BİG BUD & AK48 / TOHUMDAN HASATA

higthead

Jolly Green
Dostum daha tam sulamaya gecmedın.Tam lt sulamada daha o toprak cokucek. Burdan bakınca cok bosluk var bıtkın uzadıkca eklersın.

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Kanka güzel olmuş budama ve lst @higthead kankanın dediğine katılıyorum toprağa saplamak daha basit ve daha iyi yön verebilirsin bide kanka filizlerin kafasını bağlamışsın kabloyla, öyle değilde tam filizin dibinden dala bağla kabloyu yani yaprağa filize değil tam dala tutunsun kablon kankam

Myhtra

Müptezel
Hocam olay bu kadar galiba anladım teşekkür ederim. Stres olayını nasıl kontrol etmeliyim ? Havalar da hayli sıcak 30 derecelere dayanıyor çoğu zaman.

@Canna üstadım aloa Vera tarifinde suyun pH ayarlı olması gerekirmiydi ? Benim verdiğim suyun pH 7 yakındı.

higthead

Jolly Green
Aynen bu tarz bır kac saat sonra dalucundakı somek yaorakları yukarı kalkıcak yanı kafayı kaldırıcak kabloyu bırazdaha uca getırırsın yana baktırırsın kafaları. Dostum 30 derece sıkıntı kabının fermuarını usttek yarıya kadar aç vantı tam karısda dursun ve kabınden dısa bakıcak sekılde salınım yapsın kabınden sıcak havayı actıgın fermuardan dısarı atar ama kabının bulundugu odayı sogutmazssan havalandrımazssan yıne aynı sıcakları yakalarsın.

Myhtra

Müptezel
Kanka güzel olmuş budama ve lst @higthead kankanın dediğine katılıyorum toprağa saplamak daha basit ve daha iyi yön verebilirsin bide kanka filizlerin kafasını bağlamışsın kabloyla, öyle değilde tam filizin dibinden dala bağla kabloyu yani yaprağa filize değil tam dala tutunsun kablon kankam
Aynen bu tarz bır kac saat sonra dalucundakı somek yaorakları yukarı kalkıcak yanı kafayı kaldırıcak kabloyu bırazdaha uca getırırsın yana baktırırsın kafaları. Dostum 30 derece sıkıntı kabının fermuarını usttek yarıya kadar aç vantı tam karısda dursun ve kabınden dısa bakıcak sekılde salınım yapsın kabınden sıcak havayı actıgın fermuardan dısarı atar ama kabının bulundugu odayı sogutmazssan havalandrımazssan yıne aynı sıcakları yakalarsın.
Güzel şekilde LST ye devam ediyorum kafa verdikçe yukarı, yana doğru yatırmaya devam edeceğim çiçeğe kadar LST devam edebilirmiyim?

@higthead hocam havalandırmam 100m3 giriş 360m3 çıkış ile sağlıyorum sizin tavsiyeniz ile topladım setupu 2 tane de klipsli fan var başka sıcaklığı nasıl düşürebilirim 29 sınırlarında geziyor sıcaklığım nem 60 civarları sabit

higthead

Jolly Green
yukarıda yazdıgım ustten kabın fermuarlarını yarıya kadar actıgında V seklını ver kabının. Kabını tam karsına aldıgında sol veya sag arkadakı demıre vantılatoru koy kabın fermuarına dogru salınım yapsın. Bıraz derece duser denedınmı? Kabının bulundugu oda kac derece? Sıcaklıgı klıma veya mobıl klıma olmadan baska dusuremezssın. Buz kalıpları falan hıkaye gunde onlarca buz kalıbı koyamazssın =)

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Dostum eline sağlık çok güzeller. 2 tane ak48 tohumum var bitince bigbud niyetindeyim bende. Takipteyim. Hayırlı growlar. Bol hasatlar.

Myhtra

Müptezel
06.07.2022 GÜNCELLEMESİ VEG 19.GÜN

Dostlarım merhaba ,

bugün ara güncelleme paylaşacağım sizlerle.
1LT 6.5 PH AYARLI SUYA Sensi A-B 2 ml/vodoo2ml/b52-2ml sulama yapıldı.

