GÜNCEL ↪️ BİG BUD X BLUE DREAM X OG KUSH PHOTO

Merhabalar dostlar en sonunda yıllardır planladığım grow macerama başlamış bulunmaktayım , ustaların değerli yorumlarını bekliyorum.

Toprak - Plagron light mix 50 lt cocopeat 12 lt vermikülüt 2 litre ve perlit 5 litre güzelce karıştırıldı.

Gübre- canna full set + atami bloombastic

Havalandırma 110m3 giriş 24 saat aktif 360 m3 çıkış 17 saat aktif

Işık - şu an 135 w lm301 h quantumboard altındalar 90 cm mesafeden 18 saat ışık alıyorlar vegin sonu ve çiçeklenmede 240 w lm301h quantum daha eklenecek

Nem makinam bozuk geldiği için nemi pamuklu eski kıyafetlerle sağlamaya çalışıyorum bu sebepten 50-80 arasi gidiyor kafalarına pet şişe taktım ama ışıkla aralarına girdiği için ara ara çıkarıyorum

Şu an 3.7 litre bez saksıdalar ve 5. gün toprak kuruduğu yarım litre suya 2 ml rhizotonic ekleyerek sulama yaptım ph 6.5 civarı

Big Bud- 10.gün

Blue Dream- 10.gün

Og Kush- 6.gün ( yapraklarda ki lekelerin @Canna üstadın yönlendirmesiyle nem dalgalanmasından kaynaklandığını öğrendim .

21.06.2022
400 ml suya 2 ml rhizotonic ve 1 ml canna terra ekleyerek ph 6 civarında gübreli su hazırladım
Big Bud ın toprağı hala çok az nemli olduğu için ona 100 ml
Blue Dream güzel kurumuştu ona 150 ml
Og Kush hem toprağı kuruydu hemde saksıya yeni toprak ekledim ona da 150 ml sulama yaptım şu an kafasında pet şişe var ve nem oranı 80 -85
Sulamayı direk köke gelecek şekilde değil yaprakların bittiği yerden başlayarak ve daireler çizerek yaptım - saksı altından su çıkmadı
Isı 25.5-27 arasında değişiyor kabin içi nem 67-72 arasında sabitlendi
Henüz cal mag alamadım

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

@Canna @higthead @cannabis16 @Kanka

Son düzenleme:
C

Canna

Guest
Dostum big bud bitkin gübre istiyor ayrica calmag. Canna gübre semasina göre gübrelemeye basla ve 1 lt ye 1 ml calmag ilave et gübreli suya, kücük bitkinde isik yansimasi var tam datay göremedim.

@Canna üstat cevabın için teşekkürler, hemen gidip daha düzgün bir foto çektim, acaba sıkıntısı nedir ? https://ibb.co/1fJqN5Z

Genel olarak gelişimleri yavaş mi ? Toprak hala biraz nemli parmağı sokunca üç cm altında nemli bölgeye geliyorum biraz daha kuruyunca direk canna semaya göre başlıyorum

@esrarii hocam rhizotonic kök güçlendirici hariç hiç gübre verilmedi aksine light mixtoprak Coco ile karıştırıldı nasıl gübre fazlası olabilir ki başka bir sorun olmalı ama bunuda dikkate alacağım teşekkürler

C

Canna

Guest
Nem, sicaklik ve isik konusunda bilgi ver, PH ayarliyormusun. Isik fazla geliyor ama nem dalgalanmasida yapar o yapraklardaki dalgali görüntüyü, beyaz lekeler hakkinda kesin teshis koyamadim. Mantara cok benziyor ama emin degilim.

Sıcaklık 25-27 arasında değişiyor
Ph ayarlıyorum 6.5 ugu geçirmedim
Nem 50-80 arasında seyrediyor ve çok fazla dalgalanma oldu nemde
Işık 135 w quantumboard 90 cm den 18 saat veriliyor 100 den başlattım boya gittiler sonra beşer cm aşağı indirdim
Gelişimleri şu an geride mi kalmış ?

C

Canna

Guest
Hayir gelisme iyi ama o yapraklardaki dalgali görünüm nem dalgalanmasi, nemi sabit tutmaya calis, gecir filizin kafasina bir pet sise nem sabit kalsin, büyük bir pet sisenin daralan kismini kes, üzerine delikler ac, icine su sik, gecir filizin üstüne, bu 6 günlük oy-kush icin önerim.

Hayir gelisme iyi ama o yapraklardaki dalgali görünüm nem dalgalanmasi, nemi sabit tutmaya calis, gecir filizin kafasina bir pet sise nem sabit kalsin, büyük bir pet sisenin daralan kismini kes, üzerine delikler ac, icine su sik, gecir filizin üstüne, bu 6 günlük oy-kush icin önerim.

Gelişimlerinin iyi olduğunu duymak çok iyi geldi , bir an tırstım çok sorunları var diye. sorun ilerlemeden söylediklerini uygulayacağım yardımların için teşekkürler üstat konuyu elimden geldiği kadar güncel tutacağım

1.5 litre dinlendirilmis ve oksijen verilmiş musluk suyuna bir adet beypazari maden suyu gazı çıkmış halde eklendi ( calmag alamadığım için mecburen böyle bir yola gittim )
2.5 ml rhizotonic 2.5 ml cannazym ve 1.5 ml canna terra ph 6-6.5 arasında sulama yapıldı
Isı 25-26.5 arası nem 65-70 arası
Vantilatör aktif hale getirmediğim için giriş havalandırmasini hafif dans ettirecek kıvamda bitkilere yönlendirdim

Big bud ve blue dream sanırım pek fena gitmiyor

Big bud 14. Gün

Blue dream 14. Gün

Bu arkadaşın calmag sıkıntısı devam ediyor ama büyümeye de devam ediyor en kısa sürede calmag almam lazım

Og kush 10.Gün

@Canna @cannabis16 @Kanka @higthead

C

Canna

Guest
@higthead usta yazmis gerekeni.

@higthead hocam ilgilendigin için çok teşekkür ederim, şu maddi sıkışıklığı atayım ilk işim calmag sorunumu çözmek olacak.
@Canna üstat makaleyi okumuştum, aslında yaptığın yorumlar dahil yazdığın her şeyi okumaya çalışıyorum . Bilgi edinmek amaçlı soruyorum Beypazarı sodanin içinde calsiyum ve magnezyum var, calmag alana kadar sulama suyuma karıştırsam beni 15 gün kadar idare eder mi ?

C

Canna

Guest
Bilmedigim bir konu o sodanin icindeki ca. ve mg idare eder mi? Forumlarda ev yapimi calmag tarifleri var, incele istersen.

@Canna tamamdır üstat, ev yapımı tarifleri daha önce inceledim son çare Epsom tuzu, ev yapımı tarif olarak gidicem ama ilk fırsatta canna setini tamamlamak için calmag alacağım. Yardımlarınız için teşekkürler bu işi hakkıyla öğrenmek niyetim o yüzden sizin (tüm ustaların) fikirleriniz yorumlarınız çok kıymetli benim için

cannabis16

Doktor
epsom tuzu al..maden suyuyla falan uğraşma .. 4 litre suya 2-3 kaşığı eklersin suya..hem Sülfür hem de Magnezyumca doyar.. 3. tali element olan Kalsiyumu da çeşme suyu vererek zaten eklemiş oluyorsun..çeşme sularını kireçli yapan şey Kalsiyum başta olmak üzere diğer elementler..su,doğada saf H2O olarak bulunmaz..
pH ayarlaman lazım,başka türlü bitkiye her verdiğini aldığını garanti edemezsin..mesela toprakta pH 6,,2 nin altında Kalsiyum alınamaz..asidik toprak ta bazik toprak ta bitkiyi tam beslemez.. pH toprakta 6,3-7 arasına getir öyle ver toprağa girecek her ne varsa..

yarım dozla tam dozun tam ortasu yani 3/4 oranda gübre verilecek hale gelmişler..bir iki sulama böyle git,sonra tam dozu vurursun...

