BİG BUD & AK48 / TOHUMDAN HASATA

C

Canna

Guest
Dostum iyi gidiyor, ama sularken yapraklara gübreli su gelirse, o suyu bir kagit havlu ile al, yoksa o noktada yaniklar olusur, sende de olusmus, gerci ilerleyen zamanda o alttaki büyük fan yaprklarini keseceksin ama olmasa daha iyi olur.

Myhtra

Müptezel
Dostum iyi gidiyor, ama sularken yapraklara gübreli su gelirse, o suyu bir kagit havlu ile al, yoksa o noktada yaniklar olusur, sende de olusmus, gerci ilerleyen zamanda o alttaki büyük fan yaprklarini keseceksin ama olmasa daha iyi olur.
Üstat günaydın. Sularken çok dikkat ederim yapraklardaki gördüğün fısfısla verdiğim calmag ışık açılmadan önce 1 lt 1 ml calmag ekleyip yapraklara fısfısladım.

C

Canna

Guest
Tamam o zaman bak lekeler olusmus, beyaz oradaki pigmentler ölmüs, bitkine zarari yok ama faydasida yok.

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Selam kanka eğer sıradaki sulamada da voodoo kullanacaksan 400ml yerine saksının ebatının 10/1 i kadar sulama yapmanı tavsiye ederim voodoo bitki besini değilde daha çok toprak besini gibi düşün topraktaki canlılığı teşvik eder ve artırır buda köklerin daha hızlı uzayıp gelişmesini sağlar yani hemen hemen toprağın her yeri ıslanacak şekilde sularsan daha çok faydasını görürsün voodoo nun ayrıca seni üzmek istemem ama topping için biraz erken davranmışsın yapraklar alttan yukarı 1-3-5-7 kantlı yaprak olarak çıkarır her nodu en alttaki tek kanatlıyı sayma o node dan verim alamazsın zayıf olur ve budamak extra canlandırır bitkiyi topping i de ilk 7kanatlı yaprağın bi üzerinden atarsan daha çok dal elde etmiş olursun
Bitkilerin genel olarak gayet sağlıklı eğitim konusunda sınır yok herşey denenebilir ama bu kadar erken topping main lining yapılacaksa atılıyo genelde

Myhtra

Müptezel
Selam kanka eğer sıradaki sulamada da voodoo kullanacaksan 400ml yerine saksının ebatının 10/1 i kadar sulama yapmanı tavsiye ederim voodoo bitki besini değilde daha çok toprak besini gibi düşün topraktaki canlılığı teşvik eder ve artırır buda köklerin daha hızlı uzayıp gelişmesini sağlar yani hemen hemen toprağın her yeri ıslanacak şekilde sularsan daha çok faydasını görürsün voodoo nun ayrıca seni üzmek istemem ama topping için biraz erken davranmışsın yapraklar alttan yukarı 1-3-5-7 kantlı yaprak olarak çıkarır her nodu en alttaki tek kanatlıyı sayma o node dan verim alamazsın zayıf olur ve budamak extra canlandırır bitkiyi topping i de ilk 7kanatlı yaprağın bi üzerinden atarsan daha çok dal elde etmiş olursun
Bitkilerin genel olarak gayet sağlıklı eğitim konusunda sınır yok herşey denenebilir ama bu kadar erken topping main lining yapılacaksa atılıyo genelde
Üstat yorumun için teşekkürler 4. Kafadan vurdum makası ancak 5 daha iyi olacak gibi ara kat olduğu için çıkan dallar karmakarışık oluyor ilk grow tecrübesizliği diyelim. Lst ile devam edeceğim bu grow içimlik çıkarsın ne diyim bitkiler sağlıklı duruyor şu vakitte. Bir sonraki sulama yaklaşık 4 gün sonra olur diye düşünüyorum şuan boş sulama yok hatta 4 haftaya kadar dolu ama yarım doz sulama olacak şekilde devam edeceğim. Saksımın 19 ltsi dolu değil yani 16 litre felan toprak vardır 16/1= 1.6 lt mi sulama yapmalıyım kafam çok karışık ve çok güzel selamlar hocam :)

Myhtra

Müptezel
28.06.2022 GÜNCELLEMESİ

Dostlarım merhaba , kızlarla bu ara ilgilenemiyorum ama bugün gübreli sulama yaptım sizlerle paylaşmak istiyorum.
Topraktan kafa vereli 26 gün oldu. LST Eğitimine başlandı. Sıcaklığı düşüremedim çıkışın kademesini 2ye çıkardım.

VERİLER : Kabin içi sıcaklık : 27-29C Nem : 60-70 Işık gücü : 15K Lux / PPM: 920 , PH 6.5 / Bitki başı 1L sulama / AN Sensi A-B 3ML , Vodoo 2ML , B52 , 2ML , Calmag 2ML / Işıklar kapalıyken sulama yapıldı.

Sizce budama yapmalımıyım ? Hangi teknikle ? Sulamayı git gide arttırıyorum şuan boş sulamaya ne zaman başlamalıyım ?

AK48

BİG BUD

higthead

Jolly Green
Dostum veg donemınde 600-700 ppm fazla gecmemeye bak. Yan gubreler b52 falan arttırabılır o onemlı degıl ana grow gubresı 600 ppm falan gecmesın.budamalık bırsey yok ki. Egıtımı vermıssın ne güzel. Gubrelemeyı fazla kacırmazssan boş yapmana gerek yok bloom a kadar. Zaten alttan akıtmaya baslayana kadar ancak tuz bırıkır alttan akıtmaya baslayıncada tuz kalıntıları akar gıder. Aslında bıtkıye gore hareket etmen lazım.

Myhtra

Müptezel
Dostum veg donemınde 600-700 ppm fazla gecmemeye bak. Yan gubreler b52 falan arttırabılır o onemlı degıl ana grow gubresı 600 ppm falan gecmesın.budamalık bırsey yok ki. Egıtımı vermıssın ne güzel. Gubrelemeyı fazla kacırmazssan boş yapmana gerek yok bloom a kadar. Zaten alttan akıtmaya baslayana kadar ancak tuz bırıkır alttan akıtmaya baslayıncada tuz kalıntıları akar gıder. Aslında bıtkıye gore hareket etmen lazım.
Hocam tam gübre girdim ppm o sebepten yükseldi sanırım. 4. Haftaya geçiyoruz vodoo tabloda yok sadece grow ve b52 gireceğim. Toprak 19 dan az maalesef toprağa ekleme yapmama gerek varmı çok sıkı değil gibi toprağım.

Myhtra

Müptezel
02.07.2022 GÜNCELLEMESİ- VEG 30.GÜN

Dostlarım merhaba , Herkes umarım iyidir içimlik cigaramızı çıkartma yolunda bu işin tüm püf noktalarıyla öğrenilmesi konusunda çok okuyorum , çok soruyorum , çok araştırıyorum bu işle ilgilenmeyi çok seviyorum ve bir anlamda terapi gibi geliyor. Hem bu süreçte tüm bilgileriyle ve detaylarıyla size anlatım yapmak istiyorum hem de tecrübe ederek öğrenmek. Herkese çok selamlar.

Sizlere ilk olarak verilerden bahsedeyim ;
VERİLER : Sıcaklık : 28-29C , Nem: 55-65 , Işık gücü : 18k LUX , Işık mesafesi : 60cm , PPM : 800 / PH 6.5 Toplam 3.5LT/Bitki başı 1.75LT sulama , Sensi A-B 3ML , Vodoo 3ML , B52 3ML, Calmag 3ML
Giriş fan ON , Çıkış ON , Askılı pervaneler ON , Nem 60 Sabit. Işıkta Red spec açık. IR Spec açık.

Sulamanın birazı saksıdan akacak şekilde sulama yapıldı. LST Eğitimine devam yaprakları açmaya çalışıyorum bu süreçte. Altta kalan ve ışığa uzamaya çalışan dallar var onların ışık alması için üstteki fanlardan budama yapmalımıyım ?
Bir de bitkim bodur kaldı gibi uzamadı ışık mesafesi normal genetiktenmidir yada neyi yanlış yapıyorum üstadların yorumlarına bırakıyorum.

AK48

B.BUD

KABİN İÇİ

Konuyu takip eden tüm üstatlarıma ve growdaşlarıma teşekkür ederim herşey dilediğiniz gibi olsun çok selamlar.
@higthead @Canna @Kanka @HighMann @TheGlobalDJ @TheGodfather47

higthead

Jolly Green
Dostum ışığı 5 cm indir yapraklar pence yapmaz ise ertesi gün 5 cm daha indir 50cm ye. En ust someklerın sag ve sol yanlarındakı fanları alabılırsın altlara ısık gıtsın.

Bitki biraz geriden geliyor sorun olmaz toparlar. Dal aralarını açman lazım ışık alması ıcın bak aşşagıya @Trellion dostumuzun eğitim fotosunu atıyorum Tabı senın bıtkılerden gun olarak onde ama somek dallarını nasıl yatırdıgını ve dal aralarının nasıl ısık almasını sagladıgını cöz diye paylaşıyorum.

