Autoflower Tohum Üretimi / Çoğaltımı

2MoreWeeks

Doktor
Merhaba Kankalar,

Elimde sindirella jack auto tohumlar var. her zaman bulamıyorum, istediğim ülkede de olmuyor çoğu zaman.

3 tane tohumum kaldı. Elimdekileri hasat edince komple gireceğim bunlara.

Soru 1) Nasıl çoğaltabilirim genetiğini bozmadan?

Soru 2) Bu sindirellaları herm yapabilir miyiz? Çıkan tohumları yetiştirsek elimize ne geçer?

Teşekkürler cevaplarınız için.

R

Ripley'sOG

Guest
Bircok feminized tohum elde etme yontemi var sentetik ve dogal olarak en temizi kolladial gümüş suyu ve dogal olarak rodalizasyon(rodalizasyon imkan ve zamanin yetmez autolarda)Öncelikle kolloidal gümüş suyu elde etmen gerekir bunu ya kendin yapıp(google bilgi edinebilirsin) %99 saf gümüşle ya da hazır 30-50ppm arası hazır alman gerekir.Autoflowering genetiklerde 30ppm üstüne bir tık çıkmak guzel sonuçlar veriyor geri dönüşler bu yönde çünkü omru belirli sayilar içinde olduğu için her neyse daha sonra elde ettigin gümüş suyunu auto bitkilerinden polen elde etmek istediğin bitkiye cinsiyetini gosterdikten sonra cinsel organların bulunduğu bölgeye sikarak basliyorsun mantik şu sekilde ilerliyor bitkinin yapragina değilde cinsel organlarina yaprak spreyi yaparak gunde 3 sefer ışığının burda etkisi onemli eger elinde led var ozellikle qb gunicinde sikabilirsin ancak hps tarzı yakici agir ışıklar var ise isik yanmadan 1 saat once kapanmasına 1 saat kala ve karanlik evrede 1 kere seklinde periyot ile ilerle daha sonra bitkinde (bunu sadece 1 dalada yapabilirsin geriye kalan bitkin sana somek vericektir) hasta tiplemeler olucaktır ortama 2-2.5 hafta içinde bitkinde erkek organ oluşumu gorene kadar bu periyoda devam et daha sonra bitkinde oluşan erkek polen keseleri oluşmaya baslayacak bu polen keseleri olgunlaşması kendi keselerin morarma ve renk degistirmesi olarak algıla daha sonra bu süreçe gelince eger dalda ise bu polenler ilk renk değişimini görür gormez dali kesip suyun içinde besin ekleyip bloom gubresi ve ek besinler ile keselerin kalan ömrunde desteklemek amac daha sonra şişeye klon alarak biraktiğin bitki dali 4 5 gün içinde keselerini patlatıp sana disi polenler vericektir.Bu polenleri dagilmamasi için ruzgarsiz ve altina gelicek sekilde kağıt tabak kap kasik ne varsa koyucaksin ardından elde ettigin polenleri nemden koruman gerek bu sekilde polenleri buzdolabında 6 18 ay saklayabilirsin nemden korumak için polenin miktari kadar un ile harmanlayabilirsin bu süreçte tabikide erkek bitkini ektikten 2 hafta sonra disi bitkilerini ekmen lazım auto olduğu icin süreçlerini denk getirmen lazım cok önemli bir nokta burası daha sonra elinde bulunan polenleri az gelişmesine ızin verdiğin pistilerin artik uzadığı polen aradığı calyxlerin şiştiği takriben bloomdan 1.5 2hafta sonra sulu boya fırçası ile bitkiye suruceksin bunu 1 kez uygulaman yeterli daha sonra bitki dollenip 3 4 hafta içinde sana feminized cinderella tohumlarini vericektir.tohumlari aldiktan sonra kurumasini bekle someklerin daha sonra ayrica calyxlerden ayirdiktan sonra 15 20 günlük kurumaya bırakmanda tohum ceperinin korunması açısindan önemli uzun ve detaylı bir konu ben sana dikkat etmen gereken yerleri anlattm bu ise girersen daha da detaya girer hallederiz kolay gelsin

2MoreWeeks

Doktor
Ripley reyis ağzına sağlık. Bu işin imkanlar dahilinde yapılabilir olduğunu anlattığın için teşekkürler. Sonucu garanti olan bir iş olduktan sonra, her türlü araştırmamı eyleme geçiririm.

