Auto feminized Ak47 +GorillaGlue

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Selamlar kankalar aslında günlük açmayı düşünmüyordum ama hem zevkli olduğu için hemde yeni arkadaşlarda faydalansın diye bu günlüğü açıyorum, forumda biraz dolaştım ve baktım ki çok fazla yeni günlük yok, yeni arkadaşlar 2018 den kalma günlüklerin altına yorumlar yazıp bişeyler sormuş, ilk growumda 11 adet torbacı tohumu ile sog denemesi yaptım 5i erkek çıktı kalan 5 indica 1 sativa bitkiden sativa olan hermaya döndü (cinsiyet değiştirdi) sativanın boyu fazla uzadığı için sürekli yer değiştirip bızıklayınca stresten oldu sanırım ve diğerlerinide dölledi çiçek ama yaklaşık 100gr hasat aldım ve keyifle içtim, şuan growun 42. Günündeyim fakat elimde baştan beri fotolar var hepsini paylaşıp deneyimlerimi yazıcam olay tamamen tecrübe olayı ve iyi bir gözlemci olmak lazım bu grow işinde zamanla bitkinin size ne anlatmak istediğini neye ihtiyacı olduğunu anlamaya başlıyorsunuz herkese bol hasat zehir kafalar dilerim…
………………………………………………
Saksılar 18litre
Dibinde bolca çakıl var
15er litre biobizz lightmix toprak
Işık bestwa 1000pro
Gübre geçen growdan kalan biobizz indoor pack (grow+bloom+topmax)
Alan 125x125 alaturka wc
1. Kattayım ve üzerimde 2 kat daha var. çatıdan wc içine kadar ses izolasyonlu 10mt flex boru indirdim havalandırma fanı blauberg ducto 100 gerçekten çok sessiz ve 350₺ civarı, geçen growdan kalan growsan 360m3 karbon filtrem var ışık döngüm 18/6 olarak %60 dimmerle başladım 30. Günden itibaren 20/4 %100 dimmer ayarladım şuanki ışık mesafesi 55cm çiçeklere lst uyguladım gayet güzel genişlediler fakat ışık biraz küçük kaldı sanırım lst den sonra, aynı ışıktan bir adet daha olsa süper olacak
……………….………………………………
Tohumları eylül sonu suya attım dibe çöktüler ve peçeteye aldım 2-3 gün sonrada toprağa geçtim 1 ekimde tohumlar topraktan çıktı ilk ektiğim AK47 tohumu kafayı kaldırdı ama sonra çürüdü alt taraftan.
Yeni tohum ıslatıp baştan başladım ve oda 4 ekimde baş verdi, Mini cactüsler var marketlerde süs için, onların saksılarından aldım ve ilk olarak o saksılarda 4-5 gün köklendirdim boş sulama ile sonra büyük saksılara geçtim (18lt > 3lt çakıl + 15lt lightmix)

Çiçeklerin 1. Günlerini 1Ekim olarak baz alıyorum

11.gün

13.gün

15.gün

16.gün lst ye başladım lst de çiçeği saksının tam ortasına ekmek yanlış anadalı yatıracağınız tarafa doğru 4-5cm

21.gün

22.gün

25.gün

28.gün

32.gün 1Kasım

34.gün

40.gün 9Kasım dalların sapa yakın kısmındaki fan yapraklarını ve filizleri buduyorum

42.gün

44.gün lst yapınca çiçekler çok genişledi ve lamba çok ortada kaldı dış dallara ışık ulaşmıyor telofona ppfd ölçer yükleyip test ettim dış dallarda sonuç 400 civarı çıkıyo bende çiçekleri iç içe geçirip dış dalları içeri doğru eğdim, ışık almayan dalları fan yapraklarını ve eğemediklerimi pistil falan gözetmeksizin budadım şuan tüm kelleler rahat ışık alıyo en yüksek kellelere ışık mesafesi 30cm olarak ayarladım

48.gün çiçekler çok genişledi ve lst de sınırları zorluyorum artık dalları ışığın altında toplayabilmek için

58.gün 27/11/2021
Artık çiçeklenme dönemine girdik bugün çiçeklenmenin 12.günü kimi dallar çok uzadı ve ışığa 10cm mesafedeydi bu kellerin yapraklarının tırtıklı kısımları içe kıvrılıp saramaya ve kahverengi lekeler oluşmaya başladı biraz araştırdım önce nitrojen eksikliği olduğunu düşündüm fakat sonra ışık stresini araştırınca anladım ki sorun ışık stresi bu uzun dallara monstercrop uygulayıp yatırdım ve ışık mesafemi 45cm yaptım 3 günde normale döndüler şuan sulama olarak saksı başı 2.5 litre yapıyorum gübre litre başına 3mlGrow+3mlBloom+1mlTopmax uyguluyorum ayrıca çiçeğin ilk haftası saksı başı ikişer çorba kaşığı organik toz yarasa gübresi ekledim

66.Gün 05/12/2021 Çiçeklenme 20.gün
Kızlar çiçek açıyo kankalar, 4günde bir saksı başı 2.5lt sulama yapıyorum biogrow3ml/lt bloom3ml/lt topmax1ml/lt, boş sulama yapmıyorum, şuan bi sıkıntı yok sömeklerin şişmesini bekliyorum

73.Gün 12/12/2021 çiçeklenmenin 27.günü, bugün her iki çiçeğe ph ayarlı su ile 10ar litre flush attım hem toprak gübre kalıntısından temizlensin hemde son safhadayım artık, sonraki sulamadan itibaren litre başı 4ml-grow, 4ml-bloom, 4ml-topmax ile devam edeceğim, pistillerde yeni yeni amberleşme başladı tricomlar full şeffaf.

76.Gün 15/12/2021 çiçeklenmenin 30.günü; en son attığım flush kurudu bu akşam saksı başı 2.5 litre sulama yaptım
Gübre olarak litre başı 3ml-grow 3ml-bloom 2ml-topmax ve tamamına 1 çorba kaşığı keçi boynuzu özü verdim, keçi boynuzu özünde kalsiyum ve magnezyum var asıl amacım buydu ama ek olarak b vitaminleri demir çinko fosfor ve potasyumda var gübreleri bu yüzden az ekledim sonraki sulamalarda topmaxi artırarak devam edicem hedef 200gr inşallah alıcaz ;)

85.Gün 24/12/2021 çiçeklenmenin 39.günü 3-4litre lightmix toprağı 200gr civarı solucan gübresi ve bir çorba kaşığı toz yarasa gübresi ile güzelce harmanlayıp saksıların üzerlerine ekledim ve ardından saksı başı 3lt sulama yaptım sulamada litre başı 2ml/lt-grow 2ml/lt-bloom 2ml/lt-topmax kullandım yaprak uçlarındakı hafif yanıklar biraz ilerledi şuan 5mm civarı yanık var en olgun yapraklarda. Yarasa gübresi tahmin ettiğimden biraz güçlü çıktı, 3.kez ekledim ve her seferinde yanıklarda ilerleme oldu, sonraki sulamayı saksı başı 10lt civarı ph ayarlı flush olarak yapıcam ardından biriki sulama sadece topmax ekleyerek devam edicem bir miktar ışık streside vardı çiçekler hala uzuyor azda olsa, ışık mesafemi yine 40-45cm olarak ayarladım devamkeee

94.Gün 02.01.2022 çiçeklenmenin 48.günü eklediğim yarasa gübresi biobizz le beraber yanma yaptı çiçeklerde o yüzden dün saksıları çeşme suyuyla 40-45 litre yıkayıp üzerine 10lt ph ayarlı su ilave ettim önümüzdeki sulamayı çeyrek ölçek gübre ile devam edicem

101.Gün 09.01.2022 çiçeklenmenin 55.günü Gorilla glue çiçeği akşam hasat ettim ve kurumaya aldım tahminen 70-80gr kuru çıkar diye düşünüyorum AK47 devam ediyor daha 10-15 günü var onun
Gorilla Glue Hasat edildi
AK47 Devamkee
114.Gün 22/01/2022 çiçeklenmenin 68.günü Gorillayı kesmiştik astık kuruyor hatta kurumak üzere tabi içmeye başladım ben tadı aroması çok güzel kafa 10/8 diyebilirim Ak47 ye 3gün önce flush attım toprak tamamen kurusun 2gün kqranlığa alıcam daha sonra onuda kesicem son durum bu şekilde
118.Gün 26.01.2022 çiçeklenmenin 72.günü AK47 hasat edildi. Gorillaya göre neredeyse 2kat daha verimli oldu bu kızımız sömekler çok güzel şişti ve içleri çok sıkı dolu dolu

Gorilla Glue : 70 gr kuru hasat aldım.
AK47 : 112gr kuru hasat aldım.

Evet arkadaşlar benim growum biter önümüzdeki 4-5 aylık sigaram çıktı bidahaki grow tek çiçek photo SuperLemonHaze growunda görüşmek üzere herkese bol hasatlar bol dumanlar dilerim kalın sağlıcakla…

Son düzenleme:
Kanada'da tohum bankasından aldığım gorilla glue tohumlarını ektim, çiçeğe girdi. İndica ağırlıklı, seninkilere hiç benzemiyor kanka. Tohumları sponsordan mı aldın

mami10_

Doktor
Eline sağlık sog deneemende baya bir yol kat etmişsin. Dediğin gibi önemli olan bitkiyi anlamak anladıktan sonrz gerisi gelir
Geçen growda cob led vardı sanırım onu takviye yapa bilirsin. Ayrıca organik kullanıyorsan İnternetden em (etkin mikroorganizma) al faydasını bolca görürsün. Madem genetik yapıyorsun iyi gübreler al biobiz in diğer çeşitlerinden takviye yap
Telefona ppfd olçeer yükler bitki başı 800-1000 umol/s ppfd degeri yakala.

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Eline sağlık sog deneemende baya bir yol kat etmişsin. Dediğin gibi önemli olan bitkiyi anlamak anladıktan sonrz gerisi gelir
Geçen growda cob led vardı sanırım onu takviye yapa bilirsin. Ayrıca organik kullanıyorsan İnternetden em (etkin mikroorganizma) al faydasını bolca görürsün. Madem genetik yapıyorsun iyi gübreler al biobiz in diğer çeşitlerinden takviye yap
Telefona ppfd olçeer yükler bitki başı 800-1000 umol/s ppfd degeri yakala.
Selam kanka
Geçen grow güzel bir macera oldu hasat alıp içmekte nasip oldu tecrübede sağladı bana bitkiyi baya tanıdım
Gübre konusunda ekonomik sıkıntıdan dolayı bi girişimde bulunamadım geçen growdan kalan gübrelerle yapıyorum şuan, lamba dahil sıfırdan sistem kurdum am sonraki growda an serisi set yapıcam neleri alacağımı yazdım çizdim araştırdım herşey kafamda oturdu kademeli olarak ilerliyorum ppfd ölçerin telefona yüklendiğini bilmiyordum bilgi için sağol yükleyip test edeceğim mutlaka

mami10_

Doktor
Selam kanka
Geçen grow güzel bir macera oldu hasat alıp içmekte nasip oldu tecrübede sağladı bana bitkiyi baya tanıdım
Gübre konusunda ekonomik sıkıntıdan dolayı bi girişimde bulunamadım geçen growdan kalan gübrelerle yapıyorum şuan, lamba dahil sıfırdan sistem kurdum am sonraki growda an serisi set yapıcam neleri alacağımı yazdım çizdim araştırdım herşey kafamda oturdu kademeli olarak ilerliyorum ppfd ölçerin telefona yüklendiğini bilmiyordum bilgi için sağol yükleyip test edeceğim mutlaka
50-10 arası bir şey oynuyor telde o göre düzenleme yaparsın
Araştırma ve icat çıkarmayı sevdiğini biliyorum
Laktobasil üretimi yapmayı araştır ve bitkilere ver Organikte mükemmel sonuç veriyor

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
50-10 arası bir şey oynuyor telde o göre düzenleme yaparsın
Araştırma ve icat çıkarmayı sevdiğini biliyorum
Laktobasil üretimi yapmayı araştır ve bitkilere ver Organikte mükemmel sonuç veriyor
Dediğin şey bakteri sanırım faydalarını biliyorum bakterilerin organik maddeyi parçalayıp bitki tarafından alımını kolaylaştırıyor araştıracağım bu konuyu kanka an serisi için yorumun nedir peki bence bu işin zirvesini yapıyolar tabi kimyasal ağırlıklı ama hedef bol hasat ve güçlü kafa olunca daha mantıklı geliyor

mami10_

Doktor
Dediğin şey bakteri sanırım faydalarını biliyorum bakterilerin organik maddeyi parçalayıp bitki tarafından alımını kolaylaştırıyor araştıracağım bu konuyu kanka an serisi için yorumun nedir peki bence bu işin zirvesini yapıyolar tabi kimyasal ağırlıklı ama hedef bol hasat ve güçlü kafa olunca daha mantıklı geliyor
An hata kaldırmıyor, ben ilk indoor growu dan beri an kullanıyorum ve memnunum flush iyi yapmak lazım yoksa içim kalitesi düşüyor
Ve ph felan kolaylığı sağlıyor
Bu grow 1 bitki organik yapıyorum bence organik güzel ama zor
Seçim senin bir bitki ile denersin an

mami10_

Doktor
An yi kullanıp flushta da flawles finish kullacacağım içim kalitesini baya yükseltiyormuş
Flawles işe yarıyor ama dediğim gibi flush güzel yapmak lazım
Bazı grower lar flush atıyor sonra karanlığa alıyor o yanlış bence
Flush atmanın sebebi toprağı ve bitkiyi temizlemek
Flush tan sonra bitki en az 1 hafta ışık altında kalmalı ki bünyesindeki gübreleri kullansın
Karanlığa aldığında bitki fotosentez yapmıyor ve uyku mooduna geçiyor o yüzden hala bünyede gübre kalıyor

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Flawles işe yarıyor ama dediğim gibi flush güzel yapmak lazım
Bazı grower lar flush atıyor sonra karanlığa alıyor o yanlış bence
Flush atmanın sebebi toprağı ve bitkiyi temizlemek
Flush tan sonra bitki en az 1 hafta ışık altında kalmalı ki bünyesindeki gübreleri kullansın
Karanlığa aldığında bitki fotosentez yapmıyor ve uyku mooduna geçiyor o yüzden hala bünyede gübre kalıyor
Bu dediğine katılıyorum kanka bazı arkadaşlara bazı konularda bende olayın bilimsel tarafıyla fotosentez besin tüketimi ilişkisinden bahsediyorum ama yine herkes kendi bildiğim doğrudur diyo

mami10_

Doktor
Bazen işin bilimsel tarafına bakmak lazım, bir çok şey deneme yanılma ile öğreniliyor doğrudır ama bilim de göz ardı edilemez

sativasever

Müptezel
kesmeye 10 gün kala yapıyorum ben flashı sonrasında 2 sulama yine sadece flwless ile yapıyorum salatalık gibi kokuyor sigara kesiyor tamamen gübre kokusunu.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
    **** ******* ***** ****** **
  • G GaribanMüptezel:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
    dready**********
  • M Merciless:
  • G GaribanMüptezel:
    ***** ***** *** ****** ** ******* dready** ******* ******* ******** ********** **** ******* ******* ****** ****
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • M Merciless: