Auto ve Photo Nedir ? (Bilgilendirme)

Bar

Kıdemli Üye
Kankalar bu konu çok genel başlangıç konusu olucak biraz fazla konuşabilirim sıkılabilirsiniz ama sonuna kadar okursanız en deneyimli olanıda bazı şeyleri öğrenebilir belki .

Kankalar önce photoda anlatıcam ,
photo başlangıç için daha idealdir , hataya yer vardır kaldırabilir toparlayabilir hasat mıktarı daha çok tahmın edilir sadece çarşafa girmesi biraz zaman alır .en az 18 en fazla 24 saat ışıkla bakılır , bloom süresi 11-12 haftalara kadar çıkabilir , hassas olduğu tek konu karanlık periyodundaki ışık sızması bloom dönemının ertelenmesine yol açabilir . Çiçeklenmeye sokarken 1 gun karanlıkta kaldıktan sonra 12-12 ışık döngüsüne geçiş yapabilir . eğer zamandan kısmak istiyorsa bu süreyi 10saat gündüz 14 saat karanlık yaparsa zamandan kısarak hızlı gelişim sağlar fakat sömekler için aynısını söyleyemicem biraz beklentiyi kısmak gerekir . SOG eğitimi içinde çok ideal olan photo genetikler siz nasıl yapmak ıstıyorsanız uğraşabılırsınız.
Autoya gelcek olursak acemiler için tam bi baş belası olabilir , buna baştan sona en az 18 saat ışık vermeniz gerekir , hızlı grow yapıp bıtırmek ıcın tercih edilir bu yuzden hıc eğitim verilmez 0 stres hızlı bi hasat beklenir . bloom süresi max 10 hafta sürer 7 hafta sürebilir. blooma girmesi biraz sana bağlıdır sen ona stres yaşatırsan oda sana veg olarak geri dönebilir , döner diyip kesin konuşmuyorum heran herşey olabilir . O zaman bu durumda biz ona stres vermek istiyorsak revive gibi ürünleri autolarda vegde kullanmak stresi yok edip gelişimine devam etmesini sağlamayacak mı ? bana kalırsa sağlicak , eğer vegi uzatıp bıraz egıtım yapıp hasat mıktarı arttırmak ıstıyorsanız olabıldıgınce yoğun bir stres vermeden egıtım yapmaya bakın yayılsın veg böylelikle stressten dolayı uzayabilir . Eğer 1 gun karanlığa çekip 12-12 ye alırsanız autoyu deneyimlerime göre çiçeklenmeye zorlarsınız ama cıceklenme baslayınca en az 18 saate geri dönün bunu gözlemlediğiniz anda (3-4 gün) 12 saat ışıkla auto nun sömeklerı yok denecek kadar az olur üzer.

Aklıma gelen bi kaç birşey yazdım unuttuğumda vardır ekleye ekleye devam ederım yorumlarda soru varsa yazdıktan en geç 1-2 saat ıcınde konuya ilave edilmiş olur.
Kanka karanlik illa indoorda mi 12=12 yapilir. Outdoorda bi yolu yokmu

Cheff

Üye
Avrupa'daki ve kuzeyde o dediğin işlemi sera kurarak yapıyorlar. Sıranın için de ışık var. Şeffaf kaplamanın üstüne siyah çul çekiyorlar. Saat olayın dengelemiş oluyor. Ama Türkiyede mevsiminde ek mevsimin de biç . 6 ay sürüyor. Dumanın bol olsun

• Like
Tepkiler: Bar

hplastik

Yeni üye
Dışarda bahçemde ekeceğim tohumları nasıl çiçeklenme dönemine sokabilirim uzun dönem düşünüyorum birde saksı değil tarla toprağında ekicem

Bar

Kıdemli Üye
Avrupa'daki ve kuzeyde o dediğin işlemi sera kurarak yapıyorlar. Sıranın için de ışık var. Şeffaf kaplamanın üstüne siyah çul çekiyorlar. Saat olayın dengelemiş oluyor. Ama Türkiyede mevsiminde ek mevsimin de biç . 6 ay sürüyor. Dumanın bol olsun
Evet ciceklenme illa agustosu bulacak hatta eylüle yakin. Ben temmuzda ekiyorum o yuzden

hplastik

Yeni üye
Dışarda o zor, suan ciceklenme evresi zaten bu saatten sonra sanmiyorum olacagini mevsim degisiyor
Şuan için değil zaten mayısta ekicem şimdiden bilgilenmeye çalışıyorum dışarda photo bitki çiçeklenmeye nasıl sokulur yada auto eksem ekstra birşey yapmaya gerek varmı kendiliğinden çiçeklenirmi dışarda

Bar

Kıdemli Üye
Şuan için değil zaten mayısta ekicem şimdiden bilgilenmeye çalışıyorum dışarda photo bitki çiçeklenmeye nasıl sokulur yada auto eksem ekstra birşey yapmaya gerek varmı kendiliğinden çiçeklenirmi dışarda
Dısarda zor ciceklenmeye sokmak gunesin erken batan zamani olmasi lazim o yuzden agustos zamanlari ciceklenme zamani gerisi hasata iste ekim gibi hasat olur. Sana otomatik ciceklenen lazim yani auto. Auto ekersen 2,3 ayda alirsin hasati photo gibi fazla hasat almasanda erken alirsin. Gubresini suyunu her seyini duzgun yaptiktan sonra kendiliginden stres yapmatirmadikca ciceklenir auto

hplastik

Yeni üye
Dısarda zor ciceklenmeye sokmak gunesin erken batan zamani olmasi lazim o yuzden agustos zamanlari ciceklenme zamani gerisi hasata iste ekim gibi hasat olur. Sana otomatik ciceklenen lazim yani auto. Auto ekersen 2,3 ayda alirsin hasati photo gibi fazla hasat almasanda erken alirsin. Gubresini suyunu her seyini duzgun yaptiktan sonra kendiliginden stres yapmatirmadikca ciceklenir aut

Ü

Üye silindi 36700

Guest
Kankalar bu konu çok genel başlangıç konusu olucak biraz fazla konuşabilirim sıkılabilirsiniz ama sonuna kadar okursanız en deneyimli olanıda bazı şeyleri öğrenebilir belki .

