Auto, photo, feminized

• Konbuyu başlatan Üye silindi 22139
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 22139

Guest
Kankalar ben hiç auto yapmadım sanırsam autonun ışık periyotları farklı 24/0 yada 18/6 ve olgunlaşma erken. Photo 18/6 ile 3n az bir ay 12/12 ile yine ortalama en az iki ayda olgunlaşma peki kankalar feminized tohumlar da ışık döngüsünü hangisine göre baz alıcaz auto mu photo mu yoksa feminized terimi her iki tür tohumları için kullanılan bir terim mi,

Hoca666

Müptezel
kanka auto 20/4 ıışık alır. kendi kendine çiçeklenmeye girer. ışığına karışmazsın yani. photo ve feminezed dedikleri aynı şey aslında. photo erkek de çıkablir dişi de. photoo bitkideki dişiyi dişiyle döllendirip feminezed bitki üretiyolar. yani yüzdde 99 dişi oluyo her tohum. ışığı da 18/6 oluyo. ne zaman "tamam artık çiçeklensin, yeterince büyüdü" diyosan 12 12 yapıp çiçeklenmeye sokuyosun

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Fem photo bitkiye denir 18/6 da kaldı süre çiçeye girmez devamlı büyür ışık 12/12olunca çiçeye geçer auto sallamaz bişey kafasına göre başlar biter sen biley yapamazsın sadece güzel bakarsın okadar ışıksa 24 kesintisiz verende var 20/4 verende bence 20/4 daha iyi her canlının uyumaya ihtiyacı var

Hoca666

Müptezel
Fem photo bitkiye denir 18/6 da kaldı süre çiçeye girmez devamlı büyür ışık 12/12olunca çiçeye geçer auto sallamaz bişey kafasına göre başlar biter sen biley yapamazsın sadece güzel bakarsın okadar ışıksa 24 kesintisiz verende var 20/4 verende bence 20/4 daha iyi her canlının uyumaya ihtiyacı var
kanka ben düne kadar 24 ışığı savunuyodum auto da. iyi de gidiyodu. sonradan farkettim ki ışık sitresine giriyo. amerikayı baştan keşfetmenin manası yok. bunca zamandır denenmiş ve auto için 20/4 önerilmiş ustalar tarafından.

Marazzssc

Müptezel
kanka ben düne kadar 24 ışığı savunuyodum auto da. iyi de gidiyodu. sonradan farkettim ki ışık sitresine giriyo. amerikayı baştan keşfetmenin manası yok. bunca zamandır denenmiş ve auto için 20/4 önerilmiş ustalar tarafından.
Nasil bi stres ben sikinti yasamadim 24/0 m hala

Hoca666

Müptezel
Nasil bi stres ben sikinti yasamadim 24/0 m hala
kanka ben ilk çiçeklenmeye soktuğumda balkondakiışıktan yaklaşık 5 saat yararlanabiliyodum. geceye geçince kabinden çıkarıp oraya alıyodum. yaprak kenarlarında pençeleşme oldu. sonradan ışık (güneş) gücünü azalttı diye yapmamıştım. kesilince de sallamadım. iki üç hafta evvel forumdakilere bakarak 24 vereyim erken hasat olsun dedim. yine aynı şey olmaya başladı. ısıdan mıdır dedim diildi çünkü havalar malum. bi on gündür 20 4 e geçtim sorun yine çözüldür. ee sonuçta tüm dünyada auto için 20 4 deniyo diye biliyom. bi akıllı biz miyiz :))

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Şimdi güzel kardeşlerim işin bi mantığı var doğoyı taklit ediyoz biz deyilmi 24 saat ışık alan yer neresi kutuplar ordada bu bitki yaşamıyor bu bitkinin yaşadıgı yerde 24 saat ışık varmı yok ve mantık olarak uyku hercanlıya lazım bitki yada insan ve hayvan oyüzden benim kanaatim kendimce tabi herkezin kantarı belinde istedi gibi yetiştirmekte özgür benim kafama yatan 20/4 dedim gibi herkez özgür istedi gibi bakar bitkisine

Hoca666

Müptezel
Hyflife 24/0 yapti bitkileri cok guzeldi bence kanka genetikdende farkediyo cunku bi yerde okudum genetiginiz severse guzel sevmezse berbattir 24-0 diyodu
valla kanka sen yine de dene. bi gözün de yapraklarda olsun. ben iki defa denedim 3 bitkide 3 ünde de sorun gözlemledim. düzeltince düzeldi.