Suyu düşürmemin sebebi cumartesi günü şehirdışına çıkacağım ortalama 5 gün yokum o gün flush tarzı sulama yapacağım yani bitki başı 20LT sulama son 5LTsi pH ayarlı şekilde. Nem makinası 2 tane var ikisini de yetecek şekilde açacağım inşallah 5 gün idare eder. Toprağı nemli bırakıp geç kurutmak hedefim.
Kafama takılan diğer konu kızlar çoook hızlı gelişiyor uzayan yapraklar alt dalları kapatıyor yine alt dallardaki ufak yaprakları budamalımıyım?

Maksat enerjiyi yukarı göndermek böyle bir şey yapanların görüşlerini bekliyorum.
Dumanınız bol olsun dostlarım

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Kanka bigbud ı bilmiyorum ama ak48 i çiçeklenme ye kadar budayabilirisin aşırıya kaçmadan çok dirençli bir bitki. Lakin çiçeğe aldığın hfta ve sonrası kesinlikle budama özellikle sömek dallarının fan yapraklarını sömekleri doldurmuyor.

Myhtra

Müptezel
Kanka bigbud ı bilmiyorum ama ak48 i çiçeklenme ye kadar budayabilirisin aşırıya kaçmadan çok dirençli bir bitki. Lakin çiçeğe aldığın hfta ve sonrası kesinlikle budama özellikle sömek dallarının fan yapraklarını sömekleri doldurmuyor.
Kanka ikisini de budayacağım tekrar ama çok çok hızlı büyüyor şaşırttı beni :)

Myhtra

Müptezel
Ak48 in hakkı yenmez kanka ilk yıldızım benim göz ağrım. Kafası da mükemmel bir tarafın kalk gezelim derken bir tarafın yat boşver diyor. :)
Kanka ben daha çok sativa kafasını seviyorum ama bunlar vardı elimde koltuğa yapışmayı sevmiyorum tereyağı yapmayı düşünüyorum hasatın yarısıyla sen ne almıştın kuru kankam

Myhtra

Müptezel
Bırak şimdi koltuga yapısmayı tereyagını hasat mıktarını. Yatırdınmı somek kafalarını saga solaaa???? =)))
Hahahaha hocam kralsın gerçekten :) . Evet yatırdım biraz budama da yaptım aralar ışık alıyor ama altlardaki ufak sömek dallarını da budayacağım ne yaparsam yapayım çok ışık almıyorlar. Bu arada 25k lux alıyor tepe sömek dalları yavaş yavaş arttırıyorum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    **** hahahaha ********
  • deyorke deyorke:
    *** ******* *
  • A ax-b:
  • A ax-b:
  • deyorke deyorke:
  • deyorke deyorke:
  • A ax-b:
    ******* ********* ******* ********** ******* ******** ***** **** hahahaha* ** **** **
  • A ax-b:
  • deyorke deyorke:
  • kralartur01 kralartur01:
    ***** ********* ***** ********** ********* ******* ********** ******* ******** ***** **** hahahaha* ** **** **
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    ******* ********** ** ***** ********* ***** ******* *
  • A ax-b:
    ***** hahahaha* ***** ******** *** ******* *** *********
    +1
  • deyorke deyorke:
    *** ***** ******* ***** *** hahahaha ******* ***** hahahaha
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
  • A ax-b:
    hahahaha* ***** ** hahahaha***
  • A ax-b:
    ***** ********* ****** **** ***** ** ** ****** ******* ******** ********* *** ***** ******* ***** *** hahahaha ******* ***** hahahaha
    +1
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
    ****** *** ****** hahahaha* ***** ** hahahaha***
  • A ax-b:
    *** ******** **** hahahaha*** ******* ****** *** ** ***** ******* *** ****** *********
    A ax-b: *** ******** **** hahahaha*** ******* ****** *** ** ***** ******* *** ****** *********