Kankalar önce photoda anlatıcam ,
photo başlangıç için daha idealdir , hataya yer vardır kaldırabilir toparlayabilir hasat mıktarı daha çok tahmın edilir sadece çarşafa girmesi biraz zaman alır .en az 18 en fazla 24 saat ışıkla bakılır , bloom süresi 11-12 haftalara kadar çıkabilir , hassas olduğu tek konu karanlık periyodundaki ışık sızması bloom dönemının ertelenmesine yol açabilir . Çiçeklenmeye sokarken 1 gun karanlıkta kaldıktan sonra 12-12 ışık döngüsüne geçiş yapabilir . eğer zamandan kısmak istiyorsa bu süreyi 10saat gündüz 14 saat karanlık yaparsa zamandan kısarak hızlı gelişim sağlar fakat sömekler için aynısını söyleyemicem biraz beklentiyi kısmak gerekir . SOG eğitimi içinde çok ideal olan photo genetikler siz nasıl yapmak ıstıyorsanız uğraşabılırsınız.
Autoya gelcek olursak acemiler için tam bi baş belası olabilir , buna baştan sona en az 18 saat ışık vermeniz gerekir , hızlı grow yapıp bıtırmek ıcın tercih edilir bu yuzden hıc eğitim verilmez 0 stres hızlı bi hasat beklenir . bloom süresi max 10 hafta sürer 7 hafta sürebilir. blooma girmesi biraz sana bağlıdır sen ona stres yaşatırsan oda sana veg olarak geri dönebilir , döner diyip kesin konuşmuyorum heran herşey olabilir . O zaman bu durumda biz ona stres vermek istiyorsak revive gibi ürünleri autolarda vegde kullanmak stresi yok edip gelişimine devam etmesini sağlamayacak mı ? bana kalırsa sağlicak , eğer vegi uzatıp bıraz egıtım yapıp hasat mıktarı arttırmak ıstıyorsanız olabıldıgınce yoğun bir stres vermeden egıtım yapmaya bakın yayılsın veg böylelikle stressten dolayı uzayabilir . Eğer 1 gun karanlığa çekip 12-12 ye alırsanız autoyu deneyimlerime göre çiçeklenmeye zorlarsınız ama cıceklenme baslayınca en az 18 saate geri dönün bunu gözlemlediğiniz anda (3-4 gün) 12 saat ışıkla auto nun sömeklerı yok denecek kadar az olur üzer.

Aklıma gelen bi kaç birşey yazdım unuttuğumda vardır ekleye ekleye devam ederım yorumlarda soru varsa yazdıktan en geç 1-2 saat ıcınde konuya ilave edilmiş olur.
Kanka sence photo bir bitkiyi en fazla ne kadar vegde tutabiliriz yani istersek 5-6 ay tutabilir miyiz bu olur mu fazla hasat için

Cheff

Üye
Kanka sence photo bir bitkiyi en fazla ne kadar vegde tutabiliriz yani istersek 5-6 ay tutabilir miyiz bu olur mu fazla hasat için
Şimdi bu soruya şöyle bir açıklık getireyim. Aslında cannabis üreticileri ana ağaç dedikleri ana bitkiler bulundurup. O bitkilerden klone dalları keserek bitki çoğaltılmış olur. Bu şekilde tohum maliyeti ortadan kalkar. Dumanın bol olsun

istr

Doktor
Auto kedi gibidir, bakımı kolaydır, nazlıdır, keyiflidir ama nankördür

Photo köpek gibidir, bakımı zahmetlidir, naz yapmaz kolay uyum sağlar, emek ister ama tatmin eder, sadıktır.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • R raw.w33ds:
    ******** ******* ** ****** *** **** ******* *** **
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
  • İstanbul İstanbul:
  • R raw.w33ds:
    hahahaha*
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
    ***** **** ********** ** ***** *** *** ** ****** *** ***** ********* **
    ***** ***** * ***** **** ******* *** ***** **** ** ***** ******** ********** ******* ** ****** *** **** ******* *** **
  • K Kafirimam:
    ******* ******* ****** ***** ******* *** ***** ****** *** ** ** hahahaha***
    +1
    +1
    +2
  • K Kafirimam:
  • K Kafirimam:
    ****** ***** **
  • R raw.w33ds:
  • K Kafirimam:
    ***** hahahaha *** ********* ******* **** ******* ******** ********** **** ***** ***** **** ********* ***** ********* *** ******
  • R raw.w33ds:
  • R raw.w33ds:
    hahahaha ******* ****
  • R raw.w33ds:
    hahahahahahahahahahahaha***
  • R raw.w33ds:
  • K Kafirimam:
    ******* **
  • zero00 zero00:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • zero00 zero00: