Auto feminized Ak47 +GorillaGlue

Ü

Üye silindi 27349

Guest
İlk aldıklarım gibi değildiler. Nasıl yaptığımı herkes sordu. Yanlış yapsam sene başında yapardım. Yine de söyleyelim sana da kanka. Bekletilmiş yada içme suyuna attım. Karanlıkta beklettim. 4 saat sonra tohumları dibe düşürdüm. 18 saat kadar veya daha fazlası karanlıkta kaldıktan sonra tabak çıkarıp, onları altına ve üstüne rulo selpağa attım. Su sadece rulolar ıslak olacak şekilde olmalı. Ondan sonra karanlık bir yerde sakladım. 1 gün baktım ufak açılma gibiydi. Sonra ki günlerde kuruyan yerine su fısfısladım. Patlamayan tohum hariç diğerleri kafalar patlayınca hazır topraklara attım. Lite mix biobizz ve coco karışımlı topraklar. Ayrıca az biraz tropikal toprak var. Patlamadılar. Su değerleri hep kontrol ettim. Sponsorda fotoğrafla attım ama bana bu sorumluluk sizin dedi. Salladılar. Yeni sipariş falan dediler. Benim güvenimi sarstılar.
Knk tohum peçetede patlattin ama topraktan cikmadı hic cikan oldumu peki diyerlerinden ilk aldiğin tohumlardan hasat ettinmi knk

Legend86

Müptezel
Selamlar kankalar aslında günlük açmayı düşünmüyordum ama hem zevkli olduğu için hemde yeni arkadaşlarda faydalansın diye bu günlüğü açıyorum, forumda biraz dolaştım ve baktım ki çok fazla yeni günlük yok, yeni arkadaşlar 2018 den kalma günlüklerin altına yorumlar yazıp bişeyler sormuş, ilk growumda 11 adet torbacı tohumu ile sog denemesi yaptım 5i erkek çıktı kalan 5 indica 1 sativa bitkiden sativa olan hermaya döndü (cinsiyet değiştirdi) sativanın boyu fazla uzadığı için sürekli yer değiştirip bızıklayınca stresten oldu sanırım ve diğerlerinide dölledi çiçek ama yaklaşık 100gr hasat aldım ve keyifle içtim, şuan growun 42. Günündeyim fakat elimde baştan beri fotolar var hepsini paylaşıp deneyimlerimi yazıcam olay tamamen tecrübe olayı ve iyi bir gözlemci olmak lazım bu grow işinde zamanla bitkinin size ne anlatmak istediğini neye ihtiyacı olduğunu anlamaya başlıyorsunuz herkese bol hasat zehir kafalar dilerim…
………………………………………………
Saksılar 18litre
Dibinde bolca çakıl var
15er litre biobizz lightmix toprak
Işık bestwa 1000pro
Gübre geçen growdan kalan biobizz indoor pack (grow+bloom+topmax)
Alan 125x125 alaturka wc
1. Kattayım ve üzerimde 2 kat daha var. çatıdan wc içine kadar ses izolasyonlu 10mt flex boru indirdim havalandırma fanı blauberg ducto 100 gerçekten çok sessiz ve 350₺ civarı, geçen growdan kalan growsan 360m3 karbon filtrem var ışık döngüm 18/6 olarak %60 dimmerle başladım 30. Günden itibaren 20/4 %100 dimmer ayarladım şuanki ışık mesafesi 55cm çiçeklere lst uyguladım gayet güzel genişlediler fakat ışık biraz küçük kaldı sanırım lst den sonra, aynı ışıktan bir adet daha olsa süper olacak
……………….………………………………
Tohumları eylül sonu suya attım dibe çöktüler ve peçeteye aldım 2-3 gün sonrada toprağa geçtim 1 ekimde tohumlar topraktan çıktı ilk ektiğim AK47 tohumu kafayı kaldırdı ama sonra çürüdü alt taraftan.
Yeni tohum ıslatıp baştan başladım ve oda 4 ekimde baş verdi, Mini cactüsler var marketlerde süs için, onların saksılarından aldım ve ilk olarak o saksılarda 4-5 gün köklendirdim boş sulama ile sonra büyük saksılara geçtim (18lt > 3lt çakıl + 15lt lightmix)

Çiçeklerin 1. Günlerini 1Ekim olarak baz alıyorum

11.gün

13.gün

15.gün

16.gün lst ye başladım lst de çiçeği saksının tam ortasına ekmek yanlış anadalı yatıracağınız tarafa doğru 4-5cm

21.gün

22.gün

25.gün

28.gün

32.gün 1Kasım

34.gün

40.gün 9Kasım dalların sapa yakın kısmındaki fan yapraklarını ve filizleri buduyorum

42.gün

44.gün lst yapınca çiçekler çok genişledi ve lamba çok ortada kaldı dış dallara ışık ulaşmıyor telofona ppfd ölçer yükleyip test ettim dış dallarda sonuç 400 civarı çıkıyo bende çiçekleri iç içe geçirip dış dalları içeri doğru eğdim, ışık almayan dalları fan yapraklarını ve eğemediklerimi pistil falan gözetmeksizin budadım şuan tüm kelleler rahat ışık alıyo en yüksek kellelere ışık mesafesi 30cm olarak ayarladım

48.gün çiçekler çok genişledi ve lst de sınırları zorluyorum artık dalları ışığın altında toplayabilmek için

58.gün 27/11/2021
Artık çiçeklenme dönemine girdik bugün çiçeklenmenin 12.günü kimi dallar çok uzadı ve ışığa 10cm mesafedeydi bu kellerin yapraklarının tırtıklı kısımları içe kıvrılıp saramaya ve kahverengi lekeler oluşmaya başladı biraz araştırdım önce nitrojen eksikliği olduğunu düşündüm fakat sonra ışık stresini araştırınca anladım ki sorun ışık stresi bu uzun dallara monstercrop uygulayıp yatırdım ve ışık mesafemi 45cm yaptım 3 günde normale döndüler şuan sulama olarak saksı başı 2.5 litre yapıyorum gübre litre başına 3mlGrow+3mlBloom+1mlTopmax uyguluyorum ayrıca çiçeğin ilk haftası saksı başı ikişer çorba kaşığı organik toz yarasa gübresi ekledim

66.Gün 05/12/2021 Çiçeklenme 20.gün
Kızlar çiçek açıyo kankalar, 4günde bir saksı başı 2.5lt sulama yapıyorum biogrow3ml/lt bloom3ml/lt topmax1ml/lt, boş sulama yapmıyorum, şuan bi sıkıntı yok sömeklerin şişmesini bekliyorum

73.Gün 12/12/2021 çiçeklenmenin 27.günü, bugün her iki çiçeğe ph ayarlı su ile 10ar litre flush attım hem toprak gübre kalıntısından temizlensin hemde son safhadayım artık, sonraki sulamadan itibaren litre başı 4ml-grow, 4ml-bloom, 4ml-topmax ile devam edeceğim, pistillerde yeni yeni amberleşme başladı tricomlar full şeffaf.

76.Gün 15/12/2021 çiçeklenmenin 30.günü; en son attığım flush kurudu bu akşam saksı başı 2.5 litre sulama yaptım
Gübre olarak litre başı 3ml-grow 3ml-bloom 2ml-topmax ve tamamına 1 çorba kaşığı keçi boynuzu özü verdim, keçi boynuzu özünde kalsiyum ve magnezyum var asıl amacım buydu ama ek olarak b vitaminleri demir çinko fosfor ve potasyumda var gübreleri bu yüzden az ekledim sonraki sulamalarda topmaxi artırarak devam edicem hedef 200gr inşallah alıcaz ;)

85.Gün 24/12/2021 çiçeklenmenin 39.günü 3-4litre lightmix toprağı 200gr civarı solucan gübresi ve bir çorba kaşığı toz yarasa gübresi ile güzelce harmanlayıp saksıların üzerlerine ekledim ve ardından saksı başı 3lt sulama yaptım sulamada litre başı 2ml/lt-grow 2ml/lt-bloom 2ml/lt-topmax kullandım yaprak uçlarındakı hafif yanıklar biraz ilerledi şuan 5mm civarı yanık var en olgun yapraklarda. Yarasa gübresi tahmin ettiğimden biraz güçlü çıktı, 3.kez ekledim ve her seferinde yanıklarda ilerleme oldu, sonraki sulamayı saksı başı 10lt civarı ph ayarlı flush olarak yapıcam ardından biriki sulama sadece topmax ekleyerek devam edicem bir miktar ışık streside vardı çiçekler hala uzuyor azda olsa, ışık mesafemi yine 40-45cm olarak ayarladım devamkeee

94.Gün 02.01.2022 çiçeklenmenin 48.günü eklediğim yarasa gübresi biobizz le beraber yanma yaptı çiçeklerde o yüzden dün saksıları çeşme suyuyla 40-45 litre yıkayıp üzerine 10lt ph ayarlı su ilave ettim önümüzdeki sulamayı çeyrek ölçek gübre ile devam edicem

Bitkilerin çok iyiler kanka emeğine eline sağlık

Güzel gözüküyorlar, eline sağlık.
Kuru fasulye seed spored tea (sst) yapıp kullanmanıntavsiye ederim tam zamanı hem sömeklerin şişer hem daha yoğun olur.
Ve tricom artırmak için laktik asit bakteri si kullan 2 ürün de hazırlaması çok kolay istersen araştır
Knka ben araştırdım detayını bulamadım lab bakterileri nasıl üretiliyor ayrıca normal kuru fasulye dimi mısır diye biliyordum blloomda veg döneminde yeşil mercimek sst için

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Kanka helal olsun diyorum sana 58 gun nasi götürdün veg de tohumlar sponsormu ?
Değil kanka ispanyadan bi tohum bankasından aldım royal queen seeds genetikleri
Lst uyguladım kanka çiçeklere yaprak dal falan budadım strese girdi uzadı biraz veg dönem ama güzelde oldu boyları biraz fazla uzadı o yüzden alt sömekler iyi gelişmedi ama 2.grow için iyi sonuç aldığımı düşünüyorum :)

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ** ******* ***** ****** ****** **
  • muadip muadip:
    ****** **** **
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** hahahaha