Arkadaşlar merhaba bilgi ve tavsiyelerinize ihtiyacım var ilk deneyim...

mami10_

OldSchool
Mami kardeşim çok teşekkür ederim desteğin için
Hem organik doğal olsun istiyorum bitkim hemde hariçten para harcıyacak durumum pek yok yanlızca çok elzem olmassa olmaz durumlar için bütce ayırabilirim.Geçim çok zor oldu artık.
Sokaktan sigara alacak durumda kalmadı artık ki istanbulda da değilim zaten küçük bir köyde yaşıyorum
dolayısı ile bu çiçek benim elimdeki atacağım son kurşun becerebilirsem kendi sigaramı kendim yetiştircem bundan sonra
şu ev yapımı ottoman 47 dediğin gübrenin tarifini sana zahmet verde yapayım nasıl uygulanacaksa uygulayım
bu arada bu forumdaki bilgi paylaşımı olsun insanların birbiri ile destekleşmesi olsun gerçekten çok hoş bir durum hepinizin eline koluna sağlık
@OttoMan47 organik gübreden anlayan bir kankamız yakında belki ottoman47 adınalrında gübre markası çıkarır :)
Kankacım en basitinden azot gübresi yapımını söyleyim 1 kg yeşil otlar küçğk küçğk doğra 1 kg demlenmiş çay posası bunları harmanla güzelce üzerine 2 litre su ve 1 hafta bekle sonra 1 litre suya 1 bardak 200ml seyrelt ver senşn bitki büyük direkte sulaya bilirsin
ben fishmix biliyorum o da güzel ama yapımı 15 20 gün sürüyor onu bir dahaki growa artık yaparsın
Şimdilik bu gübre idare eder, çiçekte yine konuşuruz
Ottoman bu yorrumu görecek onun iyi tarifleri vardır oda gelir söyler belki

@OttoMan47 organik gübreden anlayan bir kankamız yakında belki ottoman47 adınalrında gübre markası çıkarır :)
Kankacım en basitinden azot gübresi yapımını söyleyim 1 kg yeşil otlar küçğk küçğk doğra 1 kg demlenmiş çay posası bunları harmanla güzelce üzerine 2 litre su ve 1 hafta bekle sonra 1 litre suya 1 bardak 200ml seyrelt ver senşn bitki büyük direkte sulaya bilirsin
ben fishmix biliyorum o da güzel ama yapımı 15 20 gün sürüyor onu bir dahaki growa artık yaparsın
Şimdilik bu gübre idare eder, çiçekte yine konuşuruz
Ottoman bu yorrumu görecek onun iyi tarifleri vardır oda gelir söyler belki
Tamam şimdi jeton düştü :D ama marka olurmuş yani harbiden...
Senin o dediğin azot gübresinin bir benzerini yaptım işte ben 5litre konsantre şekilde var sulama yaparken kullanıyorum ısırgan falan bahçeden otları topladım hallettim ozman ottoman 47 den yeni bir tarif gelirse onu yapar uygularım şimdilik bu şekil devam

OttoMan47

Rastafaray
Kanka ısırgan otu yeterli olur varsa ama en temizi çiçekçiler de veya internetten başkasının hesabına katı solucan gübresi alsan daha iyi olur sadece solucan ve callmag ile vergi atlatirsin. Bloomda toz yarasa gübresi ve muz kabuğu gubresi kullanırsın tertemiz hem sigaean hem kafan rahat olur. Başlangıçta kafanı karıştırma karışık gubrelerle

IcBlue

Üye
full organik yol çizeceksen bitki çiçeğe girene kadar büyüme evresinin tamamında gelişimin temel taşı olarak azota ihtiyaç duyar. ıspanak, marul pancar kökü gibi pek çok yeşil yapraklı sebze azot içerir, ısırgan için de aynı şey geçerli ancak o daha çok böcek kovucu olarak etkili, içinde %9 gibi ince de bir potasyum var. bu dönemde mercimek filizi çayı gibi hazırlanan konsantre gübreler de köklerin gelisimini büyük oranda destekler. Bizim coğrafyada gün dönümü Haziran sonu, yani burda güneş ışığıyla bakılan bitkiler ancak hazirandan sonra çiçeklenmeye başlar ki bu süre bitkinin gelişimi çiçeklenmeye hazır değilse uzayabilir. bu süreci manipüle etmek için 12-12ye alıp çiçeklenmenin belirtilerini gördüğün andan itibaren azotu kısıp potasyum ve fosfora başlaman gerekir. muz kabuğu bunun için güzel bir seçenek, hazırlarken içine biraz da nohut atarsan dengeli bir potasyum ve fosfor desteği sağlar. bunun haricinde genel döngüde ara sıra kalsiyum ve magnezyum için yumurta kabuğu da kullanılabilir, kaliteli topraklarda kalsiyum magnezyum oranı daha yüksek olduğundan bitki buna daha az ihtiyaç duyar o nedenle kullanım sıklığı toprağın kalitesine göre arttırılıp azaltılabilir. bitki asgari şartlarda da bir şekilde hayatta kalabilir, ancak ne kadar iyi desteklenirse sonucu da o kadar iyi olacaktır. organik tavır da bu konuda sonsuz varyasyona sahip, bol şans :) umarım güzel kızların olsun.

