Auto BlueDream ( Hasat?)

tohumlusuz

Kıdemli Üye
Şu aşamada budama için erken kanka bence, biraz daha sabret o sömek dalları biraz daha uzayınca ışığa doğru yönelecek

CubeHaze

Üye
Şu aşamada budama için erken kanka bence, biraz daha sabret o sömek dalları biraz daha uzayınca ışığa doğru yönelecek
kanka yabancı forumlarda bitkinin 3. haftasından itibaren budama yapılmasının faydalı olduğuyla ilgili yazılar okudum. Fan yaprakları yerine enerjiyi sömek dalına verme mantığıyla. Buradaki günlüklerde hep çiçeklenmede budama görüyorum. Hangisini uygulasam kafam karıştı.

CubeHaze

Üye
Konu Güncel. Yardımlarınız lazım böcek sıkıntısı mı var?

10.08 Genel durum / Geçtiğimiz hafta 1Lt/2ml sensi bloom AB ( 2 litre sulama yapıldı bitki başına )

1- Arkadaşlar fotoda görüldüğü gibi bitkinin bazı yapraklarında yırtıklar var böcek yemesi gibi. Bir de işaretlediğim küçük beyaz noktaları farkettim sankş böcek gibi. Bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var ne yapmam lazım ? sorun nedir ?
2- 35 gün oldu herhangi bir çiçeklenme belirtisi göremedim photo olma ihtimali var mı ?

S

silas

Guest
1. Kanka öncelikle çiçeği sürekli gözlemle yaprakların altında üstünde toprakta gerçekten hareket eden bir şey var mı yok mu? Böcek yemesi dediğin yer yaprak deformasyonuda olabilir, güvede olabilir tırtılın yeşil ve çok küçüğünü düşün, yaprak altlarını iyi ara. Şayet böcek zararlı vesaire bir şey görürsen aktardan neem yağı al diğer adıda tesbih ağacı yağı, 500 ml ph ayarlanmış suya 2-3 ml damlat yaprakların altına üstüne sık, doğal ilaç olduğundan çiçeğede faydası var. kabinin yerlerinide çamaşır sulu bezle bi güzel sil.
2. Bitkin auto eminim, eğitim verdiğin için geç girer çiçeğe. ama 2 haftaya kalmaz çiçeklenmeye başlar.

CubeHaze

Üye
Konu güncel arkadaşlar. Bitkiler 48. gününde ama hala bi düzgün çiçeklenme yok. photo mu auto mu emin değilim artık. Neyi yanlış yapıyorum arkadaşlar? @Ripley'sOG üstat forumda aktifsin yine son zamanlarda bi göz atar mısın yardımcı olursan çok mutlu olurum

21.09 Genel durum / Gübreli su ile sulama devam ediyor TaNg çizelgesine göre

Lekejeans1

Yeni üye
Konu güncel arkadaşlar. Bitkiler 48. gününde ama hala bi düzgün çiçeklenme yok. photo mu auto mu emin değilim artık. Neyi yanlış yapıyorum arkadaşlar? @Ripley'sOG üstat forumda aktifsin yine son zamanlarda bi göz atar mısın yardımcı olursan çok mutlu olurum

Dostum bitkin blooma giriyor geç girmesinin sebebi verdigin egitim.. auto bitkiler çok nazli.. ufak dokunjşlara bile trpki veriyor.. 1 hafta sonra sömekleri göreceksin ve bu hafta bir hayli uzama göreceksin bol hasatlar

CubeHaze

Üye
Lst bu kadar geciktirecek kadar strese sokuyor mu ya :( başkaları da yapıyor lst ama bu kadar geçikmiyor. 2 ay oldu millet bitmeye yaklaşıyor bu sürede

R

Ripley'sOG

Guest

Bitki gayet sağlıklı kanka ancak cinseyetten sonrasına gitmemiş bitki şimdi kabine al bitkiyi ışık sızmadan 2 gün karanlıkta bırak (bu süre zarfında sulama için rahatsız etme toprak kuruluğunu ona göre ayarla rahatsız etme birdaha bitine kadar) daha sonra ışık periyodunu 12/12'ye al bakalım çok nazlı çıkar ise genetikten kaynaklıdır ama bu method onu adam eder çünkü autoflowering olsa bile sonuçta bunlar hibrit bitkiler her ne kadar ıslah çalışmalarıda uygulasalar doğal bir şey bir yere kadar müdahale edebilirler rudalis geninden mahrum olmuş olabilir normal bişey canını sıkma kolay gelsin

CubeHaze

Üye
Bitki gayet sağlıklı kanka ancak cinseyetten sonrasına gitmemiş bitki şimdi kabine al bitkiyi ışık sızmadan 2 gün karanlıkta bırak (bu süre zarfında sulama için rahatsız etme toprak kuruluğunu ona göre ayarla rahatsız etme birdaha bitine kadar) daha sonra ışık periyodunu 12/12'ye al bakalım çok nazlı çıkar ise genetikten kaynaklıdır ama bu method onu adam eder çünkü autoflowering olsa bile sonuçta bunlar hibrit bitkiler her ne kadar ıslah çalışmalarıda uygulasalar doğal bir şey bir yere kadar müdahale edebilirler rudalis geninden mahrum olmuş olabilir normal bişey canını sıkma kolay gelsin
Kankam günaydın. Dediklerini yapayım umarım düzelir ama bugün sabah kalktığımda bi kontrol ettim alt dallarda falan da beyaz kılcallar bollaşmış biraz. Blooma giriyor gibi. Yine de 2 gün karanlık yapayım mı?

R

Ripley'sOG

Guest
Kankam günaydın. Dediklerini yapayım umarım düzelir ama bugün sabah kalktığımda bi kontrol ettim alt dallarda falan da beyaz kılcallar bollaşmış biraz. Blooma giriyor gibi. Yine de 2 gün karanlık yapayım mı?
Hayır o zaman gerek yok kanka sen takip etmeye devam et bitkini

Sg35

Üye
Kanka konun cok guzel. Mandal fikri iyiymis attik hafizaya tesekkurler. Veg de ne kadar uzun tutarsan o kadar hasat alirsin diye biliyorum. Kolum gibi olcak someklerin, bol bol hasatlar. :)

CubeHaze

Üye
kanka umarım gönlünce olur emeline ulaşırsın konuyu devam ettir bekliyoruz sonuçlarını takipteyiz
Konuyu takip eden olsa da olmasa da tutacağım daha sonra kendim tekrar faydalanmak için ama ilgin için teşekkür ederim kanka.
Kanka konun cok guzel. Mandal fikri iyiymis attik hafizaya tesekkurler. Veg de ne kadar uzun tutarsan o kadar hasat alirsin diye biliyorum. Kolum gibi olcak someklerin, bol bol hasatlar. :)
Mandal fikrini youtube da görmüştüm. Bir de bu siyah mandal gibi şeyler var toplu A4 kağıdı tutucular. Onlar daha da iyi olur sanırım denemedim. Vegde ne kadar uzun tutarsam o kadar hasat doğru ama bu ilk growum ve ilkinde sonuca çabuk varmak için auto aldım. O yüzden geç girmesi biraz tedirgin etti ama napalım artık

CubeHaze

Üye
Konu güncel arkadaşlar.

01.10 Genel durum / Gübreli su ile sulama devam ediyor TaNg çizelgesine göre

> Bitkilerin genel durumu nasıl sizce?
> 1. bitki çiçeklenmenin ilk haftasında.
> 2. bitki daha girmedi ama girmek üzere 1 hafta geriden geliyor. 2. bitkinin yaprak renklerinde biraz açılma var sebebi nedir?

R

Ripley'sOG

Guest
Gayet güzel kanka bitkilerin ve açıklık normal ama takip et ilerler ise demir eksiliğidir ama panik yapma bazen öyle yeşillik oluyor gayet normal

CubeHaze

Üye
Konu Güncel arkadaşlar.

16.10 Genel durum Gübreli sulama devam ediyor. LT/ 2 ml bigbud, 2 ml b-52, 2ml carboload, 4 ml Bloom AB ( 3 LT sulama yapıyorum )

@Ripley'sOG hocam müsait vaktinde bakıp yorum yapabilir misin? Çiçeklenmede 4. haftadayım. 1. Bitki daha hızlı gidiyor. Daha kaç haftası vardır sence? Eksik gördüğün yapmamı önerdiğin bir şey varsa duymak isterim.

Konu Güncel arkadaşlar.

16.10 Genel durum Gübreli sulama devam ediyor. LT/ 2 ml bigbud, 2 ml b-52, 2ml carboload, 4 ml Bloom AB ( 3 LT sulama yapıyorum )

@Ripley'sOG hocam müsait vaktinde bakıp yorum yapabilir misin? Çiçeklenmede 4. haftadayım. 1. Bitki daha hızlı gidiyor. Daha kaç haftası vardır sence? Eksik gördüğün yapmamı önerdiğin bir şey varsa duymak isterim.
şuan kaçıncı günün fotoları bunlar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • E ErdemRS6:
    hahahaha******** ******* **
  • kkush kkush:
    ***** ***** ***** ***** ******* ********* ****** hahahaha** ****** ****** ******* ** **** ******
  • kkush kkush:
    **
  • E ErdemRS6:
  • E ErdemRS6:
  • A ax-b:
    hahahaha** ********** *** ********
  • E ErdemRS6:
    ***** ***** ***** ***** ******* ********* ****** hahahaha** ****** ****** ******* ** **** ****** **
  • A ax-b:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ****** ** *** hahahaha ** ***** **
  • E ErdemRS6:
  • A ax-b:
  • E ErdemRS6:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********** **** hahahaha ********* ** ********** *** *** *** ****** ******** *******
  • E ErdemRS6:
    hahahaha *********
  • A ax-b:
    ******** ********* ***** **** ***** hahahaha **
    +1
  • A ax-b:
    *** ***** ******* ***** hahahaha* **** hahahaha ********* ** ********** *** ***
    +1
  • A ax-b:
    +1
  • A ax-b:
    ***** ******** hahahaha* *** ***** *** ***** ***** ***** **
  • A ax-b:
    ****** hahahaha **
  • E ErdemRS6:
  • E ErdemRS6:
    hahahaha*** *****
  • E ErdemRS6:
    ***** ******* ****** hahahaha***