Amnesia Haze Photo Hasat Edildi

nightowl

Üye
Dostlar herkese merhaba, aranıza yeni katıldım ve bu ilk deneyimim olacak. Yaklaşık 2 aydır forumu takipteyim fakat kararımı pandemi sürecinin başlarında vermiştim. Gereksiz insanlarla network kurmaktan ve de saçma sapan tutarları ödemekten yoruldum. Bugünlerde de şunu gördüm ki böyle bir hobiye ihtiyacım varmış. Grow'un sonunda alınacak hasatın miktarı değil süreçte yaşanan öğrenme ve gelişimler, işten kafamı çevirip az da olsa bir canlıya hayat verip, onun gelişimlerini haz alarak izlemek ve ona gelişiminde destek vermek güzel olacağa benziyor.

Sponsordan alınan amnesia haze fem tohumlarımdan 1 tanesini buradan aldığım güzel paylaşımlar sonucunda filizlendirerek 23. güne gelmiş bulunmaktayım. Forumda bulunan kıdemli dostların, yeni başlayan ve günlüklerini esirgemeyen benim gibi yeni grower'ların kıymetli bilgileri sonucunda bir yere kadar gelebildim nihayet. Bundan sonrasında sizlerin de yorum, öneri, fikir ve eleştirilerinize sonuna kadar açık şekilde yoluma devam etmek istiyorum. İlk 15 gün kabin olmadan oda sıcaklığında, 6-8 saat terasta güneş altında ve devamında toplam 18 saat olacak şekilde 3 adet toplam 330watt CFL beyaz ışık ve nem makinası ile sorunsuz bir şekilde bir yerlere gelebildik. İhtiyaçları zamanlama sırasına göre yavaş yavaş alarak 23. güne ulaştık. Bir çok uygulamayı kendim yapıyorum (aydınlatma, fan, kablo, priz, fiş ucu vs.) gerek elektrik gerekse de mekanik yatkınlığım iyidir, elimden geldiğince her şeyi kendim yapmaktayım. Setup'ı aşağıda sıralıyorum, eklemek ya da çıkarmak istediklerinizi, artırıp azaltmak istediklerinizi lütfen hiç çekinmeden yorumlayın. Sormak istediğim bazı konular var, konuyu olabildiğince güncel tutmaya çalışacağım ve buralarda değerli cevaplarınızı isteyeceğim. Herkese sağlıklı mutlu bir yaşam, bol hasatlar ve keyifli muhabbetler dilerim.

80x80x180 Hydro Shoot Bitki Yetiştirme Kabini (ilk 15 gün sonrası sağolsun eşim hediye aldı, onun da bu süreçte katkısı çok fazla, sağolsun..)
3x 110W Philips CFL (Veg)
200W Full Spectrum Cob Led (Veg, Bloom)
250W HPS Set (Bloom)
19lt Kumaş Saksı
Blauberg Turbo e125
Simbo Nem Mak.
Ph Metre
22cm USB Fan
(kabin esintisi için)
2 x Mekanik Zaman Ayarlı Priz (Cata)
2x 120mm Tidar Soğutucu Fan (Alt emiş, üst atış için)
AN Sensi Bloom A-B, B-52, Calmag, Overdrive, Big Bud, Agrotime Humik Fulvik Asit
5ml Sıvı Ölçer Pipet
Palagron Light Mix Toprak 50lt
(Biobizz 20lt almıştım, 3 gün havalandırdım ve tam büyük saksıya geçecektim ki, memnun kalmayan yurt dışı forum kullanıcıları ve buradan okuduklarım sonucu son anda karar değiştirip Palagron sipariş ettim, Biobizz öylece durmakta, eşim kaktüsleri için kullanacak)
Karbon Filtre Henüz Montaj Yapılmadı (Mevcut fanlar ile kendim yapıp, yukarıdan atış hacmini (m3'ünü) yüksek tutup izleyeceğim süreci, şu an için hafiften bir koku var)
LifeNet Isı&Nem Ölçer (Problu)

Filtre kahvelerimi kurutup kumaş saksıya geçerken Palagron ile karıştırıp uyguladım.

Ph ölçümü ve ayarı yapmıyorum, ilk 20 gün sadece su (dinlendirilmiş çeşme suyu, hazır su, yağmur suyu- sırasıyla birbirlerine karıştımadan)
2 gün önce 0,25ml A ve 0,25ml B sıvılarını 250ml suya sırayla karıştırıp verdim.

*Bugün eğitim verip ana dalı hafiften yatırmayı planlıyorum, aşağıdaki minik ve yeni çıkan arkadaşlara biraz ışık sağlayacağım. Zamanlama iyi mi, erken mi?
*Topping'e başlasak mı? Tepeden bir tane almak istiyorum.

08.11.2020
23. Gün Resimler

@silas34 @RabbitKanka

24. Gün 09.11.2020
Selamlar, bugün ilk topping uygulandı. Umarım olmuştur? Dün, 1lt dinlendirilmiş çeşme suyuna sensi bloom 0,4 A + 0,4 B sırasıyla karıştırılarak verildi. Işık 200W cob led’e 330W CFL eklenerek yan ve alt kısımlara gelecek şekilde toplam 530W olarak yükseltildi. Az önce ışıklar kapandı ve güncel resimler eklendi. Sanki biraz kararma var gibi yapraklarda. Genel durum, topping, gübre gibi konuları yorumlarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler. Keyifli sohbetler...

10.12.2020 55. gündeyiz. 24. Gün ana dala topping uygulanmıştı. 4 gün önce de 3 yan dallara uygulandı. İlk deneyimim olduğundan olduğu kadar diyerek öğrenme ve bitkiyi tanıma evrem devam diyor. Gübre AN bloom A+B, b-52, calmag. Kahve posalarımı ara ara toprağa karıştırıyorum. Ph metrem sapıttığından hiç ph ölçemedim başından beri, elma sirkesi ile 1LT/1ml ile devam ettim. Sıcaklık ışıklar açık 25-27 max, kapalı 20-22, nem 40-45.

2 hafta sonra 12/12 uygun olur mu sizce. Herkese bol hasatlar ve keyifli forumlar...

23.12.2020 68. Gün;

5 gün önce 12/12 döngüye geçildi.
200 Dob Led + 250 Philips HPS
Sıcaklık; Işık açık 24-25, kapalı 19-20
Nem; 40-45
Sulama; 3 günde bir tam kurumadan vermiyorum, 1 lt su ile bir dolu bir boş. Boş sulamaya CalMag, dolu sulamaya 1L/2ml bloom+1ml B-52

Yaklaşık 20 gündür süren alt yapraklardaki sararma devam ediyor, ilerlemiyor ama geri de gelmesi beklenmiyormuş. Azot eksikliği diye okuyorum forumdan, önerisi olan varsa çok sevinirim. Çiçeğe girmiş mi onu da merak ediyorum. Yorum ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler, lütfen esirgemeyin. Dumanınız bol olsun...
Sulama yeni yapıldı, yaprakların kendini salmasına takılmayın.

81. GÜN. 06.01.2021
Çiçeklenmenin 15. günü

17.01.2021 92. Gün, Çiçeklenme 20. gün.

20.01.2021 Toplamda 95. Gün, Çiçeklenme 23. Gün.

28.01.2021 Toplamda 103. Gün, Çiçeklenme 31. Gün.

15.02.2021 Toplamda 121. Gün, çiçeklemme 49. Gündeyiz
https://imgyukle.com/i/LNLPHQ
https://imgyukle.com/i/LNH7eb
https://imgyukle.com/i/LNH0cS
https://imgyukle.com/i/LNLk1t

18.02.2021 Trikom Takip Başladı Çiçeklenme 52. Gün

25.02.2021 Çiçeklenme 59. gün, yüksek çözünürlük, kaydedip yaklaştırabilirseniz çok güzel şeyler göreceksiniz :)

03.03.2021 çiçeklenme 65. gün.

