığım daha sonra 2'ye kadar düştüğüm bitkileri sizlerle paylaşıyorum.
1)Durumları nedir?
2)Hasata tahmini süre?
(Sadece 1 boş 1 dolu olmak üzere bloom fish mix verdim.)

Tekrar merhaba kankalar.Güncel resim paylaşıyorum yorumlarınızı bekliyorum.
1)BİG BUD vermeyi düşünüyorum ne dersiniz.
2)Tahmini ne kadarları kaldı kankalar.

Son düzenleme:

Aemili31

Müptezel
Şu an balkonda güzel rüzgar alan bir yerde fakat artık boyu uzadığı için görünüyormuş gibi me geliyor.Biraz stresliyim açıkçası kankalar.
Kanka çözüm olarak balkonun cephesini ıvır zıvırla doldur kapatsın dışarıdan görüşünü ben domates biberle çevreledim her bir tarafını mesela. Ve çiçeklenme ne zaman biter tam olarak bilemem ama tahminen 2 aydan fazla var

Rozipupake23

Yeni üye
Kanka çözüm olarak balkonun cephesini ıvır zıvırla doldur kapatsın dışarıdan görüşünü ben domates biberle çevreledim her bir tarafını mesela. Ve çiçeklenme ne zaman biter tam olarak bilemem ama tahminen 2 aydan fazla var
Domates biber işi mantıklı kanka ama 1 ay kadar sonra taşınmam gerekiyor.İşin garip tarafı ise ben bu bitkileri ekeli neredeyse 3-3.5 ay olacak.Başlarda içeride bakmaya çalışıyordum balkona alınca coştular.

Aemili31

Müptezel
Kanka azot yani grow gübresi veriyorsan artık kesmelisin sömeklerin yaprak dolmuş artık p k yani bloom gübrelerine geçmen lazım ve bigbud iyidir kankam kullanabilirsin

Rozipupake23

Yeni üye
Kanka azot yani grow gübresi veriyorsan artık kesmelisin sömeklerin yaprak dolmuş artık p k yani bloom gübrelerine geçmen lazım ve bigbud iyidir kankam kullanabilirsin
Veriyordum arada hala kanka.fish mix kesiyorum hemen,big bud geçiyorum ve bud candy aldım okudum biraz hoşuma gitti.
İkisini nasıl kullanmam gerek,karıştırıp mı ayrı ayrı mı bir dolu bir boş tarzımı yardım edersen sevinirim kanka.
Ne kadar vermem lazım kanka ve periyodik olarak toprak kurudukça bitkiler su istiyince veriyorum ?

Son düzenleme:

Rozipupake23

Yeni üye
Veriyordum arada hala kanka.fish mix kesiyorum hemen,big bud geçiyorum ve bud candy aldım okudum biraz hoşuma gitti.
İkisini nasıl kullanmam gerek,karıştırıp mı ayrı ayrı mı bir dolu bir boş tarzımı yardım edersen sevinirim kanka.
Ne kadar vermem lazım kanka ve periyodik olarak toprak kurudukça bitkiler su istiyince veriyorum ?
Kanka dönmedin kaldım öyle,birde yapraklarda bir anda karıncalar belirdiğini farkettim inceledim.Yumurta bırakan bir türde vAr sanırım.Acı biberli sarımsaklı bir formül vardı onu uyguladım,Bu seferde yapraklar sarardı gibi.

Aemili31

Müptezel
Kankam görmemişim kb. Sulama kabına aldıklarını sıra sıra koy kanka. Yani gübre koydun karıştırdın yine koyduh yine karıştırdın yine koydun yine karıştırdın o şekilde. Ben 2 gübreli 1 gübresiz sulama yapıyorum sende bitkinin tepkimesine göre ayarlarsıj kanka

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** hahahaha*
  • F FISCUHARA:
    ******* ******** hahahaha**
  • F FISCUHARA:
    hahahahahahahaha * ********* ********** hahahaha******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* hahahahahahahaha******** * ********* ********** hahahaha******** **
  • F FISCUHARA:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • S sonche:
    ****** ****** hahahaha ********** ****** hahahaha* ******* ****** ****** *** *** ******** ***** ***** ********* hahahaha**** ***** ********* **** ** hahahaha*** ** hahahaha***** ********** ******** **********
    S sonche: ****** ****** hahahaha ********** ****** hahahaha* ******* ****** ****** *** *** ********...