Autolar için 19 litre kumaş saksı

Arkadaşlar autolar için 19 litre kumaş saksı aldım toprak plagron light 50 litre kumaş saksının büyük olması sorun olurmu birde Perlit koymam gereklimi sitede perlit içinde var diyor tecrübeli arkadaşlardan bilgi alabilirmiyim şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin herkese

autolar icin genelde 10-15 litre saksi onerilir. Bazi durumlarda 12 litre bile yeter diyen cikar. 19 litre buyuk, zaten olayi kok yapmak degil buyumek autonun.

Son düzenleme:

Führer

Üye
Büyük saksı kullanacaksan toprağa bir miktar daha perlit eklemek ve saksı tabanının drenajı için gerekli materyalleri kullanmak benim görüşümce önemli. İlk growumu yapıyorum, 15 lt bez saksı kullanıyorum, 13-14 lt toprak vardır içirisinde direk aldığım lightmix toprağı koyup tohumu attım ancak bazı dönemlerde bez saksı olmasına rağmen geç kuruduğunu düşünüyorum.

higthead

Jolly Green
Dostum bu tarz saksı konularına herzaman yazdığım şey; Büyük saksı çok kök demektir , çok kök ise sağlam bitki demektir. Ne kadar büyük yaşam alanı(saksı-toprak) okadar çok kök demektir. Ben de 20lt bez saksılardayım.

Ü

Üye silindi 22921

Guest
%10 perlit aha eklersen daha iyi olur ayrıca güzel bir köklendirici gübre kullanırsan 19 un farkını göreceksin
Bro bişey sorabilirmiyim köklendirici demişken cannada köklendiricinin adı ne. Birde cannada coco yapcam. Coco ab alıyorum Bunun yanına rzotonic cannzym flan al dediler ama. Hangisini almam gerek coco için. Bio mu normal mi orda bi kafa karısıklıgı oldu

higthead

Jolly Green
kardeşim bende 20 lt bez saksı kullanıyorum photo bitkilere..20 lt bez saksıya her sulamada ortalama ne kadar su vermeliyim sence?

Dostum bıtkının gunune gore degısır bu durum. ben veg sonundan 4.5 lt suyla anca alttan runoff yanı 1 cay bardagı akıyordu ve 3 gune tam takır kuruyordu. Sen de en guzel deneme olayı bol lt ph ayarlı suyunu hazırla sulamanı yavasca yap alttan su gelmeye baslayınca verdıgın lt yı hesapla.

Woppy

Ordinaryüs
Köklendirici öneri varmı knklar ? Ben humik asit buldum arastrıyorum yerli olarak birde mark olarka ne önerirsiniz?

Woppy

Ordinaryüs
Humik asit gübre den dahamı etkili olur knk yoksa voodo ve pranga mı ? Hangisi önerirsin ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ** ******* ***** ****** ****** **
  • muadip muadip:
    ****** **** **
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** hahahaha
  • muadip muadip: