Aspiratör motoru için hava girişi

G_man

Kıdemli Üye
Merhaba havalandırma için arçelik p 180 YI modelinin motorunu sahibinden 2. el aldım 3 kademe gösteriyor ve maksimum emiş 430 m3/saat olarak gösteriyor buda benim kabinim için fazla olduğuna eminim diğer kademelerin kaç m3/saat de çalıştığını resmi olarak hiç bir yerde bulamadım ancak kademeler arası emiş gücü ve çıkardığı ses baya bir farklı

Kabinim en 118 cm boy 160 cm derinlik 64 cm

Aspiratör motorunu karton bir kutuya hava girişi dışarı bakacak şekilde kesip takmayı planlıyorum etrafını bantlayıp alüminyum boru ile kabine bağlayıp içeriden havayı çekmeyi planlıyorum. bu eminim emiş gücünü azaltır

Hava girişi için ne yapmam gerekli hiç bir fikrim yok. Boşluk mu bıraksam yoksa, içeri hava üfleyecek bir şey mi yapsam bilmiyorum.

sistem 3 tane bitki için hazırlamıştım ancak 2 bitki yapacağım ışıklandırmanın yetersiz olmasından ötürü. 2 tane 50 w full spec cod led hazır, üstüne torch led lamba ekleyebilirim onun içinde öneriniz olursa sevinirim teşekkürler şimdiden

Son düzenleme:

Mordecai

Moderator
daha önce o ürünü birine gösterdim ve yetersiz olacağını söyledi gücü yüksek olmasından dolayı her hangi bir aspiratör motoru almam tavsiye edildi. tam olarak nasıl bir zorluk yaşarım çıkış fanında ve giriş fan ı için ne yapmalıyım?
şuan hesabını yapamıyorum ama koca mutfak aspiratörünü kutuya koymak yerine sen bundan 1 giriş 1 çıkış şeklinde yap işini görür.

G_man

Kıdemli Üye
şuan hesabını yapamıyorum ama koca mutfak aspiratörünü kutuya koymak yerine sen bundan 1 giriş 1 çıkış şeklinde yap işini görür.
giriş fanı çıkış dan daha güçsüz olması gerektiği söyleniyor forum da hava sirkülasyonu için problem olmasın

Merhaba havalandırma için arçelik p 180 YI modelinin motorunu sahibinden 2. el aldım 3 kademe gösteriyor ve maksimum emiş 430 m3/saat olarak gösteriyor buda benim kabinim için fazla olduğuna eminim diğer kademelerin kaç m3/saat de çalıştığını resmi olarak hiç bir yerde bulamadım ancak kademeler arası emiş gücü ve çıkardığı ses baya bir farklı

Kabinim en 118 cm boy 160 cm derinlik 64 cm

Aspiratör motorunu karton bir kutuya hava girişi dışarı bakacak şekilde kesip takmayı planlıyorum etrafını bantlayıp alüminyum boru ile kabine bağlayıp içeriden havayı çekmeyi planlıyorum. bu eminim emiş gücünü azaltır

Hava girişi için ne yapmam gerekli hiç bir fikrim yok. Boşluk mu bıraksam yoksa, içeri hava üfleyecek bir şey mi yapsam bilmiyorum.

sistem 3 tane bitki için hazırlamıştım ancak 2 bitki yapacağım ışıklandırmanın yetersiz olmasından ötürü. 2 tane 50 w full spec cod led hazır, üstüne torch led lamba ekleyebilirim onun içinde öneriniz olursa sevinirim teşekkürler şimdiden

G_man

Kıdemli Üye
Kardesim 200 veya 250 w cobled koy yapma var uygun kullanislj bende var her turlu isini gorur
bende 2x 50w cod led var +2 tane daha ekleyebileceğim slotlar hazır normalde 4 tane olucaktı 2 tanesi bozuk çıktı ama her şey hazır değiştirip kullanabilirim direk ama 2 bitki için 100w cod led yeterli olacağını düşünüyorum

