arkadaşlar lütfen akıl verin :)

mgags

Üye
brolar, kankalar, ustalar... ilk growum bilen bilir ve 3 adet tohum patlattım belki birisi ölür beceremem fln diye 3 tane ektim 60*60*180 kabinimde hepsini yaşatmayı başardım. Fakat bu kez kızlar büyümeye başladıkça kabine sığmayacakları belli oldu...bunun için 2 saksıyı odaya çıkartıcam kabinde sadece erken büyümeye başlayan mango auto kalacak... dışarı çıkardığım 2 adet ak48 photolarımın karşılarına vantiratör ve nem makinesi koyucam tavandan aşşağı alüminyum folyo çekip kartonla destekliycem. Sorun şu ki 2'nci ışığı alacak param yok o yüzden tourch led almak istiyorum...yetiştirmede kullandığınız bildiğiniz güvenilir bir tourch led önerebilir misiniz lütfen.
Genetikler sağdaki büyük olan mango autoflower ve çiçeklenmeye girdi henüz 40 günlük.
Soldaki diğer ikisini ak48 diye aldım fakat resimde gördüğünüz üzere birbirleri ile alakaları yok sol arkadaki kocaman yaprakları olan değişik bir cins çıktı..kısaca ikisinden biri kesin olarak ak48 değil ama hangisi ne bilmiyorum :)

Ü

Üye silindi 35142

Guest
Selam, direkler arasına -kapı hariç- yaklaşık 1 ve 1,3 m yüksekliğinde yeşil bitki bağlama teli ile tel çekip, uzayan dalları sırıklar ile yanlara çekip, boyu geleni tellere sabitleyip sarmaşık gibi uzatabilirsiniz, ortada en gözdeniz, yanlarda diğerleri olacak şekilde bitkiler büyüyebilir. 120x60 ve eskiden 60x60 kabine kaç bitki sığdırabildiğimi buraya yazsam sansasyon olur :)

mgags

Üye
Selam, direkler arasına -kapı hariç- yaklaşık 1 ve 1,3 m yüksekliğinde yeşil bitki bağlama teli ile tel çekip, uzayan dalları sırıklar ile yanlara çekip, boyu geleni tellere sabitleyip sarmaşık gibi uzatabilirsiniz, ortada en gözdeniz, yanlarda diğerleri olacak şekilde bitkiler büyüyebilir. 120x60 ve eskiden 60x60 kabine kaç bitki sığdırabildiğimi buraya yazsam sansasyon olur :)
kanka inanıyorum ki ben bunu yaparsam atomu da parçalayabilirim :D çok profosyenellik isteyen bir şey gibi gerçekten şu tecrubeme uygun değil şu an. Ben hepsine birer topping attım sonra bir tanesini yanlara doğru büyümesi için eğitim verdim kanca ve iple bağladım ve bitki küstü büyümeyi durdurdu hepsini açtım geri artık dokunmuyorum. He 2 tanesini dışarı alınca yeterli alan olacak ve tekrar eğitim vericem kanca ve iplerle yana doğru büyümeleri için.

Geyve5454

Müptezel
Cata marka torch ledler var 50w 80-90₺ idi en son baktığım da bir tanesine 3 adet koyarsan toplamda 6 tane gerekiyor sana duyları ile birlikte maliyeti ne olur bilmiyorum gerçi şuan da bitkilerin çok fazla neme ihtiyaç duymayacaktır. Tavsiyem mdf ile yada karton ile çevresini kapatman bitkilerin çok güzel görünüyor kankam bol hasatların olsun:)

mgags

Üye
Cata marka torch ledler var 50w 80-90₺ idi en son baktığım da bir tanesine 3 adet koyarsan toplamda 6 tane gerekiyor sana duyları ile birlikte maliyeti ne olur bilmiyorum gerçi şuan da bitkilerin çok fazla neme ihtiyaç duymayacaktır. Tavsiyem mdf ile yada karton ile çevresini kapatman bitkilerin çok güzel görünüyor kankam bol hasatların olsun:)
teşekkür ederim kanka torchları sarı beyaz karıştırmalı mıyım sence yoksa çiçeğe girene kadar 6 tane beyaz mı kullanmalıyım.

Geyve5454

Müptezel
teşekkür ederim kanka torchları sarı beyaz karıştırmalı mıyım sence yoksa çiçeğe girene kadar 6 tane beyaz mı kullanmalıyım.
Beyaz kullanırsan daha iyi olur çiçekte değiştirmen gerekecek hps gibi. Bence onunla uğraşmaktansa biraz daha bütçe ayırıp cob led tavsiye ederim

Ü

Üye silindi 35142

Guest
Grow aşamasında kullandığım 3 adet beyaz cfl ışıktan 1 tanesini sarı cfl ışık ile değiştirdiğimde gelişimde iyi şeyler olduğunu fark etmiştim. Grow aşamasında 2 beyaz ve ortaya 1 sarı ışık öneririm. Grow aşamasında kullanılan yeni nesil 315W CMH lamba lambalarda da belli oranda sarı ve beyaz ışık var diye biliyorum ve başarısına forumlarda rastlamıştım.

mgags

Üye
kankalar çok teşekkürler destekleriniz için.. 2 bitki için 4 adet beyaz 2 adet sarı(gün ışığı) 60w tourh led ampül sipariş verdim. Galiba yeterli olur fazla fazla.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bomberx Bomberx:
  • Bomberx Bomberx:
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
    ***** ** ***** *** hahahaha* **
  • I ichbinkrytpon:
  • S SuperKafa:
    ******* ********* ******* **** ** **** ****** ****** ****** hahahaha**** ** hahahaha*** ******* ******** ******* *** ** ***** ******** hahahaha* ********
  • NE0 NE0:
    +1
  • K Keyifcihtiyar:
  • K Keyifcihtiyar:
    ******** hahahaha ***** ** ***** *** ****** ********** ***** ** ***** ** ***** **** ** *** hahahaha hahahaha* ***** ****** **** ********
  • Bomberx Bomberx:
    +1
  • K Keyifcihtiyar:
    ****** ******* ******** hahahaha** ***** **** ****** *** ** *
  • K Keyifcihtiyar:
    *** ******** * ** ********** ***** ********* ********* **** **** * ***** * ** **** *** ******* **** ******** **** ***** ****** ******** ********* **** ********
  • Bomberx Bomberx:
  • kokokoco kokokoco:
    ***** ***** hahahaha ** ***** *** ******* hahahaha***** ******** ********* ****** ******* *** ******** * ** ********** ***** ********* ********* **** **** * ***** * ** **** *** ******* **** ******** **** ***** ****** ******** ********* **** ********
  • K Keyifcihtiyar:
    ******** ********* ***** *** *** **** hahahaha* ******* ***** ********** ******* ******* ******* ******
    K Keyifcihtiyar: ******** ********* ***** *** *** **** hahahaha* ******* ***** ********** ******* *******...