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Sanada selam olsun grower arkadaş
Benim yorumum şu şekilde
1. Çiçekler 30 günlük değil bence bu senin birinci gününle alakalı. Mesela tohumu toprağa aldım kafayı çıkardı iki tane yuvarlak uçlu yaprak açtı sonra ortadan iki tane kenarı tırtıklı tek parmak yaprak çıktı ve sonra yine ortadan 3parmaklı yaprağın filizini gördün işte o an 1. Gün ve gübre vermeye başlanacak gün benim sentezim bu şekilde bu olayda
Yani daha uzayacaklar sabret ve genetiğin indica ağırlıklı yapraklardan belli, bu tür bodur olur, genelde max 120cm görür fakat asıl uzama çiçeğe girdikten sonraki ilk 30günde olur

2. Lst için kumaş saksının kanarları pek uygun değil bi elektrikçiye git 1mt 4x3 antikron kablo al ve dış kabuğunu soyup içindeki kabloları çıkar ve onları 15-20cm uzunluğunda penseyle kesip bi ucunu kanca yapıp yatıracağın dala tuttur ve diğer ucunu toprağa yavaşca sapla böyle daha kolay oluyor ve çiçeği yatırabildiğin kadar yatır bir tarafa. Dikkat etmen gereken şey; dalları + şeklinde çıkarıyor çiçek artının dört ucundan biri toprağa bakan yer olmayacak yani artının iki ucunun tam ortası toprağa bakacak ve dikkat et indicalar kırılgandır, sonra uzadıkça kafası kalkacak ya ışığa doğru işte o kafayı diğer dallar aynı hizaya gelene kadar kaldırtmayacaksın ve 5.veya 6. Node dan sonra topping atabilirsin eğer istersen

3. Eğer calmag her sulamada veriyorsan çok fazla bu miktar
Ya her sulamada litreye 0.3ml yada 3sulamada bir litreye 1ml

Son düzenleme:

Myhtra

Müptezel
Üstadlarım , sizin uyarınızdan sonra bir budama operasyonu gerçekleştirdim. Bitkim uzun dönem genetik olduğu için hata durumlarında hasatın çok uzaması problem değil benim için yeterki düzgün olsun.
Işığı 55cm'e çektim yaprakları budadıktan sonra düzgünce LST yapmaya çalıştım + şeklinde olmasını sağlamaya çalıştım en azından. Işıklar kapalıyken Canna hocamın tarifi olan aloe vera tarifini sprey ile yaprağa/toprağa karışık uyguladım. Elimde revive olmadığı için bu tarifin uygun olacağını düşünüyorum.
@TheGlobalDJ Hocam bitkiye ilk gübreli sulamayı 18.06 da yaptım ve dediğin gibi yapraklı filizin geldiği ve gübreli girdiğim tarih buna göre sayarsak 14-15 günlük bitkim veg'e 40 gün devam etmeyi düşünüyorum. Calmag için uyarını dikkate alacağım hocam 3 sulamada 1 yapmayı planlıyorum.

AK48

B.BUD

higthead

Jolly Green
Evet guzel olmus ama o kabloları bu boydakı bıtkıye gore saksıya degılde topraga soksan daha guzel olur. Kablonun bır ucunu L veya u seklınde yap dala gecır kablonun dıger tarafınıda hemen topraga sok daga guzel olur. Bitkin boylandıkca ılerıde toprak eklemen lazım.

Myhtra

Müptezel
Evet guzel olmus ama o kabloları bu boydakı bıtkıye gore saksıya degılde topraga soksan daha guzel olur. Kablonun bır ucunu L veya u seklınde yap dala gecır kablonun dıger tarafınıda hemen topraga sok daga guzel olur. Bitkin boylandıkca ılerıde toprak eklemen lazım.
Tamamdır hocam iyice yere yatıracağım o vakit kabloyu soyup toprağa gömerek. Saksı doluluğu ne oranda olmalı şuan max 1-2 lt kaldı toprağın dolmasına

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Ayhan Chat bot:
  • E ErdemRS6:
    ****** ****** ****** hahahaha** ***** **** ******* ********* ***** ********** hahahaha* * *******
  • E ErdemRS6:
    hahahaha**
  • kawinnnz kawinnnz:
  • E ErdemRS6:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ********* ****** ****** ******** **** **
    kawinnnz kawinnnz: ********* ****** ****** ******** **** **