Auto hakkında

Hazell

Yeni üye
Arkadaşlar merhaba hepinize bol hasatlar bir miktar sorum olacak :)

Aylardır bu forumdayım araştırma yapıyorum ve ilk kez grow yapıcam sizden bilgi almak istiyorum

Tek saksı amnesia haze auto olacak

Öncelikle kafamdaki indoor auto kabini:

Dolap(80x40x180)(kendi gardırobum)

150watt cob led (n11)

Silent fan(çıkış fanı) bunun metreküp hesabını daha sonra yapıcam

Bilgisayar fanı(salyangoz) (giriş fanı)

Aktif karbon filtre

Nem makinesi sinbo

Nem ve ısı ölçer

Ph ölçer

Usb vantilatör

Usb mikroskop

Zaman ayarlı priz

12 lt bez saksı

Light mix toprak

Biobizz grow, bloom, top max

Big bud, overdrive, callmag, b52

El yapımı karbondioksit

sorularım şunlar:

1 bu sistem uygunmudur
2 biobizz yerine adv mi kullanmalıyım
3 Dolabımın derinliği 40 cm, forumda öğrendiğim kadarıyla yeterli değil diyorlar ama işimi görür mü
4 en çok takıldığım konu sulama o sorum ise
Kanka çizelgesine göre Bir dolu( gübreli) bir boşmu(gübresiz su) gidilmeli ?

Yoksa bir dolu(gübreli) bir boşmu(hiç su vermemek) gidilmeli ?

5. İlk 15 gün boş sulama demiş o süre içinde suyun ne kadar az ne kadar çok olduğunu nerden anlarım

İyi forumlar herkese

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 25973

Guest
1 bu sistem uygunmudur - uygundur bro
2 biobizz yerine adv mi kullanmalıyım - evet adv daha kontrollu olur.toprak plagron light mix
3 Dolabımın derinliği 40 cm, forumda öğrendiğim kadarıyla yeterli değil diyorlar ama işimi görür mü- oto yapma,photo yap 5.katta topping yap ve fazla lst yapmadan yukarı doğru salarsan en az 10-12 sömeğin olur
Kanka çizelgesine göre Bir dolu( gübreli) bir boşmu(gübresiz su) gidilmeli ? - eline bi ppm olcer al her sulamada en azından veg doneminde 600-800 arasında kal.ciceklenmede 1000-1300 arası takılırsın. 20lt saksıya en az 4lt su vermek gerek.bos sulama yapmana gerek yok.ppm takip edersen bitki yanmaz.bos sulama yapmak yerine cal-mag sulama yaparsın daha avantajlı

5. İlk 15 gün boş sulama demiş o süre içinde suyun ne kadar az ne kadar çok olduğunu nerden anlarım ilk bi kaç gün fıs fıs yaparsın zaman aralıgı onemli degil.sonraki donem boyunca da 200ml ortalama verirsin cevresine

İyi forumlar herkese - saol bro

oto yapma photo yap cok memnun kalırsın hem de 12-12 ısık yapcagın ıcın tasarruf olur.1 ay veg tutsan 3 ayda bitirirsin.oto da zaten 3 ayda bitiyor

Hazell

Yeni üye
2 biobizz yerine adv mi kullanmalıyım - evet adv daha kontrollu olur.toprak plagron light mix
3 Dolabımın derinliği 40 cm, forumda öğrendiğim kadarıyla yeterli değil diyorlar ama işimi görür mü- oto yapma,photo yap 5.katta topping yap ve fazla lst yapmadan yukarı doğru salarsan en az 10-12 sömeğin olur
Kanka çizelgesine göre Bir dolu( gübreli) bir boşmu(gübresiz su) gidilmeli ? - eline bi ppm olcer al her sulamada en azından veg doneminde 600-800 arasında kal.ciceklenmede 1000-1300 arası takılırsın. 20lt saksıya en az 4lt su vermek gerek.bos sulama yapmana gerek yok.ppm takip edersen bitki yanmaz.bos sulama yapmak yerine cal-mag sulama yaparsın daha avantajlı

