Auto jack herer grow gunlugunde yardim bekliyorum.

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Organik gübre kullanıyorsan sadece bitkiyi beslemek diye birşey yok kanka
Organikte sen toprağı besleyeceksin toprak bitkiyi besleyecek toprağında ne kadar çok faydalı bakteri mikoriza miselyum mantar olursa bitkinin kökü o kadar fazla gelişir ve kökle toprak üzerindeki kısım paralel olarak büyür kanka, kök ne kadar büyürse bitkide okadar büyür

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Şimdi tekrar baktım gübre seyine kanka heaven da yok ama olsun ben bi önceki growumda sadece grow-bloom-topmax ile tek autodan 112gr kuru hasat aldım

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Tamamdır kanka diğer kankaların yazdıkları yanlıştır demiyorum ama çoğu an serisi kullanıyor ve an serisi bitkinin alımına hazır kimyasal işlemlerle fermente edilmiş gübreler ben şuana kadar full biobizz organik yaptım ve bundan sonrada değiştirmeyi düşünmüyorum organik konusu biraz farklı topraktaki canlılık toprağı beslemek çok önemli toprağın ne kadar canlı olursa bitkin o kadar sağlıklı olur ayrıca organik besinde şu konu çok önemli; besinleri suya karıştırıp bir saat dinlendirip sonra yine iyice karıştırıp öyle sula ve kalan gübreli suyun çöp yani sakın bekletip yarında kullanayım deme organik maddeler birbirine karışıp üzerinden zaman geçtikçe asidik olmaya başlar yani ph hızla düşmeye başlar ve kökleri öldürürsün

TheGlobalDJ

Ordinaryüs

Bu bi önceki growun günlüğü
Biobizz Grow-Bloom-Topmax
Solucan gübresi
Yarasa Gübresi

24.06.2022 guncelleme

Kizlarimdan buyuk olani bugun 18 gunluk oldu . Kucuk olan 10 gunluk oldu. Ikisininde isik mesafesi 35 cm civari . Ikisinide bugun 21 litrelik saksilara aldim. Toplam 5 litreye 20 ml biobizz root juice verip 2.5 litre sirayla suladim.(ph 6.4) Kabin nem orani %70 80 arasi altina dusmuyor . Bir sonraki sulamada kendilerine gubre vermeye basliycam. Simdilik bu kadar . Bir oneriniz varsa severek dinlerim.

1- bu buyuk bitkim. https://ibb.co/9hFJKBr

2- bu kucuk olan. https://ibb.co/brv3WXw

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Sende sağol kanka
Sırada fishmix var litre başı 2ml uygulama
Fishmix içeriğinde balık özü flemenk şeker pancarı melası vs vs var yani bu besinde sadece bitki değil aynı zamanda toprağı beslemeye yönelik sıradaki sulamaları her saksı için 1lt altına düşme kanka yine yarım litre kadmeli sulama ile toprağın her yerine dağıt sulamayı 2 hafta sonra falan çiçekler iyice serpilir saksı başı 1.5lt - 2lt - 2.5lt her hafta yarım litre artırarak gidersin 2.5lt yeterli olur o saksılara alttan su çıkar diye düşünüyorum yani 2.5lt ye çıktınmı sona kadar o ayar devamke

Sende sağol kanka
Sırada fishmix var litre başı 2ml uygulama
Fishmix içeriğinde balık özü flemenk şeker pancarı melası vs vs var yani bu besinde sadece bitki değil aynı zamanda toprağı beslemeye yönelik sıradaki sulamaları her saksı için 1lt altına düşme kanka yine yarım litre kadmeli sulama ile toprağın her yerine dağıt sulamayı 2 hafta sonra falan çiçekler iyice serpilir saksı başı 1.5lt - 2lt - 2.5lt her hafta yarım litre artırarak gidersin 2.5lt yeterli olur o saksılara alttan su çıkar diye düşünüyorum yani 2.5lt ye çıktınmı sona kadar o ayar devamke
Kanka cok tesekkur ederim. Bidahaki sulama icin bundan sonra 1.5 litte ver demistin kafam karisti. Suan 1 mi 1.5 mu vericem .sonraki asama yani 1 yada 1.5 litreden sonra her sulmada 500 ml arttiriyim mi? Ta ki 2.5 litee olana kadar . Sonra hep 2.5 mu?

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Kanka 3günde bir suladığını varsayalım sıradaki 4 sulamayı çiçek başı 1lt olarak yap toplam (12gün)
sonraki 2 sulama 1.5lt (6gün)
Sonraki 2 sulama 2lt (6gün)
Sonraki ve daha sonraki tüm sulamalar
Çiçek başı 2.5lt

GUNCELLEME (01.07.2022)

Buyuk olan bitkim 25 gunluk, kucuk olan ise 17 gunluk oldu. Kendilerine ayni sekilde toplamda 2 litreye 4ml fish mix ve 0.6 ml cal mag verildi.(1er litre).Isik mesafesi 65 cm civari dimer %70e yakin.

1- kucuk olan bitkim icin resimler soyle ;

https://ibb.co/hC3SNWH
https://ibb.co/n89TzWr

2- buyuk olan bitkim icin resimler soyle ;

Klakek

Üye
Dostum auto tohumun 25 günlük sağlıklı fakat küçük gibi duruyor 25 günlüğe göre bu konuda ustalardan bir yardım alabilirsin

GÜNCELLEME(06.07.2022)

Küçük olan bitkim 22,büyük olan bitkim 30.gününe girdi. Bitkilerime bugun son kez toplam 2 litre su verdim .Bundan sonra 3 litreye çikaracagim .Bugünlük 2 litre su içine 4 ml fish mix ve 1ml cal mag ekledim. Herbirine 1 er litre verdim. Ayrica bugun topping ve 4 er tane fan yapragi aldim. Bakalim nasil olucak.Herkese iyi growlar

1-kucuk olan bitkim(22)

2- buyuk olan bitkim(30)

higthead

Jolly Green
Güzel dostum bir onceki fotolarınla suan son guncelledıgın fotolar arasında 5 gun var.

5 gün önceki hali

5 gün sonraki yani son attığın foto

Sence gelişim yokmu? 2 fotoyu ac ve 2 fotoya bırden bak bakalım. Gelişim normal tek sorun dal aralarını açıp dal aralarına ısık gırmesı lazım.

Bu da buyuk yanı gun olarak ılerıde olan bıtkın 5 gün önceki hali

5 gün sonraki hali

Bitkini açman lazım dal araları çok kapalı nekadar dal aralarına ışık girerse okadar güzel gelişir.

Güzel dostum bir onceki fotolarınla suan son guncelledıgın fotolar arasında 5 gun var.

5 gün önceki hali

5 gün sonraki yani son attığın foto

Sence gelişim yokmu? 2 fotoyu ac ve 2 fotoya bırden bak bakalım. Gelişim normal tek sorun dal aralarını açıp dal aralarına ısık gırmesı lazım.

Bu da buyuk yanı gun olarak ılerıde olan bıtkın 5 gün önceki hali

5 gün sonraki hali

Bitkini açman lazım dal araları çok kapalı nekadar dal aralarına ışık girerse okadar güzel gelişir
Yorumun için çok tesekkür ederim. Bazi insanlar gün oranina göre çok ufak kalmis diyince korktum bende. Lst egitimine baslayacagim. Iyi gunler :)

higthead

Jolly Green
Dostum evet bıraz gerıde kalmıs buda dal aralarını acmadıgın ıcın. Her ne akdar gerıde kalsa bıle hızlanıcak toparlıcak merak etme.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • zero00 zero00:
    ******* ******** **** *** ***** dready*
  • kralartur01 kralartur01:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • P puslu77: