amnesia 17. günden selamlar

varmibisey

Kıdemli Üye
120 watt quantum board kullanıyorum nem 60 65
Kabin derecesi 19-24
Gübre hesi
Genetik amnesia polanyadan aldım
Toprak gartengold
Suyun ph ı kitle ayarlıyorum 6-7 arası
Kabin 60x60x160
Havalandırma çıkış sp slient 100s
Giriş 3 adet pc fanı
Şuan gubre olarak root formula
Ve Powerclean kullanıyorum her sualama da ortalama 4 gün de bir
Son 2 sulama grow gübresi girmeye başladım yarı doz da
Ufak kalan bitkiyi daha çok ufakken grow gubresiyle yapmıştım şimdi toparlandı baya kendine lst yapiyor hatta:)
diğer bitkiyi sonra attım şimdi ikiside iyi gibi bu ay sonu bloma almayı düşünüyorum 1 aydır içmediğim için harmanım önerilere ve benim göremediklerini bitkinin bi istedi var mı bakarsanız sevinirim

Diğer bir konuda grow ışıkları altında bitkinin neden resimleri çekmemiz gerektiği resimler de örnekli görünüyor çok fark ediyor buna dikkat edelim yanlış teşhis konmaması için

@Canna @mami10_ @Abu Hay'OT @Kanka @cannabis16
@OttoMan47

Son düzenleme:
C

Canna

Guest
Dostum masallah bitkilerin gayet saglikli. 5. resinde ki bitkinin gübresini biraz arttir.

Lucky

Müptezel
Elıne saglık cok guzeller.1 ncı fotodakı bıtkının yapraklarında vantılator fan dan ruzgar yanıgı sankı baslıyor dırek ufleme yok degıl mı

varmibisey

Kıdemli Üye
Bitkiler gayet sağlıklı, eline sağlık ışıktanmı bilmiyorum ama bir tık azot istiyorlar gibi, calmagı da ihmal etme
ilk sulamada azot gübresini atttırıcam kanka yarim doz girmiştim yanma olmasın diye .
calmag da sipariş veremedim daha arkadaşın karttan alıcam şimdilik yumurta kabuklarını fırında kurutup ufalttip baya un gibi sirke karıştırıp içindeki karbondioksiti Çıkardım 1.5 gün beklettim topraga karıştırdım bakalım inşallah etki eder cal mag gelene kadar

mami10_

Doktor
ilk sulamada azot gübresini atttırıcam kanka yarim doz girmiştim yanma olmasın diye .
calmag da sipariş veremedim daha arkadaşın karttan alıcam şimdilik yumurta kabuklarını fırında kurutup ufalttip baya un gibi sirke karıştırıp içindeki karbondioksiti Çıkardım 1.5 gün beklettim topraga karıştırdım bakalım inşallah etki eder cal mag gelene kadar
Yumurta kabukları idare eder seni, yarım doz girerek en iyisini yapıyorsun, bir çok arkadaş gübreye abanıyor, yavaş yavaş yavaş bitkini gözlemleyerekk gübre vermek en iyisi başarılar

C

Canna

Guest
Dostum altta gönderdigim eski nikimle yayinladigim konulari okumadiysan oku lütfen.

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
kankacıım şuan için maşallah sıkıntı görünmüyor ancak gartengold çok zayıf bir toprak. bitkini büyütürsün hasat da alırsın ancak çok emek veriyoruz amacımız verdiğimiz emeğin karşılığını en iyi şekilde almak, hasatımızı olabildiğince kaliteli ve dolgun yapmak. inşallah kazasız belasız bu hasatı finale götüreceksin ama benden dost tavsiyesi bir sonrak growda bu topraktan vazgeç. bio gibi plagron gibi topraklar bütçeni aşıyorsa green fresh al, ucuza alınabilecek en iyi topraktır.bütçe ayırabilirsen de tavsiyem bio all mix yada plagron light mix. denemediğim toprak kalmadı bugüne kadar, öyle etkiliyor ki hasat miktarını anlatamam

varmibisey

Kıdemli Üye
kankacıım şuan için maşallah sıkıntı görünmüyor ancak gartengold çok zayıf bir toprak. bitkini büyütürsün hasat da alırsın ancak çok emek veriyoruz amacımız verdiğimiz emeğin karşılığını en iyi şekilde almak, hasatımızı olabildiğince kaliteli ve dolgun yapmak. inşallah kazasız belasız bu hasatı finale götüreceksin ama benden dost tavsiyesi bir sonrak growda bu topraktan vazgeç. bio gibi plagron gibi topraklar bütçeni aşıyorsa green fresh al, ucuza alınabilecek en iyi topraktır.bütçe ayırabilirsen de tavsiyem bio all mix yada plagron light mix. denemediğim toprak kalmadı bugüne kadar, öyle etkiliyor ki hasat miktarını anlatamam
Reis eminmisin ya araştırmalar da en iyi topraklardan çıktığı için almıştım kullandın mı sen bu topragi ona göre o dediğin topragi alayım