5. İlk 15 gün boş sulama demiş o süre içinde suyun ne kadar az ne kadar çok olduğunu nerden anlarım ilk bi kaç gün fıs fıs yaparsın zaman aralıgı onemli degil.sonraki donem boyunca da 200ml ortalama verirsin cevresine

oto yapma photo yap cok memnun kalırsın hem de 12-12 ısık yapcagın ıcın tasarruf olur.1 ay veg tutsan 3 ayda bitirirsin.oto da zaten 3 ayda bitiyor
Kanka çok teşekkürler ama yinede ilk sefer olduğu için auto yapıcam , bir kaç sorum daha var

light mix yerine all mix kullansam bana çok mu zararı olur

Photo yaptığımda 10 12 sömek alırım okey ama onun yerine auto yaptığım zaman çok mu fazla düşer
Yani ortalama olarak baktığımızda 40gr alırmıyım yetiştirmemin düzgün ve zamanında gittiğini varsayarsak

Ü

Üye silindi 25973

Guest
Kanka çok teşekkürler ama yinede ilk sefer olduğu için auto yapıcam , bir kaç sorum daha var

light mix yerine all mix kullansam bana çok mu zararı olur

Photo yaptığımda 10 12 sömek alırım okey ama onun yerine auto yaptığım zaman çok mu fazla düşer
Yani ortalama olarak baktığımızda 40gr alırmıyım yetiştirmemin düzgün ve zamanında gittiğini varsayarsak

bro ben gevelemicem oto yapman yanlıs ozellıkle yenı baslayanlar oto yapıyor ama bilmiyolar ki oto baslangıc icin hic iyi degil. sen bence bi daha dusun photo tohumun varsa ondan sonra basla :D bence light mix al bosver zaten adv gubreler gayet etkili zarar gelebilir oto-photo arasında dayanıklılık,kalite,gorunus farkı var.hatta hasattan sonra kafa,gorunus,tat ve kokusu bile cok farklı.oto kotu bence tavsiye etmem :d

Hazell

Yeni üye
Reyiz çok teşekkür ederim aydınlattığın için, başka yorumlarda yapılırsa çok memnun kalıcam :)

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Selam kanka, bir cok yorum almissin bir de ben fikrimi paylasayim dedim ve yazdim. Öncelikle ekipmanin cok iyi ama o ekipmeni kullamak daha da önemli. Secmis oldugun genetik cok iyi bir sativa dominant genetik. Gübre konusunda bir yorum yapmayacagim cünki ben autolar icin HESI kullaniyorum, ama bu sende hesi kullan amaci ile bir aciklama degil. 150 watt tek bir cop led yerine veg dönemi icin 50 watt 6500 kelvin ve cicekte takviye olarak 2 adet 50 watt 2700 kelvin led alman daha verimli olur. Amnesia haze diger autolara göre biraz daha gec hasat gelir..10 hafta. Toprak light mix tohum kafayi cikardigi andan itibaren gübre ister. Simdilik bukadar. Iyi growlar

Hazell

Yeni üye
Selam kanka, bir cok yorum almissin bir de ben fikrimi paylasayim dedim ve yazdim. Öncelikle ekipmanin cok iyi ama o ekipmeni kullamak daha da önemli. Secmis oldugun genetik cok iyi bir sativa dominant genetik. Gübre konusunda bir yorum yapmayacagim cünki ben autolar icin HESI kullaniyorum, ama bu sende hesi kullan amaci ile bir aciklama degil. 150 watt tek bir cop led yerine veg dönemi icin 50 watt 6500 kelvin ve cicekte takviye olarak 2 adet 50 watt 2700 kelvin led alman daha verimli olur. Amnesia haze diger autolara göre biraz daha gec hasat gelir..10 hafta. Toprak light mix tohum kafayi cikardigi andan itibaren gübre ister. Simdilik bukadar. Iyi growlar
Bilgin için çok teşekkürler kankam

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka önce bu isik konusunda ki önerim sadece senin dedigin gibi bir bitki ve o kabin büyüklügü icin gecerli. Kanka yetistirme döneminde dedigim gibi 6500 kelvin mavi isik agirlikli beyaz isik ve sömege geciginde kirmizi isik agirlikli 2700 kelvin gün isigi gerekli, ama bunun yerine direk mavi isik ve kirmizi isikta kullanabilirsin. Övünmek gibi olmasin isik benim konum. :). Kanka isigi ölcmelisin bitkimize gerekli isigi vermek icin verdigimiz isik gücünü bilmemiz gerekir. Bu verdigim LED ler sana yeter ama isigin bitkiye uzakligini belirleyebilmemiz icin ölcmemiz gerekir. Telefonuna ppfd app indir, veg döneminde isigi ölc ve 600 umol/s degerini yakala. Cicekte 1.500-1.750 umol/s degerini yakalmalisin. Eger bu kullandigim teknik kisaltmalarin anlamini bilmiyorsan sor bana veya GOOGLE ya. Sana asagida bir link gönderdim almanca ama google sana tercüme eder. Isik konusunda cok bilgi var orada. Kanka benim tarzim biraz farkli ben ögretmek istiyorum neden ne yapmamiz gerektigini neticede bu grow bir kere yapilmayacak.

Hocam merhaba.
adv neden biobizzden daha kontrollü?
Adv nedir hocam? Muhtemelen gübre markası diye düşünüyorum yanlış mı?
Bende ilk growum biobizz gübre aldım. Hata töleransı yüksek ve organik gübre diye. Yada ben öyle biliyorum.

Ü

Üye silindi 25973

Guest
Hocam merhaba.
Bende ilk growum biobizz gübre aldım. Hata töleransı yüksek ve organik gübre diye. Yada ben öyle biliyorum.

evet bro adv gubre markası.kontrollu cunku uzerinde besin degerleri yaziyor ve her kullanıcının hata yapmaması icin ozenle formule edilmis :d ya yemişim hata toleransını.
ornek nitrojeni bitkiye cok verdin yaprak ucları sarardı yandı.eee tolerans nerde burda :D o sararmalar gitmiyor ki :d biobizz organik hammadeden yapıldıgı icin cok tercih ediliyor ben ne topragını ne de gubresini kullanırım biobizzin cunku guzel degiller.bana kalsa adv ve canna ile yaparım growlarımı cunku bunlar bu sektor icin uretilmis oyle yazıyor sitelerinde

Shepard

Müptezel
80x40x180 alanın gayet yeterli. Auto ya da photo arasında pek bir bakım farkı yok insanlar abartmayı seviyor bu işi yapacak birine benziyorsun çözersin zamanla. İlk growda hataları daha çok kabul eden indica bir genetik seçmen daha iyi olur sana önerim. Ayrıca amnezia haze birçok kişi öneriyor ama bir o kadarda sevmeyeni var bilgin olsun. Hatta sana şöyle bir öneride daha bulunayım. Northern Lights auto yap karbon filtre parasını aradan çıkarmış olursun kokmuyor çünkü 3 defa yaptım ileride daha büyük bir sisteme geçtiğinde ona uygun birşey alırsın. Gübre olarak AN ürünleri kullan. Sensi grow A-B ph perfect çalışıyor bu yüzden ph metre de almana gerek yok. Ayrıca birde Voodo Juice ekleyebilirsin kök gelişiminde çok faydası oluyor yerin altında ne kadar varsa üstüne de o kadar çıkıyor çünkü. Işık olarak şimdilik 3 tane 50w ferled torch 6500K al(Kablolu hazır duylar var hepsiburada da 3 tane de onlardan ihtiyacın olacak). 1 tane de 50watt 3200-3000-2700 Kelvin Torch led al çiçeklenmenin 3.haftasından sonra sömek gelişiminde çok işine yarayacak. USB vantilatör 2 tane al ama adaptör bağlama usb cihazı ile kullan. (2 ay ömrü var bunların genelde dreamcar vantuzlu vantilatör biraz daha pahalıdır adaptör bağlantısı gerek ve biraz fazla ses yapıyor ama çok daha uzun ömürlü senin tercihin). Sulama ve gübreleme konusunu dert etme ben sana yardımcı olurum etiketlediğinde. Zaten zamanla nasıl ilerlemen gerektiğini anlayacaksın. İmzadaki growun sonunda da sulama-gübreleme paylaşıcam oradan da referans alabilirsin.

80x40x180 alanın gayet yeterli. Auto ya da photo arasında pek bir bakım farkı yok insanlar abartmayı seviyor bu işi yapacak birine benziyorsun çözersin zamanla. İlk growda hataları daha çok kabul eden indica bir genetik seçmen daha iyi olur sana önerim. Ayrıca amnezia haze birçok kişi öneriyor ama bir o kadarda sevmeyeni var bilgin olsun. Hatta sana şöyle bir öneride daha bulunayım. Northern Lights auto yap karbon filtre parasını aradan çıkarmış olursun kokmuyor çünkü 3 defa yaptım ileride daha büyük bir sisteme geçtiğinde ona uygun birşey alırsın. Gübre olarak AN ürünleri kullan. Sensi grow A-B ph perfect çalışıyor bu yüzden ph metre de almana gerek yok. Ayrıca birde Voodo Juice ekleyebilirsin kök gelişiminde çok faydası oluyor yerin altında ne kadar varsa üstüne de o kadar çıkıyor çünkü. Işık olarak şimdilik 3 tane 50w ferled torch 6500K al(Kablolu hazır duylar var hepsiburada da 3 tane de onlardan ihtiyacın olacak). 1 tane de 50watt 3200-3000-2700 Kelvin Torch led al çiçeklenmenin 3.haftasından sonra sömek gelişiminde çok işine yarayacak. USB vantilatör 2 tane al ama adaptör bağlama usb cihazı ile kullan. (2 ay ömrü var bunların genelde dreamcar vantuzlu vantilatör biraz daha pahalıdır adaptör bağlantısı gerek ve biraz fazla ses yapıyor ama çok daha uzun ömürlü senin tercihin). Sulama ve gübreleme konusunu dert etme ben sana yardımcı olurum etiketlediğinde. Zaten zamanla nasıl ilerlemen gerektiğini anlayacaksın. İmzadaki growun sonunda da sulama-gübreleme paylaşıcam oradan da referans alabilirsin.
Gerçekten tebrik ederim seni kanka ne kadar yardımcı olmaya çalışmışsın sıkılmadan ve sonraki aşamalarda da güven hissettirmişsin. Bravooo

Ü

Üye silindi 25973

Guest
o arkadas bos yapıyor xD photo ile oto arasında fark olmaz mı 5 senedir foto yapıyorum sponsordan oto aldım kolay olsun diye rezil bi tadı var kafası bile yok asdhkasjhdjhas :(

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Hocam merhaba.
Doru biliyon kardeş adv kmyasaldır töleransı yoktur hemen yakar biobiz organiktir töleransı yüksektir adv yüksek verim verir aroma tat düşük olur biobiz daha az verim verir tat aroma yüksektir ben yeni başlayanlara biobiz öneriyom örenmeleri için sonra kendileri yollarını buluyılar bisürü marka var istedinle devam ediyolar ilk başta örenmek için biobiz hem bütçe dostudur

Hazell

Yeni üye
Kankalar bi girdim bu kadar yazıyı görünce çok şaşırdım, :) emeğiniz ve uğraşınız için çok teşekkürler o kadar bilgiye ulaşmak zor, ve benim için uğraşmanız ayrıca hoşuma gitti çok çok sağolun

Hazell

Yeni üye
Kankacım öncelikle sana çok teşekkür ederim :)

İndica genetiğin ilkinde daha avantajlı olduğunu söylemişsin (yetiştirme konusunda) - ama şöyleki ben indica sigara içmek istemediğimden özellikle sativa sigaralar istiyorum ve ne kadar alakalı bilmiyorum ama babam yıllardır bahçemizde bitki yetiştirir abartmak değil yanlış anlamayın ama anlıyorum bitkiden bu yüzden aşırı acemi olduğumu düşünmüyorum sizede salak salak sorular sormamak için bütün forumu tavaf ettim ama yinede sizin engin bilgilerinize ulaşmam mümkün değil o kadar yılın tecrübesi ve pratiği var sonuçta bundan dolayı indica yerine sativada kendime güveniyorum.
Nothern lights auto önerin için çok sağol

Gübrede ph perfect olayı çok kafama yatıyor o önerini dikkate alıcam

Işık hesabında bazı kafama takılanlar var onlarıda çözmeye çalışıcam senide çok yormak istemem.

Gübre konusunda yardımcı olman muazzam olur en korkutan konu o 2 ay bakıp sonra sigaramın ölmesini ben dahil kimse istemez .

