Anayasa Mahkemesine Başvuralım – Bitirelim Şu İşi

Arkadaşlar, gelin bitirelim şu işi.

Bu meretin alkolden ya da sigaradan daha zararlı olduğunu ispatlayan tek bir bilimsel makale yok.
Vaşington'dan Uruguay'a, Hollanda'dan Londra'ya dünyadaki mahkemelerin verdiği emsal kararları derleyelim, bitkinin yararlarını hatta şifalarını anlatan makaleleri alt alta koyalım, bilimsel bir dosya oluşturup, AYM'ye başvuralım.

Kimse topa girmese bile ben bireysel olarak başvurmayı düşünüyorum en geç Mart ayına kadar ama bu kadar uzman görüşünü tek başıma derlemem güç, masraflı ve eksik olur.

Avukat, doktor, ziraat mühendisi kankalar, sizlerden yardımcı olmak isteyen çıkar mı?
Derlediğimiz bilgileri, atıflı makaleleri, başvuru dosyamızı bir web sitesi sunumu olarak tasarlayıp, başvurunun mahkeme heyeti dışındaki diğer hukukçular tarafından da kolaylıkla incelenmesini sağlayacağım. Hatta bu dosyayı diğer dillere çevirip başka ülkelerdeki panpaların da kendi ülkelerinde girişimde bulunmalarını kolaylaştıracağım.

Lise tuvaletinde sigara içer gibi yaşamak zorunda değiliz.

Gelin şu işi bitirelim. Ya da en azından başlatalım.
Rahat rahat yetiştirelim, içelim. Bu ülke bizim, hepimize ait, hepimiz söz sahibiyiz.
Karanlığa söveceğimize kalkıp bir mum yakalım.

Selam ve muhabbetle, sağdan dönelim lütfen...

G0FRET

Üye
BU HÜKÜMET OLDUĞU SÜRECE İMKANSIZ

EVET kanka doğru okudun bunu bende çok düşündüm ama katilin, köpeğe işkence edenin, eşine şiddet uyguluyanın, yasalara uymayıp herkesin hakkını çiğneyen herkes serbest fakat özgür medya içerde, onlarca gerçeği yazmaya çalışan gazeteci içerde, müziğinden dolayı içeri alınan biri bile varken ki daha nice örneği var

S*KSEN SENSE BU ÜLKEDE OLMAZ BU

Kanka bu kadar tutucu bi millet varken mevcut hükümet bunu yasallaştırırsa hepsi oy vermekten vazgeçer "çocuklarimizi nasil zehirlersiniz" diyerek,millet cigara içsin alkolden daha zararsiz diyede o riske girmezler

fazla karamsar olmayalım , yurtdışında da insanlar 1960'lı yıllardan beri esrarın yasallaşması için canla başla mücadele ettiler ve nihayet birer birer başarıyorlar. ben elimden geldiğince insanların önyargısını kırmaya çalışıyorum , kenevirin ne kadar faydalı olduğunu yavaş yavaş anlıyorlar. hepimiz aynı çabayı gösterirsek 20-30 yıla bu işi çözeriz. önce endüstriyel keneviri iyice normalleştirip daha sonra medikal esrar için çabalamalıyız. rekreasyonel esrarın legal hale gelmesi için önümüzde çok yol var ama onu da eninde sonunda legalleştireceğiz.

dostum tüm yorumları okudum emin ol sana maddi manevi ne gerekirse yardim ederim fakat bu iş emin ol imkansız daha fazla detay veremem buradan fakat basın ciddi şekilde ağrır hiç bulaşma derim sana

doktor53

Üye
twitter üzerinden şu elimi otumdan çek fotoğrafını paylaştığımdan uyuşturucuya özendirmek adı altında ifadem alındı
belirtmek isterim daha önce hiç bir şekilde uyuşturucu dosyam yoktur mahkemem devam ediyor bu arada savcı bakalım ne karar verecek karakolda uyuşturucu davalarına devlet mecburi avukat atıyormuş avukatın verdiği bilgilere dayanarak söylüyorum sırf o fotoğrafı paylaştı diye ceza alıp içerde yatan bile varmış bu olay yıl başı akşamı başımdan geçti şimdi sizlerin kafasından şöyle şeyler geçebilir illaki teknik takibe filan bir şekilde takılmışındır da böyle bir suçtan fırsat bulmuşlardır emin olun yakın çevrem dahil hiç kimse bilmez tahmin bile edemez
ayrıca bununla ilgili zaten belli bir iki dernek var abdurrahman dilipak zaten çok ciddi bir şekilde mücadele veriyor
şu videoları dinlemenizi tavsiye ederim

Tunç

Kıdemli Üye
2023 seçimleri öncesi siyasilere esrar hakkında bilgilendirme yapılabilir. Mesela kalabalık bir gösteri yapılsa ve sosyal medyada haftalarca tartışılsa hiç bir siyasi kayıtsız kalamaz

Şu durum da ülkemizin haline bakarak söylüyorum, yasal olması çok zor kanka, hatta imkansız, %0,1 ihtimal bile vermiyorum, şahsi görüşüm. Bu tarz da legal olması için çalışmalar yaparken bir anda kendini uyuşturucuya özendirmekten demir parmaklıklar ardında bulabilirsin. Şu dönem de bunun üzerine gitmek, bile bile ateşe atlamak gibi. Öncelikle profesörler, bilim insanları, doktorlar Türkiye'de cannabisin tıbbi amaçla eczanelerden alınmasının önünü açması lazım.

twitter üzerinden şu elimi otumdan çek fotoğrafını paylaştığımdan uyuşturucuya özendirmek adı altında ifadem alındı
belirtmek isterim daha önce hiç bir şekilde uyuşturucu dosyam yoktur mahkemem devam ediyor bu arada savcı bakalım ne karar verecek karakolda uyuşturucu davalarına devlet mecburi avukat atıyormuş avukatın verdiği bilgilere dayanarak söylüyorum sırf o fotoğrafı paylaştı diye ceza alıp içerde yatan bile varmış bu olay yıl başı akşamı başımdan geçti şimdi sizlerin kafasından şöyle şeyler geçebilir illaki teknik takibe filan bir şekilde takılmışındır da böyle bir suçtan fırsat bulmuşlardır emin olun yakın çevrem dahil hiç kimse bilmez tahmin bile edemez
ayrıca bununla ilgili zaten belli bir iki dernek var abdurrahman dilipak zaten çok ciddi bir şekilde mücadele veriyor

dostum öncelikle geçmiş olsun dilerim malesef başından geç en konu hem.CMK da hem de TCK da maddesi olan çok kapsamlı bir suç dur adlı yada idari para ceza sı değil direk yatar ceza yaptırımı uygulanmakta dır torbacinin yakalamasın da ceza 4/2 den 8/4 e çıkarılmıştır fakat uyuşturucuya özendirmek ten acılan davlarda ise durum çok daha değişik tir umarım fazla ceza almazsın ve avukatın ceza avukatı mi hukuk avukatı mi bunu öğren branşı genel olan bir avukat tayin ettiyse eyer sana barolar birliği sana tavsiyem avukatı ni değiştir maddi durumun elverir se paranla avukat tut bundan 6 sene önce facebook da kenevirin faydalarını anlatan bir yazı paylaşıldığı için 3 sene 9 ay yatar ceza alan 23 yaşında bir bayanın ağlayarak ceza evi rink aracına bindirildigini de gördük malesef ,malesef diyorum bu suç dediğim gibi kapsamlı ve nitelikli olarak ele alınıyor tekrar geçmiş olsun

Son düzenleme:

Geçmiş olsun hocam, umarım aklı başında bir yargıça denk gelirsin. Böyle saçma sapan bir yasa olduğunu bilmiyordum.
Tam olarak bu yüzden bile AYM'ye gidilebilir. Biraz daha araştırmalarımı derinleştireceğim. Teşekkürler uyandırma servisi için.

dostum tüm yorumları okudum emin ol sana maddi manevi ne gerekirse yardim ederim fakat bu iş emin ol imkansız daha fazla detay veremem buradan fakat basın ciddi şekilde ağrır hiç bulaşma derim sana

Hocam çok teşekkür ederim destek ve bilgi için. Biraz daha dikkatli bir araştırma yapacağım. Öncelik tıbbi kullanım sonra eğlensel kullanım gibi bir merdiven var dünyadaki süreçlerde.

Beri yandan bizim ceza hukukumuz İtalya'dan önemli ölçüde beslenmiş. Geçen aylarda İtalyan bir elemanın evini basıyor polis ve birkaç kök kenevir yakalıyor. Yargıç kişisel kullanımda sorun yok diyerek emsal bir karara imza atıyor.

Kişisel kullanımın suç olmaktan çıkarılması devletin birkaç yönden hayrına: Birincisi bununla mücadele etmekte kullanılan kaynaklar öyle fazla ki atılan taş ürkütülen kuşa değmiyor. Yani 3 gram esrar için devlet 30.000 TL masraf yapıyor, yargıya gidiliyor, laboratuara başvuruluyor, denetimli serbestlik için kaynak ve zaman karcanıyor vs.

İkincisi kayıt dışı ekonomi denetlenemiyor ve terörü besliyor.

Üçüncüsü ise alım satım vergilendirilemediği için devlet milyarlarca liralık gelirden mahrum kalıyor.

Eyyor tabii bunlar. 2 kere 2'nin -3 ettiği bir iklimde neler olur onu kestirebilmek kolay değil.

nasa

Doktor
Arkadaşlar, gelin bitirelim şu işi.

Bu meretin alkolden ya da sigaradan daha zararlı olduğunu ispatlayan tek bir bilimsel makale yok.
Vaşington'dan Uruguay'a, Hollanda'dan Londra'ya dünyadaki mahkemelerin verdiği emsal kararları derleyelim, bitkinin yararlarını hatta şifalarını anlatan makaleleri alt alta koyalım, bilimsel bir dosya oluşturup, AYM'ye başvuralım.

Kimse topa girmese bile ben bireysel olarak başvurmayı düşünüyorum en geç Mart ayına kadar ama bu kadar uzman görüşünü tek başıma derlemem güç, masraflı ve eksik olur.

