Anayasa Mahkemesine Başvuralım – Bitirelim Şu İşi

Tunç

Kıdemli Üye
kanka kıbrıs ? kıbrıs türkiyenin vasalı yada manda himayesi altında mı kıbrıs bir cumhuriyet ve kendi başına kararlar alabilen meclisi ve yönetim kadrosu bulunan bir ülke türkiye ile kıbrıs tek bir ülke gibi düşünülsede farklı iki ülke yani anlıyacağın türkiye kıbrısa bunu yaptıramaz. kıbrıs buna kendisi karar verip uygulayabilir
Kıbrıs’ı tek başına bıraksak Rumlar’la birleşip ab ye dek devlet olarak giyecekti. Yani Kıbrıs bağımsız falan değil tanınsın diye öyle gösterilmeye çalışılıyor .

Ü

Üye silindi 23638

Guest
Kanka yasallaşacağı zaman illaki gelecek ama şu sıra ortaya çıkılırsa vatandaş götünden anlar: ekonomi şöyle bu böyle diyip şımarık olarak etiketlerler bizi. bir de katılımın korkunç yüksek olması lazım, en az birkaç milyon insan beraber hareket etmeli ki ses getirsin. dediğim gibi, şu sıra ortalık zaten karışık, derdimizi anlatmamız çok zor bence. ha ne yapılır, daha küçük ölçekte farkındalık yaratmak için ufak ufak harekete geçilir. sözü dinlenen insanlar ikna edilir fikirlerini beyan ederler vs...

amerika'ya bak mesela, adamların filmleri müzikleri bilmemnesi kafa olarak hazır olmasına rağmen yasallaşması yıllar sürdü. orada bile baya zaman aldı yani. bizdeki kadar olayı yanlış bilen bir toplumları da yok.

kankam amerikada uzun süreler yaşadım. adamların hayatları o filmlerden ve müziklerden ibaret. şov işlerinde dünyanın 200 sene ilerisindeler ama işte içerik tamamen farklı. tohumsuz belki daha iyi anlatır konuyu ama zamanında rico yasaları cıktı( bütün mafya filmlerinde adı gecer)(cıkarılması için uzun süreler beklendi ve cıktıktan sonra bütün mafyaları bitirdi) bu yasa cıkarılmadan önce amerikan ekonomisinin tam 5 sene bütün amerika kıtasının uyuşturucu parasıyla ayakta tutuldugunu biliyormuydun(kimyasallar büyük oranını kapsar). ekonomi toparladıktan sonra rico yasalarını devreye sokarak parasını kullandıkları bütün baronları temizlediler. bizim ülkemizde deli dehset işsizlik ve sektörel daralma var. ben şahsım olarak cok uzak olmayan bir tarihte bunun yavas yavas yasallasacagına inanıyorum. unutmayın suan muhafazakar kesimin yönetimindeyiz. muhafazakarlar dünyanın heryerinde para ekonomisine ek girdileri sever(alkol sigara fiyatları, vergileri lüks tüketimler vb)
Olmayacak duaya amin demek olur maalesef. Burası Türkiye olduğu için bu tarz kararlarda dünya genelinin en az 25 sene öncesinden geliyoruz.

Keşke yasak olmasa ama duruma bir de içinde bulunduğumuz noktadan bakalım. Yasaklı haldeyken bunu kullanmak da içiciliğin başka bir boyutu. Bu yasal olsa benim için anlamını kaybetme gibi bir durumu da oluşabilirdi. Boş sigara veya alkole olan bakış açısı belli mesela. Esrarın bu şekilde ayaklara düşmesini istemem şahsen.

Esrarın şu anki durumu sosyolojik olarak onu bayağı özel yapan bir şey. Kullananı biliyorsun, kullananın huyunu suyunu biliyorsun. Açıkçası ben bu hissi tatmış tüm insanlarla özel bir bağım olduğunu düşünüyorum. Belli sınırlar ve riskler altında yapmak da kabul edelim kullanım alışkanlığımız üzerinde payı var. Çok sık tüketsem dediğim gibi belki de anlamı kalmayacaktı benim için. Çünkü tükettiğimde daha ruhani algıları açık ve sevgi dolu bir insan olduğumu hissediyorum. Bu hissin özelliğini ve tazeliğini koruması gerek.

Buradan şu çıkmasın yasallaşmamasını desteklemiyorum. Devlet ve içici ortak müşterekte buluşup yasallaşmasının önünü açabilir, kişi başı senede iki kök gibi. Ancak bulunduğumuz şartların da bu işin ruhuna bir şeyler kattığını düşünüyorum sadece.

kankacım yanlıs anlama beni lütfen ama bu işi hem hobi tarafında hem kafa tarafında seven bir insan daha geniş bir perspektiften bakması lazım. sadece yaşanılan kafa ya da marjinal olmayı düsünmek biraz sacma. vucudun ruhunu içinde tutan organik bir makina. o makineye yön veren hormonlar ve bunları ileten nöronlar var detaylarda hepsinin calısma sistemleri var esrar içtiginde o sistemde birtakım degişikler olur. tolerans vardır mesela birsüre sonra aynı etkiyi alamazsın. tolerans molaları vardır. ki her içicinin bunların bilincinde yasaması gerektigini sahsen düsünüyorum. Kaldı ki etkisine ihtiyacı olmayıp özentilikten içen birsürü birey var( mental olarak potansiyellerini esrar yüzünden bitiriyorlar). ya da şiddet sorunu olan bireyler var esrara eroin gözüyle bakan. o bireyler bunu profesyönel destek eşliginde kullanırsa belkide uzun bir tedavi yolunu kestirme yoldan bitirecekler. seni anlıyorum özgür ruh ebedi yaşam hisleriylesin. fakat bu baslık altında daha geniş bakmalıyız. güney amerikada ve orta amerikada klinikler var arkadaslar şamanlar eşliginde peyote tedavisi alıyorsun veya psikiatristler eşliginde lsd tedavisi görüyorsun. bence yasallık istiyorsan vurgulamamız gereken kısmı kafası degil işlevselligi olması gerekiyor...

