BİG BUD & AK48 / TOHUMDAN HASATA

C

Canna

Guest
Merhaba dostum Almanya`dan oglum gelmisti bir süre giremedim foruma, gene burdayim, Arada bir resim yüklersen kizlarini daha iyi takip ederiz.

Myhtra

Müptezel
Merhaba dostum Almanya`dan oglum gelmisti bir süre giremedim foruma, gene burdayim, Arada bir resim yüklersen kizlarini daha iyi takip ederiz.
Merhaba hocam teşekkür ederim ilgin alakan için ben de şehir dışındayım en son 200 ml e yakın sulama yaptım cuma günü döneceğim tekrardan detaylı resimleri yükleyeceğim hocam. Çok selamlar.

Myhtra

Müptezel
18.06.2022 GÜNCELLEMESİ - GÜBRELİ SULAMA / TOPPİNG

Dostlarım merhaba öncelikle bu işten keyif alan kendi cigarasını yetiştiren tüm arkadaşlarıma selamlar olsun
Yaklaşık 5 gündür kızlardan uzaktım topraktanda anladığım üzere kızlarım susamışlar. Öncelikle sizleri fotoğraflarla sonrasındada sulama verileriyle bilgilendireceğim.

VERİLER ; Sıcaklık 26-28C , Nem : 70-80% , Işık Mesafesi : 50-55CM arası , Lux Değeri : 10K
Gübreli Sulama ; 300ML BİTKİ BAŞI AN Sensi Grow A/B 1ML - Vodoo 2ML - B52 2ML - PPM : 560 , PH : 6.3

Kızlar kafa çıkartalı 16 gün oldu gelişimleri gayet güzel gidiyor ALL karışımlı toprağa verdiğimiz için grow gübrelerine başlamamıştık bugün itibariyle yarım doz olarak growlara da girmeye başladık bu kızları coşturacaktır diye düşünüyorum.

AK 48 TEPE
AK 48 NODE
BİG BUD TEPE

BİG BUD NODE

Gördüğünüz gibi 4. katlar çıkarken topping uygulaması yapıldı kızlara sulama gününe denk getirdim bu pozitif yada negatif etki eder mi bilmiyorum ancak dayanamadım tek kat topping yapmayı düşünüyorum zaten.
Topping sonrası görseller ;

AK 48 TOPPİNG
AK 48 TOPPİNG TEPE
BİG BUD TOPPİNG

BİG BUD TOPPİNG TEPE

Topping ve grow gübrelerinden sonra nasıl ilerleyecek merakla bekliyorum.
Dumanınız zehirrr olsun.

@TohumsuzEsrar @higthead @ICanFly @TheGodfather47 @TheGlobalDJ @Canna @Kanka @Abu Hay'OT @AwaKe4

Son düzenleme:
C

Canna

Guest
Yaprak cogalip altlarin isigini kesmeye baslayinca, ama istesen simdiden yatirabilirsin bitkini, gelisin biraz daha, sonra LST, belki 1 hafta sonra.

Myhtra

Müptezel
Yaprak cogalip altlarin isigini kesmeye baslayinca, ama istesen simdiden yatirabilirsin bitkini, gelisin biraz daha, sonra LST, belki 1 hafta sonra.
Tamamdır üstat takipçisiyim biraz daha büyüdükten sonra yatırırım artık. Bir de big bud olan kızımın yaprakları ak gibi dik değil aşağı doğru bakıyor neden olabilir bende herhangi bir sorun görmedim kızlarda

higthead

Jolly Green
Ellerine sağlık inci gibiler. Top bıraz erken olmus ama olsun onundekı hafta kızlar bırden hızlanıcak gelısıcekler haberın olsun.

Myhtra

Müptezel
Ellerine sağlık inci gibiler. Top bıraz erken olmus ama olsun onundekı hafta kızlar bırden hızlanıcak gelısıcekler haberın olsun.
teşekkürler hocam yardımların için. İlk grow olduğu için tek topping yapıp geçeyim dedim bir dahakine 5. katta vuracağım. Sorum şudur ; Şuan 300ml e yakın yarım doz grow gübrelerini girdim bez saksının altından akıtmadık otomatik olarak ve sulama ortalam 4-5 günde kuruyor toprak bu sulama sıklığını ve sulama ML'sini nasıl arttırayım. Önümüzdeki hafta 400ML sonraki sulama 500ML şeklinde mi ilerleyeyim ?

higthead

Jolly Green
Dostum daha bebıslerın yenı fılız asamasını atlatıyor az sabret 2-3 sulama sonra ml ler yukselır. 300ml verıyorsan onndekı sulama 400ml sonra 500ml sonra 750ml dıye cık. Suan gubreye abanmadıgın ıcın tuz bırıkmesı olmaz fazla. yuksek lt ye cıkınca zaten alttan akmaya baslıcak acılır ozaman.

Myhtra

Müptezel
Dostum daha bebıslerın yenı fılız asamasını atlatıyor az sabret 2-3 sulama sonra ml ler yukselır. 300ml verıyorsan onndekı sulama 400ml sonra 500ml sonra 750ml dıye cık. Suan gubreye abanmadıgın ıcın tuz bırıkmesı olmaz fazla. yuksek lt ye cıkınca zaten alttan akmaya baslıcak acılır ozaman.
Eyvallah hocam anlaşılmıştır.

Myhtra

Müptezel
@higthead @Canna üstadlar toprak %20 hala nemli gibi yarın sulama günü yapacağım 2 gündür beklettiğim Çeşme suyuna bitki başı 400 ml yarım grow gübre tam köklendirici gübre gireceğim ayrıyeyten yapraktan calmag yapmama gerek varmı ? Rahat duramıyorum uğraşmadan :) teşekkürler selamlar

Myhtra

Müptezel
Dostum calmag düzenli olarak haftada bir 1 lt 0,7-1 ml olarak ver. Cesme suyunu kovada 1-2 gün beklet öyle kullan, kloru ucsun. Acele etme toprak kurusun öyle sula.
Tamamdır hocam toprak kurumuş durumda şuanda calmag için gübreli suda mı ekleyeyim şuanda boş sulama yapmıyorum

Myhtra

Müptezel
22.06.2022 GÜNCELLEMESİ
Dostlarım merhaba ,

Gübreli sulama yaptığım bugünün güncellemesini paylaşmak istiyorum.Toprak 4 gün önce sulandı toprağın sünek bir yapıda olmasından dolayı parmak kontrolünde kuruduğunu anladım. Topraktan kafa vereli tam 20 gün oldu. 2. Gübreli sulamam. Bu hafta sonu LST eğitimine başlayacağım. Yaprakların dibine burnunu sokunca sigaranın kokusu gelmeye başladı :)

VERİLER : Kabin içi sıcaklık : 25-27C Nem : 65-70 / Işık: 11K Lux / Mesafe : 55cm / PPM : 900 , PH6.5 / Bitki başı 400ML sulama / AN Sensi A-B 1.5ML , Vodoo 2ML , B52 2ML / 1LT Suya 6.5PH 1ML Calmag yapraktan calmag sulaması yapıldı. @higthead @Canna @TheGlobalDJ @TheGodfather47

AK 48
AK 48-1
BİG BUD

BİG BUD-1

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • G GaribanMüptezel:
    +1
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    ***** ****** **
  • K Kolpa.:
    +1
  • K Kolpa.:
  • G GaribanMüptezel:
    ***** *********** ****** ***** ******* **** ***** ***** **
    ******* **** ****** ***** ** ***** *********** ****** ***** ******* **** ***** ***** **
  • G GaribanMüptezel:
    *** ******* ** ***** ***** ****** ********** **** ***** ***** **
    +1
  • G GaribanMüptezel:
    ***** ********* dready** *****
  • G GaribanMüptezel:
    dready***** ***** ********* **********
  • G GaribanMüptezel:
    ***** ***** ***** *** **** *** ** ******** ***** ***** ****** ******* **** *******
  • G GaribanMüptezel:
    **** ****** dready*
  • G GaribanMüptezel:
    ******* ********* ** *
    dready****** ** ****** ***** **** ** *****
  • G GaribanMüptezel:
    dready********** *** ***** ******* **** ****** ********* ********
  • G GaribanMüptezel:
  • K Kolpa.:
    * ****** **** ***** ********* ******* **** ***** **** ****** ***** *********
    +1
  • B biggie34_:
  • M Merciless:
    dready********** ** ******* ** **** ********** **** ****** ***** ** ******** ********** ********** ***** *** ****
    +1
  • G GaribanMüptezel:
  • İstanbul İstanbul:
    * ******* ***** dready********** ** ******* ** **** ********** **** ****** ***** ** ******** ********** ********** ***** *** ****
    İstanbul İstanbul: * ******* ***** dready********** ** ******* ** **** ********** **** ****** ***** **...