Böyle bir şey mümkün mü?

Eimal

Müptezel
Bir şey yazacaksanda küfür etmeden yaz konu kapanmasın diğer az sulayanlarda görsün bugün bu arkadaştan başka iki kişinin daha aynı sorunu var öğrenmişler 50 ml 100 ml 20-25 günlük bitkiye kim veriyo bu aklı gördüm Canna beyi de hangi akıla hizmet 25 günlük bitkiye 150 ml su yeter der 20 litrelik saksıda anlamadım ben anladım gerçi bi bk bilmediğinden.
Kardeş sen bildiğin gibi yap, bizde bildiğimiz gibi.
Sorulan sorulara bilgini tecrübeni paylaşarak destek ver, bizde öyle yapalım.
Kimin tecrübesinden yararlanmak istediğine sorunu olan kardeşlerimiz karar versin.
Bu tavırla olmaz, senin çocuğun değiliz bizimle makara yapasın.

Eimal

Müptezel
Kardeş sen bildiğin gibi yap, bizde bildiğimiz gibi.
Sorulan sorulara bilgini tecrübeni paylaşarak destek ver, bizde öyle yapalım.
Kimin tecrübesinden yararlanmak istediğine sorunu olan kardeşlerimiz karar versin.
Bu tavırla olmaz, senin çocuğun değiliz bizimle makara yapasın.
Pro grower olabilirsin. Kainatın en iyiside olsan bu sana kimseyi aşağılama hakkını vermez. Edep ile gel canımı ye

SentetikZenci

Müptezel
Hadi bak dalgana ya. Sanki sana vermişiz tavsiyeyide alakan yokken atlıyosun konuya birde pişkin pişkin o tavsiyeyi yapmamış ol diyosun ya :D ne içiyonuzda bu hale geliyonuz anlamıyorum :D
S.tir et kanka canna abiyle dün teşhisi koyduk bugün tedaviye başladım zaten. 1 litre ph ayarlı gübreli su hazırladım. Ordanda şırıngayla 80ml çektim verdim bitkiye. Düzelir umarım.

İzyy

Üye
Hadi bak dalgana ya. Sanki sana vermişiz tavsiyeyide alakan yokken atlıyosun konuya birde pişkin pişkin o tavsiyeyi yapmamış ol diyosun ya :D ne içiyonuzda bu hale geliyonuz anlamıyorum :D
İyi ki bana vermiyon kafanıza göre yüzsüz gördüğün şey de seni adam yerine koyduğumdan. Anlaman için daha çok ekmek Yemen lazım.

İzyy

Üye
S.tir et kanka canna abiyle dün teşhisi koyduk bugün tedaviye başladım zaten. 1 litre ph ayarlı gübreli su hazırladım. Ordanda şırıngayla 80ml çektim verdim bitkiye. Düzelir umarım.
Sende öyle s.et falan kendini bozma nasıl sularsan sula 20 günlük bitkiye 80 ml su ver devam et ben senin için dedim
bananeyse insanlığın ...

Ü

Üye silindi 26274

Guest
İyi ki bana vermiyon kafanıza göre yüzsüz gördüğün şey de seni adam yerine koyduğumdan. Anlaman için daha çok ekmek Yemen lazım.
insanlarla nasıl konuşulması gerektiğini biraz öğren de gel burada kimse kimseden üstün değil kimseyi de horlayamazsın. verdiğin bilgide sonuna kadar yanlış.. konuşmasını öğren öyle tekrar gel

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Dün boynunu büküp toprağa yatan bitkim bu gün baktığımda dimdikti kankalar. Bu bitkiyi daha güçlü hale getirmek için ne yapmam gerek?

Şuan bitkinin problemi fazla sulamadan kök çürümesi, yanlış ph ile sulama ve gördüğüm kadarıyla besin azlığı.
Planladığım şey ise şu: toprak tamamen kup kuru olunca çok az bişey kalsiyum ve çok az azot gübresiyle 50ml su vermek şırıngayla vermeyi planlıyorum.
Başka tavsiyesi olan kankam var mı?