president

Müptezel
Abdurrahman Dilipak Anayasa mahkemesine gideceğini söyledi kenevirle alakalı. Devam eden bir yargı süreci var biliyorum..
bende gidicem anayasa mahkemesine kanka. Bali gidip al çek yasal tiner al çek yasal alkol iç yasal ama esrar yasak hayırdır olm kanka düzelcek bunlar hep alkol cezası 20 yıl olsun kimyasal 30 yıl olsun sigara 40 yıl olsun esrar serbeest olsun.

coobur

Üye
Biraz baktım yazılanlara, hemen herkes hükümet ile alakalı dert yanmış fakat bu durum sadece hükümet veya devletimiz ile alakalı bir mevzudan çok daha büyük bir konuyu kapsıyor; KAPİTALİZM. Kenevirin sanayi, ilaç, uzay vs. alanlarında kullanıldığını hemen hemen herkes biliyordur. İlk olarak Birleşmiş Milletlerde Amerikanın iltica eden Meksikalılar üzerinden ırkçı söylemler ve bahanelerle gündeme taşımasıyla -ki bunun arkasında yine büyük sermaye kuruluşları bulunuyor- kenevirin uyuşturucu sınıfına girmesini sağlamışlardır. Amerikadan sonra uyuşturucu olarak tanıyan ilk devlet de Türkiye'dir. Kenevir dünya genelinde medikal olarak yoğun talep görse de eskisi gibi üretimde kullanılacağını pek zannetmiyorum. Fakat bizim içtiğimiz en güzel şekliyle Türkiye'nin birkaç sene içinde bu duruma yaklaşacağını düşünüyorum. Yakın zamanda Avrupanın bazı ülkelerinde bu uygulamaya başlanacağını göreceksiniz. Örneğin İngiltere bunu için bir altyapı çalışması yapmakta.

nasa

Doktor
Bu ülkenin turizm cennetine dönmesine kimse izin vermez, ülkenin kültürel yapısı da buna hazır değil insanlar tükaka biliyor halen. Bir de mafya boyutu var. Yasallaşsa sana grow store kimse açtırmaz köşe başları hep tutulu kanka. Zaten illegal herkesin ekmeği yerinde kimse kurulu düzeni bozdurmakta istemez.
yasallaşma amına koyduğumun aşiretlerinin sonu gelir hepsi iflas eder ibnelerin

nasa

Doktor
bende gidicem anayasa mahkemesine kanka. Bali gidip al çek yasal tiner al çek yasal alkol iç yasal ama esrar yasak hayırdır olm kanka düzelcek bunlar hep alkol cezası 20 yıl olsun kimyasal 30 yıl olsun sigara 40 yıl olsun esrar serbeest olsun.
aga gözün arkada kalmasın don atlet bi paket sigara getiririm ben

nasa

Doktor
Kardeşim bundan çok değil bi kaç sene önce birisinin yiğeni bagajında dünya sigara yakalattı hatırlıyor musun? Bi tek aşiret olayları yok işin içinde.
Hani daha konuşsak siyasete kayıcak ama mevcut hükümetin harcı değil böyle bir şey yapabilmek dünya seçmen kaybeder.
kanka siyasetçilerde var işin içinde bunu herkes biliyor ama burda türkiye içersinde en büyük uyuşturucu ticareti doğu aşiretleri tarafından yönetiliyor

Tunç

Kıdemli Üye
Bu ülkenin turizm cennetine dönmesine kimse izin vermez, ülkenin kültürel yapısı da buna hazır değil insanlar tükaka biliyor halen. Bir de mafya boyutu var. Yasallaşsa sana grow store kimse açtırmaz köşe başları hep tutulu kanka. Zaten illegal herkesin ekmeği yerinde kimse kurulu düzeni bozdurmakta istemez.
Devlet eliyle eczanelerde satılır çözüm mü yok kanla yeterki serbest bırakmak istesinler

Ü

Üye silindi 23638

Guest
beyler güzel gidiyor konusma aslında herşey bireyde başlıyor toplum düzeninde. insanlar bilgi sahibi oldukca duvarlar yıkılıcak. almanyada zamanında duvar vardı beyler avrupa diye ölüyoruz ve daha üzerinden cok zaman falanda gecmedi.

bol-cbd-sever

Yeni üye
Amsterdam'ın ne cazibesi var şehir olarak. Bir boktan nehir geçiyor içinden,ki o nehir pislik içinde. Zamanında Bataklık gibi bir yermiş orası, yani demek istediğim böyle bir şehir bile nasıl turizm merkezi olmuş. Coffeeshop tarzı yerlerin bodrum'da, marmaris"te, kaş'ta olduğunu bir düşünün,nasıl turist çeker oralar.O güzel günleri görmek nasip olur umarım. Ama bu iş anayasa mahkemesine başvurmakla çözülmez,çünkü yargı taraflı bir kere.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********