Başlangıç Seviyesi Auto Flower ve Grow Üzerine Sorular

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Bitkilerin.veg döneminde 30.000 lümen ciceklenme döneminde 50.000 lümen isiga ihtiyaci var. Bunlar minumum degerler. biraz daha fazla olabilir ama cokta fazla olammamli yoksa bitkiler yanabilir ve lüzumsuz elektrik tüketimi. Lambalari bitkilere 50 cm fazla yaklastirma. Internetten bir lux metre alarak ölcüm yapabilirsin.

Bu linkten cadirinin büyüklügüne göre kullanman gereken lamba sayisini hesap ettirebilirsin. Isik N 30.000 ve 50.000 olarak tavan yüksekligini 0,50 metre olarak ver.

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Bitkilerin.veg döneminde 30.000 lümen ciceklenme döneminde 50.000 lümen isiga ihtiyaci var. Bunlar minumum degerler. biraz daha fazla olabilir ama cokta fazla olammamli yoksa bitkiler yanabilir ve lüzumsuz elektrik tüketimi. Lambalari bitkilere 50 cm fazla yaklastirma. Internetten bir lux metre alarak ölcüm yapabilirsin.
21000 lüx 21000 lümene mi denk geliyor ? Yoksa lümenle lüx farklı şeyler mi :)

FreddieMercury

Yeni üye
Lümen : Işık kaynağının yaydığı ışık miktarını / yoğunluğunu gösteren unit, yani birim.

Lux : Belirli bir alana düşen ışığın miktarını / yoğunluğunu ölçmek için kullanılan unit, yani birim.

Ü

Üye silindi 24689

Guest
21000 lüx 21000 lümene mi denk geliyor ? Yoksa lümenle lüx farklı şeyler mi :)
Evet 21.000 lux 21.000 lümene esit. LUX : isik kaynagindan 1 metre uzakliktaki santimetre kereye düsen isik miktari. LÜmen : Isik kaynagindan 1 meter uzakliga metrekaree düsen isik miktari.

Daisyes

Üye
kankam valla ne kadar iyi bakrsan okdr verim alırsn ilk growda herkes her ne kadar çok iyi bakacam dese bile pek gerekli ilgi verilmiyor bide tecrübeslik var suyunu güzel vaktinde verirsen gübresini vs herşeyini vaktinde ve yeterli verirsen 100e kadar çıkar oran daha bu forumda ilk growunda bitki başına 100den fazlasını çıkaranı görmedim
İlk growum swiss chees 120 gr kuru aldım :D bi 10 kadarda son hafta kesıp ıctım xD yanında yetıstırdgım amenıse 100 gr bunlar abartılı hasatlar degıl kanımca

Smokycat

Müptezel
Birincisinin adresini verdiğim 7 adet video adım adım çok iyi anlatarak tüm safhaları ile bitki yetiştirmesini gösteriyor, acemiler için çok yararlı olduğunu düşünüyorum, ingilizce bilmeseniz bile görüntülerle yapılacak işlemler çok iyi anlatılmış. Kolay gelsin..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • gecemavisi gecemavisi:
    ****** ******** dready**
  • gecemavisi gecemavisi:
    **** *** dready**
  • gecemavisi gecemavisi:
    ***** dready***** ***** ****** ****
  • gecemavisi gecemavisi:
    dready********** dready********** dready********** dready**********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** ******* ********** ***** ********** **** **** ******* ******* *** ******** ********* ******* ******* *********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    dready********** dready********** dready********** dreadydready** **** ******* *** ******* **********
  • gecemavisi gecemavisi:
  • Draggula Draggula:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    dready********** dready********** dready********** dreadydready***** ** **** ****** **** ******
  • Draggula Draggula:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** *** ********** **** ******* dready **** ******* ********* ********* **** *****
  • Draggula Draggula:
  • gecemavisi gecemavisi:
  • Draggula Draggula:
    *** dready**
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    +1
  • Draggula Draggula:
  • Draggula Draggula:
  • kralartur01 kralartur01:
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ** ** ***** ***** *** ********* ******** ********** ******** ****** *********** ******* ******* **** ******* ***** **** ******** ***** ********** ****** ******* * ******* ***** ******* ********** dready* *****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    **** ***** ********** ********** ** ******** dready
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • kralartur01 kralartur01:
    ****** ****** *** **
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    Nazim_Red Nazim_Red: * ******** ******* ******