Auto B.d. - Çiçeklenmede gelişimin durması.

Arkadaşlar 2 x auto blue dream bitkim var. Biri 49. diğeri 46. gününde.
Çiçeklenmeye gireli 1 hafta kadar oldu. 20/4 periyodunda 250w hps veriyorum.

49 günlük olanın sömek kısımları bu şekildeyken: yavaş yavaş gelişiyor.

46 günlük olanın sömek kısımları bu şekilde.. Çok cılız duruyor ve hiç gelişmiyor.

Bu durum normal midir? Değilse sorun ne olabilir? Ve altta ki cılız sömekli bitkinin photo olma ihtimali var mı?

Hausted

Üye
Photo olsa sömeklenmeye girmez dostum bitki auto kesin. Her bitki aynı değildir genetik aynı olsa bile büyümeleri farklı olabiliyor. Aldıkları ışık açısından kaynaklı bir durum da olabilir. Ben bir problem göremedim

Photo olsa sömeklenmeye girmez dostum bitki auto kesin. Her bitki aynı değildir genetik aynı olsa bile büyümeleri farklı olabiliyor. Aldıkları ışık açısından kaynaklı bir durum da olabilir. Ben bir problem göremedim
50 cm mesafede ışık şu an. Ki zaten kabin boyundan dolayı daha yukarı alma imkanım yok malesef.. Acaba ışığı yaklaştırsam mı diye düşündüm ? Ayrıca rüzgar yanığı diyenlerde oluyor? Öyle bir durum olabilir mi ki ?

Hausted

Üye
Bana kalırsa bitkilerin neredeyse aynı kanka ufak bir gübre yanması yaşanmış önlemini alıp dozu azalttıysan bir sıkıntı yok gibi duruyor.

Kanka

Administrator
Yönetici
kanka herşeyle alakalı olabılır problem yok gayet ıyı gıdıyo belkı bırı vegde stres yaşadı atması uzun surdu belkı saksı degıstırme esnasında stres gordu belkı bırı farkında olmadan asırı sulama sonrası gelısımı yavaşladı ucu çok açık bı konu kanka herşey olabılır takılma bu kadar gumbur gumbur gelıyolar

kanka herşeyle alakalı olabılır problem yok gayet ıyı gıdıyo belkı bırı vegde stres yaşadı atması uzun surdu belkı saksı degıstırme esnasında stres gordu belkı bırı farkında olmadan asırı sulama sonrası gelısımı yavaşladı ucu çok açık bı konu kanka herşey olabılır takılma bu kadar gumbur gumbur gelıyolar
Çok saol teşekkür ederim bekleyip görücez o zaman. Rahat 5 hafta falan var gibi değil mi ?

gübre konusunda çok cimri davran, ben çok yaktım bitkileri böyle. bitkiler toprakta çok fazla gübre varsa köklerini kitler, bir süre daha bekle gelişim yavaşsa toprağın ppm'ini ölç 1200 üzerindeyse flush at, onu ilk etapta 400-500 ppm'e çek, daha sonra gübre miktarını bir tık azaltıp bir gübreli birde boş sulama yapmanı öneririm.

gübre konusunda çok cimri davran, ben çok yaktım bitkileri böyle. bitkiler toprakta çok fazla gübre varsa köklerini kitler, bir süre daha bekle gelişim yavaşsa toprağın ppm'ini ölç 1200 üzerindeyse flush at, onu ilk etapta 400-500 ppm'e çek, daha sonra gübre miktarını bir tık azaltıp bir gübreli birde boş sulama yapmanı öneririm.
Çok olmadı 1 hafta ya da 10 gün önce falan tavsiyeler üzerine flush attım. Birde dediğin gibi miktarı biraz azaltayım öyle deneyeyim bakalım, 3 seferdir boş sulama da yapmıyorum o da etken olabilir. teşekkür ederm

Çok olmadı 1 hafta ya da 10 gün önce falan tavsiyeler üzerine flush attım. Birde dediğin gibi miktarı biraz azaltayım öyle deneyeyim bakalım, 3 seferdir boş sulama da yapmıyorum o da etken olabilir. teşekkür ederm
bitkiler çok az besine ihtiyaç duyar, bende aşırı gübrelemeye meyilliydim, daha sonra toprak olarak olarak lightmixlere geçtim ve gübreleme oranını 2. haftadan sonra %50 hatta yer yer %75 kadar az uygulamaya başladım.

bitkiler çok az besine ihtiyaç duyar, bende aşırı gübrelemeye meyilliydim, daha sonra toprak olarak olarak lightmixlere geçtim ve gübreleme oranını 2. haftadan sonra %50 hatta yer yer %75 kadar az uygulamaya başladım.
Ben de lightmix kullanıyorum. Bakalım bir süre de bu şekilde gübreden kısıp gözlemleyelim neler olacak.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ****** ****** ** **** ********* **** *** ******* ****** ********* ********* **** ******** ******** ***** ******* hahahaha****
  • T Turco:
    ******* ****** hahahaha** **** *** **** hahahaha** ****
    +1
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    ****** ****** hahahaha* **** ** hahahaha ***
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ****** **** hahahaha ****** ********** ********* ****** ****** ***** hahahaha**** *******
  • T Turco:
    ******** ***** ** ** * *** **
  • T Turco:
    hahahaha*** *****
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
    **** hahahaha* **** ***** **** ********** ********** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
  • NewGardener NewGardener:
    ********* hahahaha ******* ****** *****
    ***** ** hahahaha** ****** **
    hahahaha* ***
  • T Turco:
    ****** hahahaha* hahahaha* **** ***** **** ********** ********** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
  • T Turco:
  • Bomberx Bomberx:
  • bandaleros bandaleros:
    +1
  • C chef26:
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
  • C chef26:
    **** ***** ** ******** ****** ********** ** **** ****** hahahaha ******* ******* ******** ********** *** ** ***** ******* ***** ****** ** ******** hahahaha*
  • C chef26:
    ** ***** ****** **
  • T Turco:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ***** ********** ** **
  • C chef26:
    ******** ***** **** **
  • T Turco:
  • C chef26:
    C chef26: ******** ******