Böyle bir şey mümkün mü?

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Mesele bitki değil 80 ml su ile beslenmesi bunun önerilmesi 25 günlük küçükte görünse 80 ml su yetmez bunu dedik konu nereye geldi.
sevgili kardeşim aşırı sulamadan yaralanmış bitkiye ALTTAN SU AKACAK ŞEKİLDE gibi bir tavsiye vermişsin,yine de kimse senle dalga geçmemiş, sen niye bu kdar yükselip agresif konuştun ben anlamadım.

üstelik benim gibi growun hiçbir aşamasında alttan akacak kadar su vermeyen,olabildiğince kökleri az suyla geliştirmeye çalışan arkadaşlar var, kendi öğrendiğin kesin doğruymuş gibi neden bu iddialaşma?

canna ustaya bile sallamışsın arada, ki o 80 ml su verme mevzusu sulama amaçlı değil ph tedavi amaçlı,zaten oncağızın ne kökü var ki toprak o kadar sulansın? bunu da anlamamışsın, anlatmaya çalışanı dinlememişsin. güzelce forumdan alabildiğini almaya baksana sen. hiçbirimiz bu işin doktoru değiliz, kenevir de en değişik koşullarda bile yetişebilen değişik bir bitki. bu kadar kesin kararlı olmaya gerek yok paşam, hata yapa yapa doğruyu hep birlikte buluruz gerek yok böyle hararete

Morded

Kıdemli Üye
sevgili kardeşim aşırı sulamadan yaralanmış bitkiye ALTTAN SU AKACAK ŞEKİLDE gibi bir tavsiye vermişsin,yine de kimse senle dalga geçmemiş, sen niye bu kdar yükselip agresif konuştun ben anlamadım.

üstelik benim gibi growun hiçbir aşamasında alttan akacak kadar su vermeyen,olabildiğince kökleri az suyla geliştirmeye çalışan arkadaşlar var, kendi öğrendiğin kesin doğruymuş gibi neden bu iddialaşma?

canna ustaya bile sallamışsın arada, ki o 80 ml su verme mevzusu sulama amaçlı değil ph tedavi amaçlı,zaten oncağızın ne kökü var ki toprak o kadar sulansın? bunu da anlamamışsın, anlatmaya çalışanı dinlememişsin. güzelce forumdan alabildiğini almaya baksana sen. hiçbirimiz bu işin doktoru değiliz, kenevir de en değişik koşullarda bile yetişebilen değişik bir bitki. bu kadar kesin kararlı olmaya gerek yok paşam, hata yapa yapa doğruyu hep birlikte buluruz gerek yok böyle hararete
Konu gene hortladı ama sormadan duramıycam her sulamada alttan su vererek sulama yapanlar o topragı 2 3 gün içinde nasıl kurutuyor abi anlamıyorum ben. Bitki hasta oldugunda alttan 1 2 çay bardagı boş sulama yaptıgımda toprak 1 hafta kurumuyor abi. Bu alttan su çıksın diyenler 1 hafta da bir mi sulama yapıyor. 4. Growum hiç başarısız olmadım ama bu konuya da bi açıklık getiremedim.

Lucky

Müptezel
bunda bır cok etken var kuruması ıcın toprak yapısı saksı hacmı nem sıcaklık bıtkının yapısı buyuklugu v.s. 15 lt saksı bahce topragı 24 saatte bır 1lt verıyorum alttanda en az yuzde 10 alıyorum sakısının altı cakıl ve cakılların arası kok dolu nasıl alttan su almadan sulama yapılabılır yada saksının her yerı orumcek agı gıbı kok en en alttakı koke suyun temas ettıgını nasıl anlayabılırız bende sızın sulama seklınızı anlayamıyorum alttan su almama mantıgınız nedır :)

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
kankalar hepimiz kendi yöntemlerimiz doğrultusunda başarılı oluyorsak bundan doğrusu yok demektir :) ben alttan su akıtmıyorum çünkü daha başarılı oluyorum. lucky alttan su akıtıyor çünkü daha başarılı oluyor, toprak, saksı,iklim, havalandırma, ısı vs vs vs bu konuyu dengeleyen o kadar çok etken var ki, hepimiz kendi etkenlerimiz içinde kendi doğru yolumuzu buluyoruz ;)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Mordecai Chat bot:
    Mordecai Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********