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Aç arçeliğin sitesini yaz ürün kodunu
Ürün sayfasının altında teknik özellikler kısmını aç orada indirilebilir kullanım kılavuzu vs var indir onların hepsini o dökümanların içinde bi yerde her kademenin çekiş gücü ve elektrik sarfiyatı yazar ama bu tip motor aşırı ses yapar bilgin olsun çift girişli plastik kasa salyangoz tip motor kullanırlar oda aşırı gürültülüdür

Trefalgar

Kıdemli Üye
Havayi fazla cekmen bi sikinti yapmaz bitki icin ne kadar icerdeki havayi temizlersen o kadar iyi ama girisin gucsuzse vakumlama yapar baska bi sikinti olmaz

G_man

Kıdemli Üye
Aç arçeliğin sitesini yaz ürün kodunu
Ürün sayfasının altında teknik özellikler kısmını aç orada indirilebilir kullanım kılavuzu vs var indir onların hepsini o dökümanların içinde bi yerde her kademenin çekiş gücü ve elektrik sarfiyatı yazar ama bu tip motor aşırı ses yapar bilgin olsun çift girişli plastik kasa salyangoz tip motor kullanırlar oda aşırı gürültülüdür
kitapçık da yazmıyor baktım maks değer var sadece. maks kademe açılmıyor şuan sadece 1 ve 2 kademe kullanıalcak şekilde ayarladık ikisi arasında bile 2 kat çekim gücü hissediliyor 2 ile 3 arasında aynı emiş farkı varsa 100 m2/saat civarı olur diye düşünüyorum

G_man

Kıdemli Üye
Havayi fazla cekmen bi sikinti yapmaz bitki icin ne kadar icerdeki havayi temizlersen o kadar iyi ama girisin gucsuzse vakumlama yapar baska bi sikinti olmaz
onun için konuyu açtım zaten hava girişini nasıl yapmalıyım boşluk bırakmak yeterli olur mu yada başka bir çözüm?

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Sorun olmaz aynı mantık giriş fanı koyma sebebide vakumun önüne geçmek diyelim
Dışarı attığın hava oranında içeri giriş olacak sen sadece kabinin bulunduğu odaya taze hava girecek bir boşluk bırak kapı pencere biyerden ve çıkış fanından çıkan havayı odadan uzaklaştır yani dışarı at

Ü

Üye silindi 31434

Guest
daha önce o ürünü birine gösterdim ve yetersiz olacağını söyledi gücü yüksek olmasından dolayı her hangi bir aspiratör motoru almam tavsiye edildi. tam olarak nasıl bir zorluk yaşarım çıkış fanında ve giriş fan ı için ne yapmalıyım?
Dostum selamlar davlunbaz motoruyla fan yapabildi mi işe yaradı mı çok ses yapiyomu çalışırken biraz anlatirmisin ben de böyle bişey dusunuyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    *** hahahaha* ******* ** ***** ***** **** ** hahahaha*
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* ********* ***** *** hahahaha** **********
    ***** * ***** ******* hahahaha* ***** ***** *** **********
    hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha********* ***** *** ******* *******
    **** ***** ***** ****** ***** ** ******** ******* ***** hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha****
    *** ******** hahahaha ** hahahaha* ********* *** hahahaha* ****** ********** *** ******* hahahaha
    * ***** ********** hahahaha**** *** *** **** hahahaha** **
    **** hahahaha *** **** *****
  • M Marryhuana:
    ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    ***** ******* hahahaha*
  • Q Qirve:
    ******** ******* ***** ****** **** ***** ******** ***** ***** ***** ****** ****** hahahaha*****
    ******** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    ***** ** ***** hahahaha** **** hahahaha ****** ****** ******* ****** ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    **** ****** hahahaha********
    **** ******** **** hahahaha*** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    +1
    ***** ***** ******* ********** hahahaha *** hahahaha***
    +1
    hahahaha** **** ***** *******
  • M Marryhuana:
    ******* *** ***** ********** *** *** ****** ******* ** *** *** ***** ** *** * ******** hahahaha** *** ** ***** hahahaha** ** *** * *** ****
  • P PsyWeed:
    hahahahahahahaha
  • P PsyWeed:
  • Q Qirve:
    Q Qirve: ********** ******** ***** *******