aynen devam...rast gelsin

@cannabis16 hocam ben söylemeden sen söylemişsin en büyük korkum aç kalirlar diye fazla gübre vermek söylediğin şekilde ilerliyorum gübre konusunda. Epsom tuzuna kadar kıldım yarın temin etmiş olurum. Ph damla test kiti ile ayarlıyorum 6-6.5 arasında tutmaya özen gösteriyorum ama çok kesin sonuç gösteren bir sistem değil malesef

cannabis16

Doktor
@cannabis16 hocam ben söylemeden sen söylemişsin en büyük korkum aç kalirlar diye fazla gübre vermek söylediğin şekilde ilerliyorum gübre konusunda. Epsom tuzuna kadar kıldım yarın temin etmiş olurum. Ph damla test kiti ile ayarlıyorum 6-6.5 arasında tutmaya özen gösteriyorum ama çok kesin sonuç gösteren bir sistem değil malesef
ben de pH test kit kullanıyorum ve senelerdir de bu böyle..hiçbir yanlışını görmedim..diğer alet edevat ,kalibre derdi bana göre değil..en uzcuzundan TDS ölçer alıyorum,çeşme suyuna abuk subuk değerler verince atıp yenisini alıyorum..

pH test kitte 6,5-7 arasına ayarlarım bitki 1 aylık olduktan sonraki dönemine..ilk bir ay 6,5 civarı ,az altı, az üstü ....

@cannabis16 6-6.5 arasında seyrediyorum şu an günlüğü mümkün olduğu kadar güncel tutmaya çalışıyorum birinci ay dolduktan sonrasinda ph değerlerini 6.5-7 ye yükseltirim burda tekrar paylaşırım hocam , valla elektronik olanların yorumlarina baktım hep kalibrasyon derdi ve sürekli bozulmalardan sikayetcilerdi bende buna yöneldim sen kullanıyor ve memnunsan bende bunla devam ederim

Merhabalar, ufakliklar büyümeye devam ediyor, og kush in calmag eksikliği git gide azalıyor yeni gelen yapraklar çok daha lekesiz ve eski yapraklarda ki lekelerde de ufak düzelmeler var. Big bud ve blue dreame hafif lst yapmaya başladım 4 gün yanlarında olmayacağım ve toprak kuruduğu için 1.5 lt dinlendirilmis ve oksijen verilmiş çeşme suyuna 3 ml cannazym 3 ml rhizotonic ve 4 ml Terra Vega ekleyerek ph 6-6.5 civarında sulama yaptım.Malesef fotoğraf çekemedim aybasında güncel fotoğraflar eklenecek

21. Günden merhabalar, 4 gün evde yoktum gelince küçük bir şok geçirdim bir anda büyümüşler resmen tabi bana göre.
Çabuk kurumasını umduğum saksı karışımım 4 günde bile tamamen kurumamıştı o yüzden 1 lt sulama yaptım üçüne bölüstürdüm.
2 ml CalMag eklediğim için azot fazla gelmesin diye 2 ml canna terra 2 ml rhizotonic 2.5 ml cannazym ph6-6.5 sıcaklık 26 civarında nem 60-70 arası havalandırma ve vantilatör aktif.
Hepsine lst eğitimi verildi.

Blue dream 21.Gün

Big bud 21. Gün

Og kush 17.Gün

Şimdi aklıma takılan birkaç soru var
1 verdiğim lst eğitimi doğru olmuşmu?
2 CalMag sıkıntısı çeken og kushda düzelme görüyor musunuz ?
3 Big Bud da yeni çıkan yapraklarda ki renk farklılıkları ve şekil farklılıkları bir soruna işaret ediyor mu ?
4 lst den sonra birkaç gün kendilerine gelmelerini bekleyip topping yapicam mümkünse bir sonraki sulamaya denk getirmeyi planlıyorum bu doğru olur mu?
5 saksilarim 3.7 litre toprağın tamamen kuruması 4 günden fazla sürme sebebi ne olabilir? Yetiştirme medyamin daha hızlı kurumasını bekliyordum.
6 ne zaman 19 litrelik saksılara almalıyım?
7 nasıl gidiyorum bir öneriniz var mı?

Biraz çok sorum var hakkınızı helal edin ustalar
@Canna @cannabis16 @Kanka @higthead

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • B bandaleros:
  • istr istr:
  • istr istr:
  • N nicozaniolo:
  • N nicozaniolo:
    **** ***** *** ***** **
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ** ********* **** ********** ***** ***** ***** ***** ********** **
    kawinnnz kawinnnz: ** ********* **** ********** ***** ***** ***** ***** ********** **