Alternatif yerli gübre onerebilir misiniz?

ayteach

Müptezel
Arkadaslar herkeze iyi gunler. İthal yerine kullanabilecegimiz yerli gubre onerebilir misiniz. Kullanan arkadaslar varsa bilgi rica edebilir miyim? Marka vs. Kolay gelsin simdiden

Kuzeyisiklari

Yeni üye
Arkadaslar herkeze iyi gunler. İthal yerine kullanabilecegimiz yerli gubre onerebilir misiniz. Kullanan arkadaslar varsa bilgi rica edebilir miyim? Marka vs. Kolay gelsin simdiden
Kral istersen biyerden yanmis buyukbas hayvan gubresi bul,internettende solucan gubresi ve guvercin gubresi siparis et bu 3 gubreyi bi kaseye alip uzerine klorsuz su koy(klorsuz olmasi cok mühim kaynak suyu olmasi gerek pınar dere vs) 3 gun beklet,unutma guvercin gubresi ile solucan gubresini daha az koymalisin,3 gun beklerken arada bi karistir onu sonra cikan posalarini bir süzek yardimiyla süz kalan siviyi bitkilerine ver bitkinin boyutuna gore 250militre ile yarim litre arasinda hergun verebilirsin,kendimi bildim bileli ciftciyim 22 yasindayim bu karisim her bitkiyi costurur kimyasal gubrelerle bitkilerine zararli kimyasal yukleyecegine bu tarz ornagik gubrelerden serbet yapip ver bitkilerine..

Kuzeyisiklari

Yeni üye
Kral istersen biyerden yanmis buyukbas hayvan gubresi bul,internettende solucan gubresi ve guvercin gubresi siparis et bu 3 gubreyi bi kaseye alip uzerine klorsuz su koy(klorsuz olmasi cok mühim kaynak suyu olmasi gerek pınar dere vs) 3 gun beklet,unutma guvercin gubresi ile solucan gubresini daha az koymalisin,3 gun beklerken arada bi karistir onu sonra cikan posalarini bir süzek yardimiyla süz kalan siviyi bitkilerine ver bitkinin boyutuna gore 250militre ile yarim litre arasinda hergun verebilirsin,kendimi bildim bileli ciftciyim 22 yasindayim bu karisim her bitkiyi costurur kimyasal gubrelerle bitkilerine zararli kimyasal yukleyecegine bu tarz ornagik gubrelerden serbet yapip ver bitkilerine..
Fakat karisimi hazirlayacagin kabin buyuklugune gore hangi gubreden nekadar koyman gerektigi degisir,ayrica bitkinin boyu bulundugu saksinin buyuklugu gibi etmenlerde kac gunde bir nekadar vermen gerektiginide degistirir saksi buyuklugunu ve karisimi yapacagin kabin buyuklugunu soylersen tam olculeri detayiyla yazarim..

Sg35

Üye
@silas34 'den aldigim notlari buraya yapistiriyorum. Kendisi büyük bir kaynak. Umarim isine yarar.

Screenshot_20200917_214557_com.opera.browser.jpg

Leonardit(bitki fosili) menşeli humik fulvik asit en güzel toprak düzenleyici ve zenginleştiricidir, kök oluşumuna fayda sağlar, 10. günden hasada kadar kullanabilirsin. 1 lt 1ml başlayıp 3ml ye kadar çıkabilirsin.
Agromoss sıvı yosun, özellikle veg döneminde yapraktan uyguladığımda çok güzel sonuçlar aldım, ısı-ışık stresini gidermede de çok başarılı, çiçeklenmede potasyum ve fosfor açısından zengin olduğundan sömeklere çok yararı olduğunu düşünüyorum. 15. günden itibaren 10 günde 1 yapraktan ve topraktan uygulayabilirsin. 1 lt 1ml başlayıp 3ml ye kadar çıkabilirsin.
Agroamin aminoasit protein, bildiğin çöp suyu ben bu kadar kötü kokan gübre görmedim, ama harika bir ürün. Yapraktan ve topraktan uygulayabilirsin, Bitkiyi stresten çıkarmaya birebir.(Satıcının iddaası mikrobiyel etkiyi arttırıyormuş.) Kullandığımız gübrelerin alımını kolaylaştırıyormuş, büyümeye katkısı varmış. Bu ürünü sonradan kullandım ve bitkinin genel sağlığı olsun büyümesi olsun dahada iyileşti. Kesinlikle tavsiye ederim. 15. günden itibaren 10 günde 1 yapraktan ve topraktan uygulayabilirsin. 1 ml başlayıp 2ml ye çıkabilirsin.

