an ph perfect

ELON KUSH

Kıdemli Üye
knklar bu an 3lü setin ph perfect özelliğinin bozulma gibi durumu var mı? 1litre suya 4ml bloom 3ml grow micro koydum phı 5.70 yaptı bende dedim ph metrenin kalibresi bozuk herhalde yanlış gösteriyor. suladım bitkiyi o suyla sonra kafama takıldı phı belli 2 tane suyla kontrol ettim ph metrenin kalibresi mi bozuk diye bozuk değilmiş. bu gübre bozuldu mu ne oldu bitkiye 5.7phlı su sıkıntı yapar mı çok

Ü

Üye silindi 25603

Guest
PH nin düsük veya yüksek olmasi verdigimiz besinleri bitkinin tam olarak almasini engeller.

ELON KUSH

Kıdemli Üye
biliyorum knk bunu 5.7 gösterdi ph perfect olduğu için gübre ph metre yanlış gösteriyordur dedim verdim suyu direkt kıza

Herturlu

Yeni üye
5.5 ila 6.5 arası en verimli olarak kabul ediliyor, bundan aşağısı veya yukarısı sadece verimlilik düşürür. Sıkıntılık herhangi birşey olmaz tahminimce

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Hayirlisi ile su kizlarin mürüvetini bir görsen:) 5,7 nin bir sorun cikartacagini tahmin etmiyorum.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Bilemem dostum ama tahmin etmiyorum gübre bozulmus olsun. AN kimyasal gübre.

3 aydan beri an serisi kullanıyorum bu gübreyi suya katınca otomatik olarak pH o seviyeye geliyor zaten arkalarında yazıyo hangisinin kaç pH olduğu arttırmak için beklet 3 4 gün durdukça pH ı artar 6.1 6.4 aralığına gelir

Shepard

Müptezel
Suya gübreleri ekledikten sonra tahta bir kaşıkla karıştır sulamadan önce 1-2 saat dinlendirip ver o sürede yavaş yavaş yükseliyor ph ve su gübreleri daha iyi özümsüyor

higthead

Jolly Green
knklar bu an 3lü setin ph perfect özelliğinin bozulma gibi durumu var mı? 1litre suya 4ml bloom 3ml grow micro koydum phı 5.70 yaptı bende dedim ph metrenin kalibresi bozuk herhalde yanlış gösteriyor. suladım bitkiyi o suyla sonra kafama takıldı phı belli 2 tane suyla kontrol ettim ph metrenin kalibresi mi bozuk diye bozuk değilmiş. bu gübre bozuldu mu ne oldu bitkiye 5.7phlı su sıkıntı yapar mı çok

Dostum ph perfect i ben hazır sularımda kullanıyorum hazır suların ph dusuk olduğu için gübreleri eklediğimde 6 nın altına düşüyor buda hazır suyun ph dusukluğunden dolayı. Çeşme suyu kullandığımda ise ph yüksek olduğu için ph perfect tam 6.2.3 lerde sabitliyor. Ph perfect olayı kullandığın suyun ph derecesi ile alakalıdır.

Ü

Üye silindi 14596

Guest
@higthead pek öyle olduğunu düşünmüyorum kanka 2 6.2 sabit hep bende hangi su markasını denediysem hiç şaşmadı
çeşme suyu kullanıyorum yine aynı

bongbong

Üye
kankacım bende an kullanıyorum bayadır. benim tecrübeme göre o olay şöyle oluyor.

koyduğun besin miktarı arttıkça ph da baya düşüyor. başlarda bende 2şer ml micro-grow-bloom koyarken hiç sıkıntı olmuyor. ama 3lere 4lere çıkınca ph sapıtmaya başlıyor.

yada çok fazla besini aynı suda karıştırğımda da oluyor. yine an nin ph perfect serisi ama mesela micro-grow-bloom koyuyorum, üzerine b52, sensizym, bigbud gibi şeyler ekledikçe ph baya düşüyor.

o yüzden artık ph up da almak zorunda kaldım dengeleyebilmek için.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • J Chat bot:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • N newbieweeder:
    **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha* ******* ****** *** *** ********** ***** *** *********
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ****** *** ** hahahaha *** ******** ****
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahahahahahaha***** **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha* ******* ****** *** *** ********** ***** *** *********
    +1
  • K Kblaybrn:
    hahahaha ******** ******* *** **** **** ***** ********* ******* **
  • bandaleros bandaleros:
    ********** ******* ** ** ** ********* ***** ********* ********** hahahaha* ****
  • K Kblaybrn:
    ***** ** **** hahahaha***** ****** ****** ********** ** *******
  • K Kblaybrn:
  • R raw.w33ds:
    *** ********* ****** hahahaha
  • bandaleros bandaleros:
  • kralartur01 kralartur01:
  • bandaleros bandaleros:
    *** **
  • bandaleros bandaleros:
    **** ******* ******* hahahaha
  • bandaleros bandaleros: