Aranızda Bakır (CU) eksikliği ile karşılaşan var mı?

MalrukLord

Kıdemli Üye
Sebebine ph sorunu diyorlar ama 6.5tan aşağı ph vermedim hiç. Varsa çözümünü nasıl yaptınız yoksa toprak kuruyunca flush atıcam artık :D
 

Canna

Rastafaray
Karsilasmadim ama biliyorum bu problemi, resim görseydik daha iyi olurdu. PH da sorun yoksa yagmur suyu ve ters ozmoz filitrenlenmis suda CU eksikligine neden olabilir. Eger gercekten teshisi dogru koyduysan sana asagidaki takviye besini öneririm.
 
Son düzenleme:

MalrukLord

Kıdemli Üye
Aynen knk foto olsa iyi olur birde @Canna abimin dedi gibi arıtma su felanmı kullanıyorsun.
abi geçen growla aynı her şey. tek saksıdan 242 gram aldığım düzenek. şimdi an micro gübresi verdim bekliyorum. toparlamış biraz şimdi baktım. bitkinin rengi normale dönmüş. tepe yapraklarının uç kısmında beyazlaşma vardı + yapraklar aşırı koyuydu. toparlamış gibi. ışık yansın daha net görürüz.
 

Canna

Rastafaray
Dostum biliyorsun her tohum ayni reaksiyonu göstermiyor ayni miktarda gübreye, asiri koyulukta azot fazlalaligi olabilir, neyse sen bu isi biliyorsun, takilirsan foto yükle bakalim.
 

Woppy

Müptezel
Knk 3 tane aynı gün topraktan cıkan aynı genetik kızım 2 si cok saglıklı biri değişik stres belirtileri gösteriyor hersey aynı oranda yapıyorum 3 ne de :)
 

Canna

Rastafaray
Gübreyi bir tik azaltirsan hem o koyu yesille gelir kendine hemde yaprak uclari kurtulur, biliyorsun kahverengine dönerse kurtulmaz. Bak sivri uclardada cok hafif beyazlasma baslamis, gübre fazla geliyor.
 
Üst yapraklardan kastın ışığa en yakın tarafsa ışık yanığı da olabilir. Üst taraf daha fazla ışık alıp daha hızlı fotosentez yaptığından daha fazla gübre tüketeceği için mantıken gübre yanığın alt ve orta yapraklarda görülmesi daha olası.
 

Grow Muhabbetleri
Help Users
    S serhan267: sagolasın kanka @Cigersiz
    Üst