Avukat, doktor, ziraat mühendisi kankalar, sizlerden yardımcı olmak isteyen çıkar mı?
Derlediğimiz bilgileri, atıflı makaleleri, başvuru dosyamızı bir web sitesi sunumu olarak tasarlayıp, başvurunun mahkeme heyeti dışındaki diğer hukukçular tarafından da kolaylıkla incelenmesini sağlayacağım. Hatta bu dosyayı diğer dillere çevirip başka ülkelerdeki panpaların da kendi ülkelerinde girişimde bulunmalarını kolaylaştıracağım.

Lise tuvaletinde sigara içer gibi yaşamak zorunda değiliz.

Gelin şu işi bitirelim. Ya da en azından başlatalım.
Rahat rahat yetiştirelim, içelim. Bu ülke bizim, hepimize ait, hepimiz söz sahibiyiz.
Karanlığa söveceğimize kalkıp bir mum yakalım.

Selam ve muhabbetle, sağdan dönelim lütfen...
kankacım öncelikle söylemeliyim bunu serbest bıraktıramazsın nedeni ise eve sigaradan alkolden zararlı olduğunu gösteren hiçbir bilimsel bulgu yok ancak burda eklemek isterim bu esrar uyuşturucu olarak tanımlandığı için ve bunun satışının etiğe uygun olmayacağından serbest olmaz biraz daha açıklayayım devlet bunu serbest bırakması için kendisinin üretip bunu gerekli testlerden geçirip bandrolleyip satması gereklidir. gerek ülke konumu gerek insanımızın huyundan dolayı bu tarz bir konu sigaralardaki gibi özelleştirmeye gidip firmalara üreticiliğini veremez. burda hollandayı örnek almak ahmaklıktır hollanda insanının nezihliği refah seviyesi ve ülkenin 4 tarafından hiçbir tehdite tabii olmaması onları bu konuda rahat bırakmaya olanak sağlıyor. kısacası devletin üretip satması etik değil firmalara ruhsat verip üretttirmesi gerek konum gerekse insanımız dolayısıyla imkanı olmayan bir durumdur. saygılar

HoChiMinh

Yeni üye
Sevgili dostum, öncelikle bu başvuruyu yapabilmen için ANAYASA veya Avrupa insan hakları mahkemesi ile ilgili bir ihlalin söz konusu olması gerekmekte. Geniş bir yorumla farazi bir iddiada bulunabilirsin ancak AYM, yani ülkenin en yüksek Hukuk normunun bunu dikkate alacağını sanmam. Herhangi bir bilimsel bulgu vesaire de görüşlerinde etkili olmayacaktır. Zira bu yasaların değişikliği için teorik olarak gitmen gereken yer TBMM'dir (İyi şanslar) Yasama ancak bu kanunların (ve uygulanışlarının) anayasaya olan uygunluğunu denetleyecektir.

doktor53

Üye
dostum öncelikle geçmiş olsun dilerim malesef başından geç en konu hem.CMK da hem de TCK da maddesi olan çok kapsamlı bir suç dur adlı yada idari para ceza sı değil direk yatar ceza yaptırımı uygulanmakta dır torbacinin yakalamasın da ceza 4/2 den 8/4 e çıkarılmıştır fakat uyuşturucuya özendirmek ten acılan davlarda ise durum çok daha değişik tir umarım fazla ceza almazsın ve avukatın ceza avukatı mi hukuk avukatı mi bunu öğren branşı genel olan bir avukat tayin ettiyse eyer sana barolar birliği sana tavsiyem avukatı ni değiştir maddi durumun elverir se paranla avukat tut bundan 6 sene önce facebook da kenevirin faydalarını anlatan bir yazı paylaşıldığı için 3 sene 9 ay yatar ceza alan 23 yaşında bir bayanın ağlayarak ceza evi rink aracına bindirildigini de gördük malesef ,malesef diyorum bu suç dediğim gibi kapsamlı ve nitelikli olarak ele alınıyor tekrar geçmiş olsun
hoçam şimdi benim senin yazından anladığım şimdi benim yatarımmı olucak ?

Tamboline426

Yeni üye
Bak sen o başvuruyu yap.haberlere çıktıktan sonra üç gün içinde biri gelir kafana sıkar.eğer ölmezde sağ kalırsan söz senin müridin olarak önden yürürüm

Ü

Üye silindi 13123

Guest
Yahu bu ülkede zamanında pokemon yasaklandı veledin biri pikaçu diye camdan atladı diye cigarayı yasallaştırmak bu ülkede bir fantazi iktidar değişse bile olacağını sanmıyorum insanımız aşırı gerici hala şurdan su kaçsa orucum bozulur mu diye tv de soru soran insanlar var ve bunlar oy kullanıyor bizim kaderimizi belirliyor yani çokta düşünmemek lazım görünen köy kılavuz istemez :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ** ******* ***** ****** ****** **
  • muadip muadip:
    ****** **** **
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** hahahaha
  • muadip muadip:
    ** **** ****** hahahaha* *** ****** ******* **** **** **