Gümüş suyu çerçevesinde araştırmaya başlıyorum. Ne kadar mutlu oldum anlatamam.

2MoreWeeks

Doktor
Bende tüm taşlar yerine oturdu, sadece şuan ev karışık, hasat zamanları birbirine girdi, yer sıkıntısı var. Polene tövbeli biriyim bir de. 1 sene adam akıllı hasat alamadığımı bilirim bu meret yüzünden. Tatilden dönmüştüm, taşaklar çıkmış, bitki kurumuş, odada nem kalmamış, patır patır patlamıştı keseler, Eve badana mı atmadım, tavanı çamaşır suyuyla mı yıkamadım. Ufak bi çadır ayarladım, izole şekilde orda yapıcam bu işi.

gece uyumadan önce de burayı okumaya başladım. Güzel ilerleme kaydettim :D

falken

Üye
biri yapsaın da tohuma para vermeyelım..
hele bir babayiğit bedrocan tohum getirirse direk erkek dişi çoğaltım yaparım.
sadece tohum için 3 ay feda etmeye hazırım.

MPT76

Üye
Bircok feminized tohum elde etme yontemi var sentetik ve dogal olarak en temizi kolladial gümüş suyu ve dogal olarak rodalizasyon(rodalizasyon imkan ve zamanin yetmez autolarda)Öncelikle kolloidal gümüş suyu elde etmen gerekir bunu ya kendin yapıp(google bilgi edinebilirsin) %99 saf gümüşle ya da hazır 30-50ppm arası hazır alman gerekir.Autoflowering genetiklerde 30ppm üstüne bir tık çıkmak guzel sonuçlar veriyor geri dönüşler bu yönde çünkü omru belirli sayilar içinde olduğu için her neyse daha sonra elde ettigin gümüş suyunu auto bitkilerinden polen elde etmek istediğin bitkiye cinsiyetini gosterdikten sonra cinsel organların bulunduğu bölgeye sikarak basliyorsun mantik şu sekilde ilerliyor bitkinin yapragina değilde cinsel organlarina yaprak spreyi yaparak gunde 3 sefer ışığının burda etkisi onemli eger elinde led var ozellikle qb gunicinde sikabilirsin ancak hps tarzı yakici agir ışıklar var ise isik yanmadan 1 saat once kapanmasına 1 saat kala ve karanlik evrede 1 kere seklinde periyot ile ilerle daha sonra bitkinde (bunu sadece 1 dalada yapabilirsin geriye kalan bitkin sana somek vericektir) hasta tiplemeler olucaktır ortama 2-2.5 hafta içinde bitkinde erkek organ oluşumu gorene kadar bu periyoda devam et daha sonra bitkinde oluşan erkek polen keseleri oluşmaya baslayacak bu polen keseleri olgunlaşması kendi keselerin morarma ve renk degistirmesi olarak algıla daha sonra bu süreçe gelince eger dalda ise bu polenler ilk renk değişimini görür gormez dali kesip suyun içinde besin ekleyip bloom gubresi ve ek besinler ile keselerin kalan ömrunde desteklemek amac daha sonra şişeye klon alarak biraktiğin bitki dali 4 5 gün içinde keselerini patlatıp sana disi polenler vericektir.Bu polenleri dagilmamasi için ruzgarsiz ve altina gelicek sekilde kağıt tabak kap kasik ne varsa koyucaksin ardından elde ettigin polenleri nemden koruman gerek bu sekilde polenleri buzdolabında 6 18 ay saklayabilirsin nemden korumak için polenin miktari kadar un ile harmanlayabilirsin bu süreçte tabikide erkek bitkini ektikten 2 hafta sonra disi bitkilerini ekmen lazım auto olduğu icin süreçlerini denk getirmen lazım cok önemli bir nokta burası daha sonra elinde bulunan polenleri az gelişmesine ızin verdiğin pistilerin artik uzadığı polen aradığı calyxlerin şiştiği takriben bloomdan 1.5 2hafta sonra sulu boya fırçası ile bitkiye suruceksin bunu 1 kez uygulaman yeterli daha sonra bitki dollenip 3 4 hafta içinde sana feminized cinderella tohumlarini vericektir.tohumlari aldiktan sonra kurumasini bekle someklerin daha sonra ayrica calyxlerden ayirdiktan sonra 15 20 günlük kurumaya bırakmanda tohum ceperinin korunması açısindan önemli uzun ve detaylı bir konu ben sana dikkat etmen gereken yerleri anlattm bu ise girersen daha da detaya girer hallederiz kolay gelsin
usta benim eliimde quantum board ışık var ben ışık açıkken sıksam zararı olurmu bitkiye

2MoreWeeks

Doktor
@2MoreWeeks denedin mi kanka auto da işe yaradı mı ?
henüz denemedim ancak aradan geçen zamanda bunun basit bir işlem olduğunu kavradım. Hatta bu işi 2 küçük saksıya alacağım klonlarla yapacağım. Zaten auto klonlar ufak tefek oluyor, e zaten bize de 1-2 sömek olsa yeter. hem de steril başka bir ortamda yapmış olacağım. Her gün 1-2 kere fısfısla gümüşlemek yetiyor, gerisi zaten suni dölleme.

Woppy

Ordinaryüs
henüz denemedim ancak aradan geçen zamanda bunun basit bir işlem olduğunu kavradım. Hatta bu işi 2 küçük saksıya alacağım klonlarla yapacağım. Zaten auto klonlar ufak tefek oluyor, e zaten bize de 1-2 sömek olsa yeter. hem de steril başka bir ortamda yapmış olacağım. Her gün 1-2 kere fısfısla gümüşlemek yetiyor, gerisi zaten suni dölleme.
Knk autoda gümüş suyu sıkmaya ne zaman başlıyoruz ve ne kadar süre polen keseleri ne durumdayken gümüş suyu kesip ne zamana hasat edecez polenleri biraz anlatır sık sana zahmet

MPT76

Üye
Knk autoda gümüş suyu sıkmaya ne zaman başlıyoruz ve ne kadar süre polen keseleri ne durumdayken gümüş suyu kesip ne zamana hasat edecez polenleri biraz anlatır sık sana zahmet
dişilik organlarını gördüğün andan itibaren başlıyorsun spreylemeye günde 1 yada 2 kere

Woppy

Ordinaryüs
Knk arastırmama göre photo bitkilerde dedin gibi cicege soktuktan sonra diyor auto bitkidede 20 günden sonra sık aya baslanmalı zaman dar diye yazıyor.

MPT76

Üye
auto bitkiler çünki erken gösteriyor dişilik organlarını :)
sömek değil bak dişilik organı kanka

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kokokoco kokokoco:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha ****** ** ***** *** ***** ****** ***
  • Şakkir Şakkir:
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ***** **** ******* hahahaha** * *** ** **** ** **** hahahaha ******* ***** ****** ******
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ****** ******** ****** ******** ****** **** ** ***** ******* ****** ********** ***
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
  • Şakkir Şakkir:
    hahahaha**
  • Şakkir Şakkir:
    **** *** ********** hahahaha***
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ***** ****** ***** ********* hahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha***** **** hahahaha*** ** ** ****** hahahaha* hahahaha** hahahaha ** **** *** ***** **** hahahaha*** ** ***** ***** **** ******** ********** **
  • kokokoco kokokoco:
    ***** ******* **** hahahaha hahahaha* ***** **** ******** ********* ********** ********* ******** hahahaha** ** ****** ****** ******
  • bandaleros bandaleros:
    ****** ********* ******* ****** ***** *** ****** ********* ***** ******* **** hahahaha hahahaha* ***** **** ******** ********* ********** ********* ******** hahahaha** ** ****** ****** ******
  • Şakkir Şakkir:
  • bandaleros bandaleros:
    ******* ** ****** *** **** *** ** ***** **** hahahaha *** **** ******** ******** ****** ********** **** ******* hahahaha *****
  • Naritos Naritos:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha******** ******* **** ****** ********* ******* **** ********** ******** ***
  • Bomberx Bomberx:
    hahahaha *********
  • bandaleros bandaleros:
    *** ***** ******** **** hahahahahahahaha***** *********
  • Bomberx Bomberx:
    ******** ****** **** * ***** ********** hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
    **** **** **** ******* ** **** hahahaha*** ********* ***** *********
  • bandaleros bandaleros:
  • Bomberx Bomberx:
    Bomberx Bomberx: ******** *****