Bütün önerilerin için tekrardan teşekkürler bol hasatın olsun :)

Hazell

Yeni üye
Size genel bir sorumda olacak

Tohumları dgntca veya kshseed den almak yerine

Rylquenseed den alsam uygunmudur ?

(Site isimlerini kısalttım belki isim vermemem gerekiyordur diye)

Sormamdaki sebep şu: diğer sitelerde 5 tane almam gerekiyor, hem pahalı hem de onu ekicek yerim yok,
Ve buzdolabında saklama olayına girmek istemiyorum.
Bunun yanında 1 tane tohum almakta çok mantıklı gelmiyor
3 tane almak mantıklı geliyor

Bunlara dayanarak sormak istediğim

1.si rylquenseed güvenilir mi ?(aranızda alan var mı)

2.si mesela 5 tane alsan 3 ü bozuk çıkar bişey olur o yüzden en az 3 al diye bir öneriniz olur mu yoksa 1 al problem yok mu dersiniz ?

3.sü dvd içinde gönderim sağlıyorlar buna ihtiyaç olur mu ?

Hazell

Yeni üye
Kanka önce bu isik konusunda ki önerim sadece senin dedigin gibi bir bitki ve o kabin büyüklügü icin gecerli. Kanka yetistirme döneminde dedigim gibi 6500 kelvin mavi isik agirlikli beyaz isik ve sömege geciginde kirmizi isik agirlikli 2700 kelvin gün isigi gerekli, ama bunun yerine direk mavi isik ve kirmizi isikta kullanabilirsin. Övünmek gibi olmasin isik benim konum. :). Kanka isigi ölcmelisin bitkimize gerekli isigi vermek icin verdigimiz isik gücünü bilmemiz gerekir. Bu verdigim LED ler sana yeter ama isigin bitkiye uzakligini belirleyebilmemiz icin ölcmemiz gerekir. Telefonuna ppfd app indir, veg döneminde isigi ölc ve 600 umol/s degerini yakala. Cicekte 1.500-1.750 umol/s degerini yakalmalisin. Eger bu kullandigim teknik kisaltmalarin anlamini bilmiyorsan sor bana veya GOOGLE ya. Sana asagida bir link gönderdim almanca ama google sana tercüme eder. Isik konusunda cok bilgi var orada. Kanka benim tarzim biraz farkli ben ögretmek istiyorum neden ne yapmamiz gerektigini neticede bu grow bir kere yapilmayacak.

Öncelikle çok teşekkürler, Kankam senden ışık konusunda kesinlikle bilgi almam gerekiyor bununla ilgili sıkıntılarım var oscarpetersona herşeyi sormak istemedim.

Verdiğin bilgi çok işime yarıcak biliyorum ama

Konunun yukarısında söylendiği gibi extradan soğuk beyaz ve gün ışığı ledleri, alıcak olduğum coblede eklememe ihtiyaç var mı ?

Yoksa n11den bildiğiniz o 150 wlık ışık benim işimi görür mü ?

Şundan soruyorum aşırı sigarada gözüm yok ama dersenki kanka o ışığı almazsan 40 alıcağına 20 alırsın anlarım

Ama dersen ki 40 alıcağına 35 alırsın çokda problem değil

Sonuçta senin verdiğin app ile ben o ışık değerini yakalarsam olay çözülmüş olucak değil mi ?

Shepard

Müptezel
Kanka işim yok şu an ben sana cevap vereyim. Benim önerdiğim torch ledlerle o alacağın 150wattlık cobtan çok daha fazla verim alırsın. Gübre konusunu dert etme çünkü hiçbir bitki şişeyi boşaltıp bırakmadığın sürece ölmez geri dönüşünü sağlarsın. Sana önerdiklerim duylar ile birlikte cobtan biraz daha fazla paraya patlayabilir ama verimde o kadar artar emin ol. Hatta sana daha detaylı anlatayım. Her 1 bitki için minimum 11000 lümene ihtiyacın oluyor. Sana önerdiğim 50 wattlık ledlerin tanesi 5500 lümen. 3 tanesi 16500 lümen yapıyor. Çiçeklenmede birde aynısının sarısını eklersen şu an bu paraya alabileceğin tüm ışıklardan daha fazla verim alırsın.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • Night owl Night owl:
    Night owl Night owl: **********