Kanka ısırgan otu yeterli olur varsa ama en temizi çiçekçiler de veya internetten başkasının hesabına katı solucan gübresi alsan daha iyi olur sadece solucan ve callmag ile vergi atlatirsin. Bloomda toz yarasa gübresi ve muz kabuğu gubresi kullanırsın tertemiz hem sigaean hem kafan rahat olur. Başlangıçta kafanı karıştırma karışık gubrelerle
Tesekkurler ottoman 20 lt saksı ful solucan gübresi zaten az miktarda bahçe toprağı var içinde. Isırgan otuyla devam ediyorum bahçede muz ağacı var onun yapraklarından hatta gövdesinden öz suyunuda alayım ben şimdiden bari dursun bi kenarda çiçekte lazım olacak anladığım kadarı ile yarasayı nasıl bulurum bilmiyom ama güvercn var komşuda otaraflarada bi bakınayım

full organik yol çizeceksen bitki çiçeğe girene kadar büyüme evresinin tamamında gelişimin temel taşı olarak azota ihtiyaç duyar. ıspanak, marul pancar kökü gibi pek çok yeşil yapraklı sebze azot içerir, ısırgan için de aynı şey geçerli ancak o daha çok böcek kovucu olarak etkili, içinde %9 gibi ince de bir potasyum var. bu dönemde mercimek filizi çayı gibi hazırlanan konsantre gübreler de köklerin gelisimini büyük oranda destekler. Bizim coğrafyada gün dönümü Haziran sonu, yani burda güneş ışığıyla bakılan bitkiler ancak hazirandan sonra çiçeklenmeye başlar ki bu süre bitkinin gelişimi çiçeklenmeye hazır değilse uzayabilir. bu süreci manipüle etmek için 12-12ye alıp çiçeklenmenin belirtilerini gördüğün andan itibaren azotu kısıp potasyum ve fosfora başlaman gerekir. muz kabuğu bunun için güzel bir seçenek, hazırlarken içine biraz da nohut atarsan dengeli bir potasyum ve fosfor desteği sağlar. bunun haricinde genel döngüde ara sıra kalsiyum ve magnezyum için yumurta kabuğu da kullanılabilir, kaliteli topraklarda kalsiyum magnezyum oranı daha yüksek olduğundan bitki buna daha az ihtiyaç duyar o nedenle kullanım sıklığı toprağın kalitesine göre arttırılıp azaltılabilir. bitki asgari şartlarda da bir şekilde hayatta kalabilir, ancak ne kadar iyi desteklenirse sonucu da o kadar iyi olacaktır. organik tavır da bu konuda sonsuz varyasyona sahip, bol şans :) umarım güzel kızların olsun.
bilgilendirici güzel yorumun için tesekkurler IcBlue aynen organik olsun istiyorum.Sizlerden aldığım tiyolarla birşeyler yapmaya çalışıyorum bakalım artık ilerleyen zamanda görecez ayımı çıkacak kurtmu ilerlemeleri burdan paylaşırım hepinize teşekkürler arkadaşlar çok saolun

Turkuvaz marka toz yarasa gübresi al kanka en iyisi fiyatı da iyi
bu yarasa gübresi meğer satılan bişeymiş marka yazınca anladım :D içimden diyordum lan yarasayı nerden bulacamda gübresini katcam saksıya diye hatta yakınlarda bir mağara var gidip bi bakınsammı diyede düşündüm etrafa ulanyaaa:D cehaletin gözü kör olsun kilosu 98 lira buldum netten ulan her bokunda alıcısı satıcısı varmış yarasa gübresini duyardımda parayla satılan bişey olduğu akllıma gelmemişti
ilk fırsatta sipariş ederim onuda

