Auto Işık Periyodu

Arkadaşlar bu soru için bir çok cevap bulunuyor forumda biliyorum ancak hala karar veremedim anlayabilmişde değilim biri diyor vegde 18/6 bloomda 24/0 biri full 18/6 diyor biri auto bitkiler robottur full 24/0 yap diyor lütfen beni yeşillendirin çok kafam karıştı

Icarus

Kıdemli Üye
En başından beri 20/4 kullanıyorum memnunum ama bence 18/6 kullanılmamalı. 24/0 kullananda gördüm onda da herhangi sorun görmedim. Ama çoğu yabancı kaynaklarda kısa dönem için 20/4 tavsiye ediliyor

C

Canna

Guest
Dostlar bitki isiktan aldigi enerjiyi ve verdigimiz besini sekere cevirerek büyür ve gelisir. Bu isi karanlikta yapar, eger bitkiye karanlik dönemi vermez iseniz, hem cok yorulur hem de gelismesi zorlanir. Biz indoorda tabiati taklit ediyoruz, nerede var 21 temmuz gece yarisi günesi Norvec´in kuzeyi ve ayni paralelde olan ülkeler disinda.18/6

C

Canna

Guest
Dostum benim tarzim biraz farkli, ben sunu yap bunu yap demek yerine ögretmek istiyorum. Bu gün sen benden ögreneceksin yarin ögrendiklerini senden sonra gelenlere aktaracaksin. :)

Valla reis öğrenmek de aktarmak da çok hoşuma gidiyor. İlk growum olacak ay başı karbon filtre geliyor. Tüm set her şey hazır. Umarım güzel şeyler olur bakalım göreceğiz :D

C

Canna

Guest
Hayirlisi ile basla dostum, forum burada ve burada cok iyi ustalar var, hakkindan geliriz beraberce. :)

Woppy

Ordinaryüs
Dostlar bitki isiktan aldigi enerjiyi ve verdigimiz besini sekere cevirerek büyür ve gelisir. Bu isi karanlikta yapar, eger bitkiye karanlik dönemi vermez iseniz, hem cok yorulur hem de gelismesi zorlanir. Biz indoorda tabiati taklit ediyoruz, nerede var 21 temmuz gece yarisi günesi Norvec´in kuzeyi ve ayni paralelde olan ülkeler disinda.18/6
Knkcım birazdaha arastrmanı öneririm bu bitkinin gelişimi büyümesi hakkında besledıgımiz bitkilerin karanlık gereksinimi gibi bi durum yok her an büyümeye fotosentez odaklı auto bitkilerdede bu yüzden 24 e 0 gidiliyor. 20 4 ile 24 0 arasında çok fark olmaz hasat miktarın ufak oynsmalar olur bu size kalmış ama 20 ye 4 altına inilmemeli auto tohumlarda. Kendim 24 e 0 bakıyorum bir sıkıntı da görmedim bu kacıncı growm.

Icarus

Kıdemli Üye
24/0 yapılmış growdan dünyalar kadar sigara içtim hepsi perfectti cannanin yorumuna katılmıyorum . Ben 20/4 periyottan başka grow yapmadım henüz

@Canna yakalamisken sorayim. autolarimi hep 20/4 yada 24/0 olarak yaptim aralarinda bir fark goremedim fakat..
suan yaptigim growda photolarin yanina bir tanede auto ekeyim kenarda kucuk emrah gibi dursun ne verirse iceriz hesabi attim photolar bloomdayken yani 12/12 periyotta. auto oyle bir oldu ki sasirdim kaldim topping yapmadigima pisman oldum suan 27. gununde dun ciceklenme belirtisi gordum bitki 40 cm yi gecti oyle redkit gibi ciliz buyumede degil bildigin yan somek dallari vs gayet uzamis ana dal ve dallar kalin guclu kafam karisti.
bu konudaki yorumun nedir 18/6 yada 20/4 periyotta veg gecirseydi bu bitki ben eminim boyle guzel buyumezdi. bloomda 12/12 periyot gecirecek onuda gormus olacagim ne olacak merak ediyorum.

kaiser

Kıdemli Üye
Auto tohum gece döngüsüne pek ihtiyaç duymadığı için 24-0 bile verilir ki zaten 12-12ye almadan çiçek dönemi geçirilir, photo için durum farklı. Autoda da dinlenmeye ihtiyacı var diyenler olabiliyor, ben 20-4 kullanıyorum memnunum ancak çoğu yabancı kaynak 20-4 ve 24-0 saatlerinin arasındaki farkı incelerken dşnlenmekten bahsetmiyor. Sadece 24-0 yüksek hasat ve verim alırken 20-4 düşük fatur ve enerji gereksinimi yazıyor.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Didrug Didrug:
    ******** ** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    ******** ** ** *** ****** ***** ***** ****** hahahaha
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    ** * ***** ** **** ***** ***** hahahaha***
  • New Rookie New Rookie:
  • muadip muadip:
    hahahaha hahahaha ******** ******** ******
  • muadip muadip:
  • muadip muadip:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
    ******** *** ****** ****** ******* hahahaha*
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    ***** hahahaha* ******** *** *** **** ********* ****** **
  • New Rookie New Rookie:
    ***** ******** ******* **
  • zero00 zero00:
  • bandaleros bandaleros:
    ********* ******** *** hahahaha**** *** ****** ****** ***** hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
    **** hahahaha* ********
  • zero00 zero00:
  • New Rookie New Rookie:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ****** **
  • bandaleros bandaleros:
    *** ****** hahahaha hahahaha** ***** ***** ****** ******** ******** ********* hahahaha* *
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    New Rookie New Rookie: ********* ***** ********** ******* ******* ******** ******** **** ********