Arkadaşta var bişeyler ama nedir

• Konbuyu başlatan Üye silindi 22922
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 22922

Guest
Slm kankalar ilk growum bi sorun var gibi düşünüyorum sıcaklık 21-23 nem 65-70 toprak biobizz light mix..en son 2 gün önce 100ml suladım nedir derdi bilemediğim için anlayamıyorum @Ripley'sOG @silas @By_Kush

https://ibb.co/T4V8GZK

Moderatör tarafında düzenlendi:

cannabis16

Ordinaryüs
Azot,Demir,Mgnezyum,Sülfür ..eksikliğini hissettiğini düşündüğüm 4 şüpheli element..
yarım doz grow gübresi ile elinde varsa +yarım doz da calmag gübresi ..pH ayarlı olsun ki ne varsa emebildiğini garanti etmiş ol..

Hoca666

Müptezel
kanka sanırım ışığın mesafesi yakın o yüzden yakıyor. ayrıca nemin az diil sakın yükseltme. bi tık düşürebilirsin hatta bence.

Ü

Üye silindi 22922

Guest
Azot,Demir,Mgnezyum,Sülfür ..eksikliğini hissettiğini düşündüğüm 4 şüpheli element..
yarım doz grow gübresi ile elinde varsa +yarım doz da calmag gübresi ..pH ayarlı olsun ki ne varsa emebildiğini garanti etmiş ol..
bende öyle bir şeyden şüphelendim..forumda hastalıkları inceledim dediğin gibi bir soruna benziyor emin olamadım..elimde yok ama sipariş ederim hemen yani hangisini almam daha mantıklı olur bu ay sıkıntıdayım biraz @cannabis16

Ü

Üye silindi 22922

Guest
9.gün kanka 4lt saksı ben micro yapıyorum..

sativasever

Müptezel
kanka sanırım ışığın mesafesi yakın o yüzden yakıyor. ayrıca nemin az diil sakın yükseltme. bi tık düşürebilirsin hatta bence.
Nasıl grow yapıyorsunuz siz? İlk 10 günü bitkinin etrafına bardak koyuyoruz nem 90 lara çıksın bitki sağlıklı büyüsün diye. Sen düşürme tavsiyesi vermişsin anlamadım

Ü

Üye silindi 22922

Guest
Nemde sorun olduğunu düşünmüyorum bi eksiği var bakalım calmag gelsin gözlemlicem umarım düzeltir ya geçmezse ne yapmak lazım onuda bilemiyorum trip yaşıyom

Woppy

Ordinaryüs
VPD'ye göre, o sıcaklıklarda %72-62 olması yeterli. Nem de bir sıkıntı yok bence. Mavi kısma bakabilirsiniz, sıcaklığın denk geldiği nem aralığı.

Knk resimdeki bu reng olayı nedir tam anlayamadım nasıl okumalıyız resmi mavı yesıl sarı olanlsr normal kırmızılar kötü mü anlayamadım tam

Hoca666

Müptezel
Nasıl grow yapıyorsunuz siz? İlk 10 günü bitkinin etrafına bardak koyuyoruz nem 90 lara çıksın bitki sağlıklı büyüsün diye. Sen düşürme tavsiyesi vermişsin anlamadım
Kanka emin ol bilmedigim konuda konusmam. Oyke growlar da yapiyorum ki bitkileri gorsen sagindan solundan saglik fickiriyo. Herkes forumdan bi seyler ogrenmis ezberden konusuyo. Nem makinasi var koymuyorum bile. Nemi yuzde 90 yaparsan cicegin anasini sikersin gram buyumez.

Hoca666

Müptezel
Kanka isik mesafen ne. Bu call mag eksikligine benzemiyo. Sanki biraz susuz da kalmis ama ondan emin diilim

Ü

Üye silindi 22922

Guest
Kanka isik mesafen ne. Bu call mag eksikligine benzemiyo. Sanki biraz susuz da kalmis ama ondan emin diilim
2 gün önce verdim suyu dün baktığımda toprak nemliydi bugün kontrol edicem tekrar ilk başta tecrübesizlikten fazla vermiştim suyunu..besin yanığı desem oda değil gübre vermedim...ışıkla nerden baksan 15 cm filan uzaklık var arasında micro grow bu arada dolabım ufak

sativasever

Müptezel
Kanka emin ol bilmedigim konuda konusmam. Oyke growlar da yapiyorum ki bitkileri gorsen sagindan solundan saglik fickiriyo. Herkes forumdan bi seyler ogrenmis ezberden konusuyo. Nem makinasi var koymuyorum bile. Nemi yuzde 90 yaparsan cicegin anasini sikersin gram buyumez.
https://tohumsuz.com/threads/Çiçeklenmenin-15-gününde-4-adet-slh-photo.14489/ Bunlarda benim %90 nem ile başlatıp veg dönemin sonlarında anca 60a indirdiğim çiçeklenmede de 55 lerde tuttuğum çiçeklerim pek de anası sikilmiş durmuyorlar

Yesil088

Üye
Nemde sorun olduğunu düşünmüyorum bi eksiği var bakalım calmag gelsin gözlemlicem umarım düzeltir ya geçmezse ne yapmak lazım onuda bilemiyorum trip yaşıyom
kanka cannabisinde dediği gibi o gübrelere ek revive de versen çok daha iyi olur bence hem onların dışında olan bi stressede önüne geçmiş olur işin garanti olur

Ü

Üye silindi 22922

Guest
Revive yok şuan daha gübreye başlamadım pazartesinden itibaren planlıyorum şuan elimde olanlar voodo juice ve b52 blooma geçerken kalanlarını tamamlıcam yarın calmag de gelir bi onu denicem bugünde sulamayı boş geçip yarın calmag ile su vericem bu arada sormak istediğim bişey daha var bu gübreler haftada 1 defamı kullanılıyor yoksa her sulamada gübrelimi sulamam gerekiyor yada bi gübreli bi boş sulamamı olucak ?

Hoca666

Müptezel
https://tohumsuz.com/threads/Çiçeklenmenin-15-gününde-4-adet-slh-photo.14489/ Bunlarda benim %90 nem ile başlatıp veg dönemin sonlarında anca 60a indirdiğim çiçeklenmede de 55 lerde tuttuğum çiçeklerim pek de anası sikilmiş durmuyorlar
[/QUOTE
kanka bitkilerin güzel ama sanki call mag eksikliği var söyliyim. gelelim konumuza senin dediğin gibi nemi yüzde 90larda tuttuğun sürece bitkinin gelişmesi yavaşlar. denemesini yapmak istiyosan at bi tohumu suya bak bakalım yüksek nemde bitki ne kadar süre büyüyo. ya da şimdi nemi bas bakalım bitkine 1 hafta boyunca yüzde 90 bitkinin gelişmesi nasıl da duruyo. odadaki nem her dönem yeterlidir bitkiye bence. aksini söyleyen denememiştir. ben nem makinesi bardak falan hiç bi şey koymuyorum. dibine su döktüğümde zaten nem oluşuyor zaten. gelişim hızı da nem bastığımdan daha hızlı. denemesi bedava kanka deneyebilirsin :)

Hoca666

Müptezel
kanka bitkilerin güzel ama sanki call mag eksikliği var söyliyim. gelelim konumuza senin dediğin gibi nemi yüzde 90larda tuttuğun sürece bitkinin gelişmesi yavaşlar. denemesini yapmak istiyosan at bi tohumu suya bak bakalım yüksek nemde bitki ne kadar süre büyüyo. ya da şimdi nemi bas bakalım bitkine 1 hafta boyunca yüzde 90 bitkinin gelişmesi nasıl da duruyo. odadaki nem her dönem yeterlidir bitkiye bence. aksini söyleyen denememiştir. ben nem makinesi bardak falan hiç bi şey koymuyorum. dibine su döktüğümde zaten nem oluşuyor zaten. gelişim hızı da nem bastığımdan daha hızlı. denemesi bedava kanka deneyebilirsin :)

Nemin ideal.
Sulamayı doğru yaptığını düşünüyorsan çeyrek doz gübrelemeye başla bence.
Şuanki growlarımın bir tanesinde 5. günde gübre kullanmak zorunda kaldım yine toprak biobizz di bu toprağı sevmedim tekrar kullanmayı düşünmüyorum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ***** ****** **** ***** ******* ** **
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    **** hahahaha
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    *** ** hahahaha *** ******** ********** ********* *********
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* *** ********** hahahaha ********* ******** ***** *****
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    +1
    ***** **** ***** ******* **** *** ***** ***** *
  • deyorke deyorke:
    hahahaha ********** ****
    +1
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ********** ***** ****** ******* hahahaha **** ** ***** ******* ********* ********** ***** ********** *********
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ********** ***** ****** ******* hahahaha **** ** ***** ******* ********* ********** ***** ********** hahahaha** ***** *********
  • Emmy Emmy:
    ** ******* *** ** ********* hahahaha
  • bandaleros bandaleros:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ********** *** ****** **** ***** **** ***** ****** ****** ********* *
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ******** hahahaha** ******** ******* hahahaha****
  • A ax-b:
    **
    +1
  • Kanka Kanka:
    +5
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ********** *** ****** **** ***** **** ***** ****** ****** ********* ******** ** **** ******** ** ***** hahahaha* ***
  • bambam02 bambam02:
    hahahahahahahaha ** **** **** ** ****
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    **** ***** ********** ********** hahahaha* ****
    BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ: **** ***** ********** ********** hahahaha* ****