Revive var gÜbre ondan kullan ben o şekilde kurtardıM kanka. Bende vardı gübre yanığı ışık stresi ölüyordu. Arkadaşlardan revive kullan tavsiyesi geldi valla kullandım ara ara hala kullanıyorum. O derece memnunum. :)

İzyy

Üye
insanlarla nasıl konuşulması gerektiğini biraz öğren de gel burada kimse kimseden üstün değil kimseyi de horlayamazsın. verdiğin bilgide sonuna kadar yanlış.. konuşmasını öğren öyle tekrar gel
Çingeneye padişahlık vermişler önce BABA sını asmış. elinde ip numaram da var banlamak yetmez ihbar da et bir de akıl veriyo değişik

higthead

Jolly Green
Çingeneye padişahlık vermişler önce BABA sını asmış. elinde ip numaram da var banlamak yetmez ihbar da et bir de akıl veriyo değişik

Dostum konunu baştan sona okudum.

1- Sorununu dile geirmişssin cözüm önerileri gelmiş
2-Neyi paylaşamıyorsunuz ?
3-Burda herkes birbirine saygı ve sevgi çerçevesindedir.
4-Lütfen forum kurallarına uyalım
5-Konuyu uzatma dostum sorununa odaklanalım.

Sorununa gelicek olursak sen zaten konuda yazmışssın kök çürümesi yanlış ph. Kök çürümesi aşırı sulamadan olur yanlış ph ise senin hatandan dolayı olur. Bitkini gözlemliyerek git dostum.

Morded

Kıdemli Üye
20 günlük bitki 2 3 günlük gibi duruyor ne zmn hasat almayı planlıyorsun kanka ayıpdır sorması. Bence bunla ugraşma bitki daha bebekken başlamış sıkıntı direnci büyüdügünde de çok az olur sürekki hastalanır ve çok yavaş bi gelişme olur yani bu bitkiden 6 ay beklesen veg anca verirsin ki daha öncede 4 5 ay bekleyip bitkiyi 30 40 cm yapanları gördüm burda. Yapman gereken şey o bitkiden umudunu kesip. Adam gibi kaliteli ve perlit oranı yüksek, yüksek degilse yükselterek delikli yada bez saksıya yeniden başlamanı tavsiye ederim. Perlit toprakta çok olsun ki hem kökler rahat hareket etsin hemde toprak daha çabuk kurusun ki kökler çürümesin. Bunu at kanka hayır gelmez sana ayrıca bitkiye verdigin ışık da çok önemli en az led kullanıyorsan 150 200 watt ışık vermen lazım. Sulama işine gelince bitki topraktan ilk çıkar merhaba der sabah 10 akşam 10 ml 1 2 gün su verirsin daha sonra 50 ml 100 ml 150 ml günden güne artırarak saksıdaki topragın her köşesinin ıslanmasını saglıycak şekilde sulama yapmalısın. Saksında delikler yoksa eline bi tornavida al 4 bir yanını del saksıya dogruda küçük bi fan vurdur sulamadan sonra ki çabuk kurusun. Sendeki 20 günlük bitki ben 2 3 gün içerisinde geliştiriyorum.

İzyy

Üye
20 günlük bitki 2 3 günlük gibi duruyor ne zmn hasat almayı planlıyorsun kanka ayıpdır sorması. Bence bunla ugraşma bitki daha bebekken başlamış sıkıntı direnci büyüdügünde de çok az olur sürekki hastalanır ve çok yavaş bi gelişme olur yani bu bitkiden 6 ay beklesen veg anca verirsin ki daha öncede 4 5 ay bekleyip bitkiyi 30 40 cm yapanları gördüm burda. Yapman gereken şey o bitkiden umudunu kesip. Adam gibi kaliteli ve perlit oranı yüksek, yüksek degilse yükselterek delikli yada bez saksıya yeniden başlamanı tavsiye ederim. Perlit toprakta çok olsun ki hem kökler rahat hareket etsin hemde toprak daha çabuk kurusun ki kökler çürümesin. Bunu at kanka hayır gelmez sana ayrıca bitkiye verdigin ışık da çok önemli en az led kullanıyorsan 150 200 watt ışık vermen lazım. Sulama işine gelince bitki topraktan ilk çıkar merhaba der sabah 10 akşam 10 ml 1 2 gün su verirsin daha sonra 50 ml 100 ml 150 ml günden güne artırarak saksıdaki topragın her köşesinin ıslanmasını saglıycak şekilde sulama yapmalısın. Saksında delikler yoksa eline bi tornavida al 4 bir yanını del saksıya dogruda küçük bi fan vurdur sulamadan sonra ki çabuk kurusun. Sendeki 20 günlük bitki ben 2 3 gün içerisinde geliştiriyorum.
Mesele bitki değil 80 ml su ile beslenmesi bunun önerilmesi 25 günlük küçükte görünse 80 ml su yetmez bunu dedik konu nereye geldi.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    Z ZzındıK: **********