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Reis eminmisin ya araştırmalar da en iyi topraklardan çıktığı için almıştım kullandın mı sen bu topragi ona göre o dediğin topragi alayım
kanka evimde gartengold dahil internetten alınabilecek tüm torflar topraklar var :)

aynı anda 5 saksı ile başlıyorum toprak denemek için, 3ü kaliteli toprak 2si ucuz yada kendi karışımım. genetik gübre ışık iklim herşey aynı. genelde 15-20 gün sonra denemeleri öldürüyorum gelişimden şikayetçi olduğum için, 3 tene ile hasata giriyorum. şuanda da aynı şekil ilerliyorum. geçen hafta 3 er gün arayla denemeleri öldürdüm.

hepsinde filiz tutuyor hepsinde de hasata kadar ümit vadediyor. öldürme sebebim, diğerlerinden alacağım hasatı onlardan almayacağımı bilmek. ilerletsem olur mu tabiki olur olmayacak diye bişey yok, uğraşmak zor geliyor.

önceki yorumda yazdığım iki toprak en iyi verim aldıklarım. en iyi verim aldığım karışım ise yüzde 50 green fresh, 20 all mix 20 light mix 10 perlit karışımı (zaten hepsi perlitli) vermükülit asla takviye yapmıyorum yada kuru gübre işlerine girmedim. yine tavsiyem kaliteli toprak ama green fresh diğer ucuz olanlara oranla daha iyi hasat veriyor.

dediğim gibi sen gartengoldla da hasat alacaksın ama organik toprağa döndüğünde bitkilerin seni şaşırtacak :)

varmibisey

Kıdemli Üye
@Canna abi amnesianın çiçeklenmesi 10 11 hafta sürüyormuş ya ona şimdi dikkat ettim en erken ne zaman ciceklenmeye alabilirim abi 20 gündür harmanım

C

Canna

Guest
Dostum photo bitkiyi istedigin zaman alabilirsin cicege, ama cicege girdikten hasata kadar 8 hafta sürecek. 2 haftada cicege girmesi sürer.

C

Canna

Guest
Dostum soldaki büyük olan bitkinin grow gübresini arttir, yapraklar acik yesil, digeri iyi. Soldaki bitkiye biraz fazla grow gübresi ver, bekle yapraklari biraz koyulassin ondan sonra fimming yap, yani bitkin biraz daha güclü olsun, dostum verdigin her egitim bitkiye stres yasatacak ama güclü bitki cabuk atlatir.

varmibisey

Kıdemli Üye
Dostum soldaki büyük olan bitkinin grow gübresini arttir, yapraklar acik yesil, digeri iyi. Soldaki bitkiye biraz fazla grow gübresi ver, bekle yapraklari biraz koyulassin ondan sonra fimming yap, yani bitkin biraz daha güclü olsun, dostum verdigin her egitim bitkiye stres yasatacak ama güclü bitki cabuk atlatir.
Abi onun gübresi bir tik fazla veriyorum zaten grow ışığının altında çektiğim için rengini öyle görüyorsun resimdeki gibi değil rengi koyu yeşilden çok az açık

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Sleepless Sleepless:
    ***** ******** *** ** hahahaha* **
  • İstanbul İstanbul:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ********* **** ** ***** **** hahahaha* ** *****
  • Sleepless Sleepless:
    * ******** ******* * ******** *** **** ******* * **** *
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    +1
  • Sleepless Sleepless:
  • Didrug Didrug:
    +1
  • Emmy Emmy:
  • Didrug Didrug:
  • Emmy Emmy:
  • Didrug Didrug:
  • Emmy Emmy:
    **** ********** *** ****** ******* hahahaha** ****
  • nicozaniolo nicozaniolo:
  • Emmy Emmy:
    ***** * *** ***** ***** ** *** *** ****** ******** **** hahahaha**
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ******* ***** ***** ** *** **** *** **** ***** ** *** ********* ******* ***** **** ****** ****
    +1
    hahahaha*** ****** ** ******* ****** ******* **
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ******* ******* hahahaha** ***** *** *********
    TabldotLife TabldotLife: ***** ******* ******* hahahaha** ***** *** *********