Not: yazilanlarla ile gorseldekiler ayni marka farkli urunler ama agrotime ürünlerine dikkat cekmek istedim dostum.

ayteach

Müptezel
Arkadaşlar vermiş olduğunuz bilgiler icin teşekkür ederim ikinizin dediğini de uygulayacağım. Eger ise yarar bi gelisme olursa buraya yazarim.

@silas34 reis böyle şeyleri başlıklar açıp aktarsan ne güzel olur. kankamız sağolsun öğrenmiş olduk :) şimdi mesela bunları mesela ph perfect grow+bloom base besinlerimizle kombinleyip kullanabiliyor muyuz?

S

silas

Guest
@silas34 reis böyle şeyleri başlıklar açıp aktarsan ne güzel olur. kankamız sağolsun öğrenmiş olduk :) şimdi mesela bunları mesela ph perfect grow+bloom base besinlerimizle kombinleyip kullanabiliyor muyuz?
Bitki cinsiyet gösterdikten 2 hafta sonra çiçeğe gireceği için grow gübresinin yanında bloom takviyesi başlayacaksın. Autolarda çiçeklenmenin 20. gününe kadar photolarda çiçeklenmenin 1. ayının sonun kadar growu azaltarak kullanabilirsin. Mantık bitki çiçeğe girdikten ilk 20 gün 1 ay kadar büyümeye devam eder, bu sırada grow ve bloomu kombine edebilirsin, ama yok bloom gübremde yeterince azot var diyorsan, azot bloom gübrende yüksekse growu kesip sadece bloomda verebilirsin, genelde bu şekilde oluyor.

Bitki cinsiyet gösterdikten 2 hafta sonra çiçeğe gireceği için grow gübresinin yanında bloom takviyesi başlayacaksın. Autolarda çiçeklenmenin 20. gününe kadar photolarda çiçeklenmenin 1. ayının sonun kadar growu azaltarak kullanabilirsin. Mantık bitki çiçeğe girdikten ilk 20 gün 1 ay kadar büyümeye devam eder, bu sırada grow ve bloomu kombine edebilirsin, ama yok bloom gübremde yeterince azot var diyorsan, azot bloom gübrende yüksekse growu kesip sadece bloomda verebilirsin, genelde bu şekilde oluyor.

doğru şekilde soramadım sanırım kanka kusura bakma, mesela bende olan advanced nutrients sensi coco bloom ile yukarda ki agrotime besinleri kombine edebilir miyim, edebilirsem hangilerini etmem mantıklı şeklinde sormak istemiştim. bu arada ikinci dediğin gibi bloom besinim a ve b olarak iki part şeklinde ve azot yeterince var. teşekkür ederim şimdiden

Ü

Üye silindi 22921

Guest
Bunlar tek başına yeterlimi ve cocoda kullanılabilirmi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • J Chat bot:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • N newbieweeder:
    **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha* ******* ****** *** *** ********** ***** *** *********
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ****** *** ** hahahaha *** ******** ****
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahahahahahaha***** **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha* ******* ****** *** *** ********** ***** *** *********
    +1
  • K Kblaybrn:
    hahahaha ******** ******* *** **** **** ***** ********* ******* **
    K Kblaybrn: hahahaha ******** ******* *** **** **** ***** ********* ******* **