14.03.2021 Hasat Edildi
Tüm destekleri için @Aguş @Kanka @Ripley'sOG @silas ve sayamadığım tüm dostlara teşekkürler... Kazasız belasız çok güzel bir sonuçla bitti.

Son düzenleme:

nightowl

Üye

Aguş

Doktor
Artık topping yapabilirsin, saksın ne kadar 25 LT+ da gerçekten iyi sonuç veriyor fem ler bir de 200w daha ışık eklersen canavar olur
Teşekkür ederim, çok sağol, senin de...

Eyv bro, ışık döngüm 18/6, akşam saat 18:00'de kapanacak ve flash ile yeni resimler ekleyeceğim. Cevabın ve yorumun için teşekkürler..

Aguş

Doktor
CFL ler veg döneminde iyiler bloomda yetersiz kalıyor cob alırsan daha iyi ama sıcaklığı 1 derece daha arttırır 200w cob

nightowl

Üye
CFL ler veg döneminde iyiler bloomda yetersiz kalıyor cob alırsan daha iyi ama sıcaklığı 1 derece daha arttırır 200w cob
O halde elimdeki mevcut 330W CFL'yi de ekleyip, bloom dönemine led artırımına gideyim. Bir bitki için 200 yeterli diye düşünmüştüm, arttırıyorum. Teşekkürler tekrardan.
Selam kanka, hayırlı olsun. Bol hasatlı bir son dilerim. Takipteyim
Selam, seninki de umarım hayırlı sonla bitecek ben de takipteyim 2 aydır seni, sistemin ve sürecin çok başarılı, umarım seni mutlu edecek miktar çıkar. Eline emeğine sağlık.

nightowl

Üye
Selamlar, 25. gün güncel resimler. Az önce 1 lt suya 0,5 A + 0,5 B sensi bloom karıştırıp suladım. 18/6 ışık döngüsü, nem 45-55 arası
Dün topping uyguladım. İlk kez yaptığımdan olmuştur umarım?
Yorumlarınızı rica ediyorum. İlk deneyimim olduğumdan sizlerin değerli yorum ve önerilerinüze ihtiyacım var. Keyifli sohbetler dilerim. @silas34 @Hippie @Aguş

Aguş

Doktor
Sensi bloom mu grow mu?İlk sefere göre iyi gözüküyor yandanda atsaydın daha iyi görebilirdik
Birkaç ufak sıkıntı var gibi reyizler yorum yapacaktır

nightowl

Üye
Sensi bloom mu grow mu?İlk sefere göre iyi gözüküyor yandanda atsaydın daha iyi görebilirdik
Birkaç ufak sıkıntı var gibi reyizler yorum yapacaktır
Sensi Bloom, Tang takviminde grow olmadığımdan almadım hiç onu. Son 3 sulama yani 20. günden itibaren az başlayıp arttırarak başladım. 0,25, 0,4 ve 0,5 olarak A+B bloom. Yandan resimler...

Aguş

Doktor
Dostum o çizelge oto lar için sen photo bakıyorsun anladığım kadarıyla oto yada photo yazmamışsın fem yazmandan öyle tahmin ediyorum
Photo ise gübrelerde ekleme yapmak lazım
Sensi Bloom, Tang takviminde grow olmadığımdan almadım hiç onu. Son 3 sulama yani 20. günden itibaren az başlayıp arttırarak başladım. 0,25, 0,4 ve 0,5 olarak A+B bloom. Yandan resimler...

nightowl

Üye

Aguş

Doktor
Evet bitkin photo Tang in çizelgesi ise oto :)
Sensi grow vodoo juice ve b52 ile devam edebilirsin bloom u kesip ustalarda yorum yapacaktır ışık döngünü göremedim ama 18/6 ideal photo için

nightowl

Üye
Evet bitkin photo Tang in çizelgesi ise oto :)
Sensi grow vodoo juice ve b52 ile devam edebilirsin bloom u kesip ustalarda yorum yapacaktır ışık döngünü göremedim ama 18/6 ideal photo için
Evet 18/6 başından beri, yine AN serisi mi sip veriyim yoksa önerebileceğin var mı?

Aguş

Doktor
Yani en iyilerden birisi AN birazda bütçe ile alakalı senin bileceğin iş nerden baksan 1000 1500 lira para lazım AN ye
Ayrıca Bud Labs app ini indirerek hangi hafta ne kadar verceğine bakabiliyorsun gayet hoş
(Önerim Vodoo,B52,Big Bud,Cal+mag,Overdrive,Tarantula,Bud Candy)

nightowl

Üye
Yani en iyilerden birisi AN birazda bütçe ile alakalı senin bileceğin iş nerden baksan 1000 1500 lira para lazım AN ye
Ayrıca Bud Labs app ini indirerek hangi hafta ne kadar verceğine bakabiliyorsun gayet hoş
(Önerim Vodoo,B52,Big Bud,Cal+mag,Overdrive,Tarantula,Bud Candy)
Uygulamayı geçenlerde biraz kurcaladım, calculator kısmı fln güzel ama sanırım auto için hazırlanmış gibi ya da vardı da ben photo göremedim. Photo’da sanırım değişken fazla olduğundan belli bir takvim yok. Auto daha stabil olduğundan takvimi herkes uygulayabiliyor. Photo için takvim araştırıyorum. Senin önerlerini de ekleyip revizyona gideceğim hemen, Bloom’u keserek.

Aguş

Doktor
tam tersine aslında kanka photo için çok ideal sen kaç hafta olduğunu ayarlamamışsındır orda hafta seçimi var kaç hafta büyütcen diye
Ne kadar takvim bulsanda aslında sana kalıyor iş sonunda bitki çünkü sinyal veriyor şu bu diye ama ben 2-3 photo grow da budlab e göre yaptım pek bi sıkıntı çekmedim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • K kushuchtu:
    **** ***** ** ** ****** **** ** ******** *** ** *** ********** ******** *** ******* ********* *******
  • K kushuchtu:
    ******** ******* ***** **
  • K kushuchtu:
  • K kushuchtu:
    ** ***** ****** **** ******** **** ** ****** ****** ***** ******** ******* ********** *** ******* *****
  • T terbiyeligunahkar:
    ********** ***** ** hahahaha ** ***** **********
  • K kushuchtu:
    ***** ********** ********* ********** hahahaha hahahaha ****
  • K kushuchtu:
  • T terbiyeligunahkar:
    hahahaha ****** hahahaha** ***** **** ********** ******
  • K kushuchtu:
    ****** ******* **** **** ***** ****** hahahaha** *** ****** **** ***** *** ***** *** ***** ********* ****** ******
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ***** ***** ****** ********* *** ******** ******* **** **** ***** ****** hahahaha** *** ****** **** ***** *** ***** *** ***** ********* ****** ******
  • K kushuchtu:
  • T terbiyeligunahkar:
    ******* ******** **** hahahaha ******* **** **** ***** ****** hahahaha** *** ****** **** ***** *** ***** *** ***** ********* ****** ******
  • T terbiyeligunahkar:
    ****** ****** ***** **** ******* ****** ***** **** hahahaha*** *** *****
  • K kushuchtu:
    ******* hahahaha***** ***
  • K kushuchtu:
  • T terbiyeligunahkar:
  • T terbiyeligunahkar:
  • K kushuchtu:
    hahahaha** ***** ***** ******* **
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ***** ********* ** hahahahahahahaha* ***** ***** ******* **
  • T terbiyeligunahkar: