auto Blue Dream 54. gün

2x auto blue dream bitkim 54. gününe girdiler. Çiçeğe gireli neredeyse tam 15 gün oldu.
250 w hps - gübre olarak bloom ve top max veriyorum 3ml ve 3 günde bir 1 lt suya katıp iki bitkiye yarı yarıya pay ediyorum.
Saksılarım çok küçük plastik 6lt. O hatayı en başta yaptım malesef. Gelişimin bu şekilde sağlıksız olmasının sebebi saksı mıdır ?
Gelişimleri hayli yavaş. Biri az çok bir şeye benzerken diğeri farklı bir bitki gibi görünüyor ve bu 15 günde hiç gelişmedi.

Edit: Işık mesafesini 25 cm ye indirdim. Çok mu düşük sizce? (ışığım 250w hps balast-reflektör- ampul şeklinde)

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 15628

Guest
Kanka çok güzel ışığı yaklaştır kankam.

kanka bu dediğim big bud dan daha iyi diyorlar birkaç yerde okudum forumda da rastladım ve daha ucuz 200 tl falan ben çiçeklenmede kullanmayı düşünüyorum
hatta birisi birkaç günde gözle görünür bir sonuç verdiğini bile yazmıştı

CahilKush

Doktor
2x auto blue dream bitkim 54. gününe girdiler. Çiçeğe gireli neredeyse tam 15 gün oldu.
250 w hps - gübre olarak bloom ve top max veriyorum 3ml ve 3 günde bir 1 lt suya katıp iki bitkiye yarı yarıya pay ediyorum.
Saksılarım çok küçük plastik 6lt. O hatayı en başta yaptım malesef. Gelişimin bu şekilde sağlıksız olmasının sebebi saksı mıdır ?
Gelişimleri hayli yavaş. Biri az çok bir şeye benzerken diğeri farklı bir bitki gibi görünüyor ve bu 15 günde hiç gelişmedi.

Kanka sağlıklı gözüküyorlar işin gübre kısmını bilememde saksı küçük cidden ve bence 250 watt hps ışık'ta bebeklere az gibi arkların dediği gibi yaklaştır bakalım ne olacak takipteyim.

Ü

Üye silindi 15628

Guest
Şaka yapmıyorum kanka. Bitki yaprakları tepkisine göre yakınlaştır. Ben 400w 10 cmden veriyorum yanmadı bugüne kadar

Çiçeğe gireli 15 gün oldu demişsin ve gelişmedi yazmışsın bu senin hatan kanka o bitkilerin iki kat uzamaması bitkilerin suçu değil 25cm e çek ışığını bitkinin durumuna göre 20 ye kadar indirebilirsin son haftalarda yaklaştırabildiğin kadar yaklaştır

Çiçeğe gireli 15 gün oldu demişsin ve gelişmedi yazmışsın bu senin hatan kanka o bitkilerin iki kat uzamaması bitkilerin suçu değil 25cm e çek ışığını bitkinin durumuna göre 20 ye kadar indirebilirsin son haftalarda yaklaştırabildiğin kadar yaklaştır
tamam işte dostum bende hatamı öğrenmek için konu açıyorum bitkilere suç atmıyorum ki ... :D

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    +1
  • Y YasefYuda:
    ****** **** ***** ******* *** ******** **** ****** hahahaha**** *** ***** ********* ******* ******
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
    ******** ***** ****** ******* *** ****** ********** ** ** ******* hahahaha** **** ***** ******* *** ******** **** ****** hahahaha**** *** ***** ********* ******* ******
  • Y YasefYuda:
  • lavrens lavrens:
    ****** *** *** ********* *** ***** ****** ******* *** ****** **** **** **** **** ****** ********* *** ******* *********
  • lavrens lavrens:
  • Growerdigi Growerdigi:
  • Growerdigi Growerdigi:
    hahahahahahahaha
  • lavrens lavrens:
  • Growerdigi Growerdigi:
    ********* hahahaha*** ********** hahahaha****** *********
  • Y YasefYuda:
    ********* ****** hahahaha *** ********** ********* ****** ***** **** ******* ****** ******* **
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    hahahaha******* hahahaha** ******* ****** **** ********* *** ******* ********* ********** ****
    ******** ********* ****** ******* *** ****** ******** ********* *** ****** ******* **** **** ********* ***** *** ******** **** hahahaha****** ****** hahahaha *** ********** ********* ****** ***** **** ******* ****** ******* **
  • Y YasefYuda:
    **** *** hahahaha
  • Y YasefYuda:
    +1
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ** ****** hahahaha* **
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
    ******** *** *** hahahaha** *** ***** *** ***** ** *** *** *********
    TroubleStyla TroubleStyla: ******** *** *** hahahaha** *** ***** *** ***** ** *** *** *********