Yok aga sömek belirtisi degil bitki gelisome devam ediyo dal çıkarıyo, olsun 12/12 de sömek olcak onlarda :D

+ Ana daldan çıkan büyük yaprakları temizle de dalların yolu acılsın dallardaki yapraklar yeter bitkiye ana daldakileri yavastan temizle bence
Smokhaze bu ana gövdeden çıkan büyük yaprakları düşünüyordum bende alttan bikaçını gövdeye yakın yerinden kesip almıstım yine aynı şekildemi kesip alayım dediğin gibi yan dalların üstünü kapatıyor büyük yaprraklar kesiyorum ozamn ben bunları

mami10_

OldSchool
Tesekkurler ottoman 20 lt saksı ful solucan gübresi zaten az miktarda bahçe toprağı var içinde. Isırgan otuyla devam ediyorum bahçede muz ağacı var onun yapraklarından hatta gövdesinden öz suyunuda alayım ben şimdiden bari dursun bi kenarda çiçekte lazım olacak anladığım kadarı ile yarasayı nasıl bulurum bilmiyom ama güvercn var komşuda otaraflarada bi bakınayım
Muz ağacı varsa onun çiçeklerini topla (hani bu uzın bpru gibi olan kafası var) güzelce doğra üzerine melas ve ya pekmez ilave et ve bırak fermente olsun, çok güzel fosfor kaynağı oluyorr potasyumda içerdiği için tam bir çiçeklenme gübresi

Muz ağacı varsa onun çiçeklerini topla (hani bu uzın bpru gibi olan kafası var) güzelce doğra üzerine melas ve ya pekmez ilave et ve bırak fermente olsun, çok güzel fosfor kaynağı oluyorr potasyumda içerdiği için tam bir çiçeklenme gübresi
muzları topladık kafadan kalmadı ama gövdesinden yapraklarından bir fermantasyon yapcam hatta gövdeyi kesince özsuyu akıyor onuda kullanırım

Selam arkadaşlar muz ağacından biraz kestim rondodan geçirip suyunu çıkardım yaklasık 1 litre öz suyu çıktı kalan posayıda ayrıyetten arıtma suyu ile sulandırıp 2.5 şişede fermantosyona bıraktım gövdesinin tadınada baktım bu arada şekerli sulu bir tadı var asitli ekşi falan değil.
bikaçgüne kabin gelecek şartları iyileştirip kabine alcam çiçeği elde etdiğim 1 litrelik öz suyun yarısını vericem saksıya ya herro ya merro ben iyi geleceğini düşünüyorum durumdan haberdar ederim ilerleyen günlerde

Ekli dosyalar

• 1 (1).jpeg
    1 (1).jpeg
    79.3 KB · Görüntüleme: 4
  • 1 (2).jpeg
    1 (2).jpeg
    71 KB · Görüntüleme: 5
  • 1 (3).jpeg
    1 (3).jpeg
    94.4 KB · Görüntüleme: 6
  • 1 (4).jpeg
    1 (4).jpeg
    85.9 KB · Görüntüleme: 6
  • 1 (5).jpeg
    1 (5).jpeg
    51.4 KB · Görüntüleme: 7
  • 1 (6).jpeg
    1 (6).jpeg
    86.2 KB · Görüntüleme: 4

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Z Zyrax:
  • Z Zyrax:
    ****** ***** ******* *
  • 34Trip 34Trip:
  • 34Trip 34Trip:
  • Z Zyrax:
  • Z Zyrax:
    ****** ****** **
  • Z Zyrax:
  • 34Trip 34Trip:
  • Z Zyrax:
  • Z Zyrax:
  • Z Zyrax:
  • Z Zyrax:
    ******* ***** ***** ***** ****** ***** **
  • 34Trip 34Trip:
  • Z Zyrax:
  • Z Zyrax:
  • Z Zyrax:
  • Z Zyrax:
  • 34Trip 34Trip:
  • Z Zyrax:
    **** ******* **** *** ******* *** ** ** ***** **** ***** ****** ****** ****** *******
  • 34Trip 34Trip:
  • 34Trip 34Trip:
  • Z Zyrax:
  • Z Zyrax:
  • Z Zyrax:
  • D Dalap01:
    ******************************** *** ****** ** ***** ********** ** ******** ***** *** ***** *********** ******** ************ **** ** *** ******* ********* ** ***** ****** ************ ** ** ******** **** ******
    D Dalap01: ******************************** *** ****** ** ***** ********** ** ******** ***** *** *****...