Hoca666

Müptezel
valla yok kanka. ısı stresine benziyo biraz. ama ısı stresi olmadığına kessin eminim. 25 dereceyi geçmiyo oda. en düşük de 20 derece. su an flushtayım. ısı stresi olsaydı şimdiye olurdu. ben açıkçası ona yordum. çünkü başka hiç bi değişkeni değiştirmedim. 24 yapınca oluştu 20 yapınca düzeldi. hem de iki kez.

Marazzssc

Müptezel
valla yok kanka. ısı stresine benziyo biraz. ama ısı stresi olmadığına kessin eminim. 25 dereceyi geçmiyo oda. en düşük de 20 derece. su an flushtayım. ısı stresi olsaydı şimdiye olurdu. ben açıkçası ona yordum. çünkü başka hiç bi değişkeni değiştirmedim. 24 yapınca oluştu 20 yapınca düzeldi. hem de iki kez.
Cay beee flush zamaninda geldi haaa nasillar memnunmusun :) overdrive verdinmi hasat artsin diye ne verdin verdiysen verdigin sey ne ondan memnunmusun

Hoca666

Müptezel
valla kanka gübrelerimden memnunum. daha fazlası da olabilirdi belki bence ama bu kadarı da yetiyo. over drive ve big bud verdim. birini şimdi karanlığa aldım. ama auto yaptığıma pişmanım. keşke photo yapsaydım. photo daha kolay söyleninlerin aksine. en azından hatanı telafi edebiliyosun. iki tanesinin maşallahı var ama biri genetiği farklı sanırım erken çiçeklenmeye girdi. hasat da az. yine kötü diil de. :)) kanka birininki benle aynı gidiyodu o sen miydin hatırlayamadım :))

Marazzssc

Müptezel
valla kanka gübrelerimden memnunum. daha fazlası da olabilirdi belki bence ama bu kadarı da yetiyo. over drive ve big bud verdim. birini şimdi karanlığa aldım. ama auto yaptığıma pişmanım. keşke photo yapsaydım. photo daha kolay söyleninlerin aksine. en azından hatanı telafi edebiliyosun. iki tanesinin maşallahı var ama biri genetiği farklı sanırım erken çiçeklenmeye girdi. hasat da az. yine kötü diil de. :)) kanka birininki benle aynı gidiyodu o sen miydin hatırlayamadım :))
Ben senden gerideyim yaa 20 gun felan ama baya bi sohbetimiz oldu takipdeyim jacklerini fotolari cekip hazirladiginida biliyorum :)

Marazzssc

Müptezel
Kanka sen bana cok israr ettin yap pisman olmassin diye ben lst yapmadim sadece toping yaptim 60 cmi buldular gelisimleri beni mutlu ediyo bi sorunda yasamadim bi tek birinde yaprak ucu sararmasi oldu hatirlarsan senin tavsiyenle flush yerine iki bos sulama yaptim duzeldi tek sorun oydu biobiz kullaniyom bende ama yanina bi pk gubresi eklicem somekler sissin diye yapmayi düşünüyorum :) 47. Gun bu arada

Hoca666

Müptezel
Kanka sen bana cok israr ettin yap pisman olmassin diye ben lst yapmadim sadece toping yaptim 60 cmi buldular gelisimleri beni mutlu ediyo bi sorunda yasamadim bi tek birinde yaprak ucu sararmasi oldu hatirlarsan senin tavsiyenle flush yerine iki bos sulama yaptim duzeldi tek sorun oydu biobiz kullaniyom bende ama yanina bi pk gubresi eklicem somekler sissin diye yapmayi düşünüyorum :) 47. Gun bu arada
kanka var mı foto

Hoca666

Müptezel
a bak kanka attığım son fotoda yaprak kenarlarına dikkat et. o baya ilerledi de 20 ye geçince durdu

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • DiabLoo DiabLoo:
  • muadip muadip:
  • F Flair:
  • F Flair:
  • muadip muadip:
    *** * ** *** hahahaha***
  • muadip muadip:
  • F Flair:
  • Melez Melez:
    *** ***** **