Autoflowering nedır ? Feminised nedır ?

Mertali54

Doktor
arkadaslar ben kendı cıceklenmeye gıren tohum alıcam ama tam ogrenmek ıstıyorum yukarıdakı sorumda Autoflowering nedır ? Feminised nedır ? yoksa ıkısı aynı seymıdır ?

Vedoo

Kıdemli Üye
site boyle bir bilgi veriyor

Autoflower ve feminized nedir farkları nelerdir

Autoflower
hızlı yetişen, kendisi çiçeklenmeye giren tohumlardır doğal yada ışıklandırma sistemi ile yetişir uygun ortam sağlandığında 2.5-3 ayda ortalama hasat 80-150gr/m2 civarı çıkmaktadır 0.70cm.-1.0 mt. boyu olur ve bakım itibari ile fazla yormayan bir türdür
sip

Photoperiod(feminized)
doğada uzun sürede yetişen doğal yada ışıklandırma sistemi ile çiçeklenmeye giren tohumlardır uygun ortamda 4,5 ayda hasat 300-600gr/m2 civarlarında çıkmaktadır. 1.5-2mt boyu olur. bitki eğitimine daha uygun türdür. ve kısa veg dönemi tutarak (18/6)indoor da hem boyunu kısa tutabilir hemde hasat süresini 3 aya kadar düşürebilirsiniz hasat miktarı buna bağlı olarak 80-160gr civarında alabilirsiniz

Kannabinoid içeriği Tetrahydrocannabinol Cannabinoid
(THC, CBD…), büyüme ortamı, yetiştiricinin deneyimi, yetiştirme tekniği (SOG, SCROG…), çevresel koşullar ve genetik çeşitlilik gibi dış faktörlere bağlı olarak değişebilir.

Mertali54

Doktor
site boyle bir bilgi veriyor

Autoflower ve feminized nedir farkları nelerdir

Autoflower
hızlı yetişen, kendisi çiçeklenmeye giren tohumlardır doğal yada ışıklandırma sistemi ile yetişir uygun ortam sağlandığında 2.5-3 ayda ortalama hasat 80-150gr/m2 civarı çıkmaktadır 0.70cm.-1.0 mt. boyu olur ve bakım itibari ile fazla yormayan bir türdür
sip

Photoperiod(feminized)
doğada uzun sürede yetişen doğal yada ışıklandırma sistemi ile çiçeklenmeye giren tohumlardır uygun ortamda 4,5 ayda hasat 300-600gr/m2 civarlarında çıkmaktadır. 1.5-2mt boyu olur. bitki eğitimine daha uygun türdür. ve kısa veg dönemi tutarak (18/6)indoor da hem boyunu kısa tutabilir hemde hasat süresini 3 aya kadar düşürebilirsiniz hasat miktarı buna bağlı olarak 80-160gr civarında alabilirsiniz

Kannabinoid içeriği Tetrahydrocannabinol Cannabinoid
(THC, CBD…), büyüme ortamı, yetiştiricinin deneyimi, yetiştirme tekniği (SOG, SCROG…), çevresel koşullar ve genetik çeşitlilik gibi dış faktörlere bağlı olarak değişebilir.
tetaylı acıkla ıcın cok tesekkurler

@Hamzaali54 Dostum ben de senin gibi başladım şuan elimde auto bitkiler mevcut ama önermem ben sana söyleyeyim. Çok narinler herşeye küsüyorlar bu da hasat miktarında inanılmaz azalmaya yol açıyor.Bence photo başla benim gibi pişman olma. 2 ay fazla bekle auto'dan alacağının 2 katı daha iyi kalitede daha çok hasat al.

Mertali54

Doktor
@Hamzaali54 Dostum ben de senin gibi başladım şuan elimde auto bitkiler mevcut ama önermem ben sana söyleyeyim. Çok narinler herşeye küsüyorlar bu da hasat miktarında inanılmaz azalmaya yol açıyor.Bence photo başla benim gibi pişman olma. 2 ay fazla bekle auto'dan alacağının 2 katı daha iyi kalitede daha çok hasat al.
Ben az önce başka bir bankadan sipariş verdim gelir mi gelmez mi bilmiyorum parasını yatırdım auto aldım lakin benim ekipmanlarim tamam hiç eksiğim yok ama tavsiyen için teşekkür ederim bu süreci bı biriyim olmadı öyle yaparım kanka

Ü

Üye silindi 27349

Guest
Hangi banka bende bugun kushkedden sipariş verdim bakalim gelcekmi

@Hamzaali54 Umarım herşey istediğin gibi olur.Işık sistemin nasıl bilmiyorum ama veg döneminde hayvan gibi beyaz ışık istiyor.Haftalık olarak burada indoor grow yapıp hasat almış insanların bitki görseli ile seninkini kıyasla. 2. haftada anlarsın gelişip gelişmediğini eğer sıkıntı görürsen ilk yapacağın şey Horoz marka 50 watt beyaz torch ampul ile destekle.Tanesi 70 lira bitki başına 1 tane muhakkak destekle.Ayrıca auto'da başarılı olursan daha ilk grow'unda photo'da şov yaparsın.

Mertali54

Doktor
@Hamzaali54 Umarım herşey istediğin gibi olur.Işık sistemin nasıl bilmiyorum ama veg döneminde hayvan gibi beyaz ışık istiyor.Haftalık olarak burada indoor grow yapıp hasat almış insanların bitki görseli ile seninkini kıyasla. 2. haftada anlarsın gelişip gelişmediğini eğer sıkıntı görürsen ilk yapacağın şey Horoz marka 50 watt beyaz torch ampul ile destekle.Tanesi 70 lira bitki başına 1 tane muhakkak destekle.Ayrıca auto'da başarılı olursan daha ilk grow'unda photo'da şov yaparsın.
Kanka beyaz yerine Amber yani sarı kullanacağız başka bir tohum Bankası'ndan sipariş verdim Siparişlerim bana ulaşmadı ulaşır ulaşmaz eli kulağındadır hemen başlamayı düşünüyorum
Ama şöyle bir Dipnot söyledi tam 3 aydır burada takılıyorum o kadar çok okuldan ki öğrenmek için o kadar çok resimlere baktım ki

Kanka beyaz yerine Amber yani sarı kullanacağız başka bir tohum Bankası'ndan sipariş verdim Siparişlerim bana ulaşmadı ulaşır ulaşmaz eli kulağındadır hemen başlamayı düşünüyorum
Ama şöyle bir Dipnot söyledi tam 3 aydır burada takılıyorum o kadar çok okuldan ki öğrenmek için o kadar çok resimlere baktım ki
Beyaz yerini tutar mı bilmiyorum ama dediğim gibi istediğin sonucu alamazsan hemen torch 50 watt beyaz ile destekle.Ben öyle yaptım acayip farkettiriyor.

@Hamzaali54 Kankam yanlış biliyor olabilirsin benim düştüğüm hataya düşme sen de.Auto'yu veg döneminde besleyemezsen ışıkla ,gelişemez daha ufacıkken 1 ay sonra sömeğe başlar çok az hasat alırsın.Forumda herkes beyaz ışık ile destekliyor veg döneminde.Ben sonradan horoz 50 watt torch ile destekledim hayvan gibi atağa kalktı.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • P puslu77:
  • Night owl Night owl:
    ****** hahahaha* ****** ********* ** *** ******* ** hahahaha** ******** **** **** ******* hahahaha ********* ********* ****** hahahaha* ****** ********* hahahahahahahaha ******** ****** ******* ***** ***** ***** ******
  • Didrug Didrug:
  • P puslu77:
    ********** ***** hahahaha*** ****** ****** **** ********** **** *** **** ****** ***** ***** ****** **** **** ****** ********* ***** *****
  • Kafirimam Kafirimam:
    ** ******* ***** ****** ***** **** ******* ****** hahahaha* ****** ********* ** *** ******* ** hahahaha** ******** **** **** ******* hahahaha ********* ********* ****** hahahaha* ****** *********
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Didrug Didrug:
    +1
  • Didrug Didrug:
  • Night owl Night owl:
    ** ** ********* *** ****** ***** ** ********** ***** ****** *** ** ******* ***** ****** ***** **** *******
  • Night owl Night owl:
  • P puslu77:
    **** ****** ****** **** ********** ** *** ***** hahahaha ********* ***** ****
  • Night owl Night owl:
    **** **** ****** ****** **** ********** ** *** ***** hahahaha ********* ***** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ** *** **
  • NewGardener NewGardener:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    hahahaha *** *** ******** *** ** ********** **** ****** **** ***** ***** **
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Didrug Didrug:
    ***** ********** hahahaha hahahaha ******* *** hahahaha ******** ********* *******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ********** ** ****** ******* **** ********** ******* hahahaha ******** ****** *** *** ********** *********
  • H happyworld:
    ***** ***** *** ***** ******* ***** ** ********* ******** ******* ***** ********* ******* ****
    ** ********** ***** **
    NewGardener NewGardener: ** ********** ***** **