Auto bitkileri kurtarma ve geliştirme ?

barker

Yeni üye
Selam kankalar, 26 Kasımda sponsordan aldığım tohumların 3 ünü attım cenaze durumlarından ötürü fazla ilgilenemedim hiç bir eğitim, budama, topping.

Şuan; 12 - 12 ışık döngüsündeler ve baya cılız görünüyorlar. Grow gübresi verdim sadece. Pistiller çıktı ama bitki genel olarak zayıf kaldı.

Bu saatten sonra bitkilerim için neler yapabilirim ? eğitim, gübre vb. tavsiyeleriniz çok önemli.

Dostum sen ne yaptın ?? 12-12 periyodu yalnızca PHOTO bitkilerde uygulanır. Autoda 12-12 çalışmaz minimum 18-6 , 20-4 ben 24/0 kullanıyorum. üzgünüm bu growun çöp olmuş. ışığı şuanda ayarlasanda çok bir şey değişeceğini sanmıyorum ama sen yinede acilen ışığı 20/4 çek ayrıca konuyu fotoğraflı paylaşırsan daha faydalı olur

Son düzenleme:

barker

Yeni üye
Haklısın ışık döngüsünü değiştiriyorum. Akşam fotoğraflarını da paylaşıyorum. Teşekkür ederim yorum için bir de akşam bitkileri görünce yorumlarsanız sevinirim

mandarine

Ordinaryüs
Elindeki veya alabileceğin gübrelerle destek olman lazım o zaman. Bol bol besinli sulamalar ve 20/4 ışık ile yapabileceğinin en iyisini yapmış olursun şuanda. CalMag, Micro, Grow, Bloom ver. En kötü çarşıdan humik-fulvik asit ve potasyum silikat al. İkisi de dayanıklılık ve kök gelişimiyle ilgili. Rhino skin ve Nirvana gibi düşün. Bud candy gibi şekerli birşeyle de besleyebilirsin.

barker

Yeni üye
Elindeki veya alabileceğin gübrelerle destek olman lazım o zaman. Bol bol besinli sulamalar ve 20/4 ışık ile yapabileceğinin en iyisini yapmış olursun şuanda. CalMag, Micro, Grow, Bloom ver. En kötü çarşıdan humik-fulvik asit ve potasyum silikat al. İkisi de dayanıklılık ve kök gelişimiyle ilgili. Rhino skin ve Nirvana gibi düşün. Bud candy gibi şekerli birşeyle de besleyebilirsin.
CalMag ne zaman kullanmalıyım ? çok sağol bu arada desteğe başladım. 1 sulu 1 gübreli veriyorum grow ve bloom var bud candy alacağım +

mandarine

Ordinaryüs
CalMag ne zaman kullanmalıyım ? çok sağol bu arada desteğe başladım. 1 sulu 1 gübreli veriyorum grow ve bloom var bud candy alacağım +

Normalde eksikliğini görünce kullanıyorsun da sen önündeki birkaç sulamaya 1 ml gibi az miktarlarda koy. Sürekli devam etmezsin zaten. Bahsettiğim humik-fulvik ve potasyum silikat şuanda bitkinin ihtiyacı olan şey olabilir. Dayanıklılık, gövde ve kök yapısı gelişimine yardımcı maddeler onlar. Ucuz ve basit ürünler. Toprakçılarda-tarımcılarda satılıyorlar.

MasterOf

Kıdemli Üye
Bitki vegdeyken depolamasi icin duzenli cal mag verilmeli ki somek zamaninda eksikligini hissetmesin, ama her sulamada degil bak, her iki BOS sulamanin birinde calmag verebilirsin faydasini cicekte gorursun dostum benim

barker

Yeni üye
Teşekkürler yarın 1,5 litre suya 1ml cal-mag ekleyerek sulayacağım sonraki 2 sulama sonrası tekrar vereceğim. Süpersiniz

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Sleepless Sleepless:
    ***** ******** *** ** hahahaha* **
  • İstanbul İstanbul:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ********* **** ** ***** **** hahahaha* ** *****
  • Sleepless Sleepless:
    * ******** ******* * ******** *** **** ******* * **** *
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    +1
  • Sleepless Sleepless:
  • Didrug Didrug:
    +1
  • Emmy Emmy:
  • Didrug Didrug:
  • Emmy Emmy:
  • Didrug Didrug:
  • Emmy Emmy:
    **** ********** *** ****** ******* hahahaha** ****
  • nicozaniolo nicozaniolo:
  • Emmy Emmy:
    ***** * *** ***** ***** ** *** *** ****** ******** **** hahahaha**
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ******* ***** ***** ** *** **** *** **** ***** ** *** ********* ******* ***** **** ****** ****
    +1
    hahahaha*** ****** ** ******* ****** ******* **
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ******* ******* hahahaha** ***** *** *********
    TabldotLife TabldotLife: ***** ******* ******* hahahaha** ***** *** *********