Aliexpress quantum board orjinal uv ır Anahtarlı ışık listesi

Altınpipo

Müptezel

Son düzenleme:

padisahgelsesagdan

Kıdemli Üye
Son düzenleme:

Altınpipo

Müptezel
Bunun pesındeydık eline sağlık kanka ben de soyle bi link buldum 200w tr gonderım yapıyorlar ve kargo ucretı de cok uygun lınkı kontrol edip ekleyebilirsin. iyi forumlar kanka
aldığın o ısığın uv ır anahtarı yok kanka oyuzden eklıyemem
kanka ben iki tane sp3000 almayı düşünüyordum, onun yerine 600wlıktan mı alsam acaba bilemedim. gümrük işi nasıl oluyor kargo kaç günde geliyor falan
Marshydroda uv yok samsung cıp kullanmıyor bu ayrı ayrı uv ır anahtarı var dılersen 240w ayrı ayrı 2 tane alabılırsin yada tek 480w alabılırsın vergi çok bise olmaz alan arkdaşlar var kargoları yolda galıba bakalım mıktar ne ama az dır emın ol
Gümrük vergisi - kargo felan derken bu arada bu led'lerde 600 watt kaç hps e denk gelıyo kı *
1000+ gumruk vergısı çok cıkmaz kormayın

padisahgelsesagdan

Kıdemli Üye
Kanka benım yolladıgım lınkte ısıgın seçimini yaparken UV ve IR seçeneği var. Ben de cok anlamıyorum adamlar var diye mi satıyor.
Yoksa var da kontrol edebileceğimiz ( aç kapa yapmak için) bir anahtar mı yok.

Altınpipo

Müptezel
Kanka benım yolladıgım lınkte ısıgın seçimini yaparken UV ve IR seçeneği var. Ben de cok anlamıyorum adamlar var diye mi satıyor.
Yoksa var da kontrol edebileceğimiz ( aç kapa yapmak için) bir anahtar mı yok.
evet sadece anahtarı yok uv ır var onda yukarda attıklarımda uv ayrı ır ayrı anahtar var

Altınpipo

Müptezel
gelisimde uv ır ın bıtkıye zararlı olduğunu duydum çok yerden öyüzden uv ır şart uv ır kapalıyken ayrı spektrum verir acıkken ayrı spektrum verir kanka

padisahgelsesagdan

Kıdemli Üye
@Altınpipo kanka bır de son olarak bu quantum boardlarda v2 v3 v4 olayı nedır o konu hakkında da yesıllendırır mısınız bızı aklına takılan vardır dıye dusunuyorum benım gıbı :)

metrogrower

Kıdemli Üye
Bende onu düşünüyorum bunların tek tek çiplerini alıp monte etsek. Demin başka bir konuda silas olabilir aslında yazmış ama konu öyle kalmış perpada filan gezesim var Oluru varmıdır acaba
Aynen kanka inceliyorum 240w quantum board lambada 4er tane ır uv çip var ona göre bir borda dizdirip ayrı çalışma düğmeleriyle yak gelsin kanka padişah olsa sağdan döner

metrogrower

Kıdemli Üye
İr uv yapımında sorun yok ama qb yapmak için pek olası değil yazmıştı birisi sanırım fabrika dizilimi ayarları VS gibisinden ama mantık olarak bana da olur gibi geliyor aparatları ayrı ayrı alıp dizdirmek çok daha ucuza gelir eğer olursa. ben cob led aldım soğutucu ünite fan yansıtıcı pad filan kendim yapıyorum hazırlara göre yüzde 35 40 ucuzuna geliyor lambayıda kalite seçtim eğer yol gösteren olsa qb de yaparım :D
Kanka borda dizmek derken qb yapalım anlamında değil UV IR siviçleri alüminyum soğutucuya yada borda neyse artık neye yapılabiliyorsa o malzemeye yapılsa sıkıntı olmaz hani

darkbiohazards

Kıdemli Üye
Ir cıceklenmede lazım olan bırsey aslında En çok çıceklenmeye yarar bence 3 tane anahtar olursa daha ıyı olur hem kırmızı hem ır hem uv ıyı olurdu ama ıste malesef
Bende var 4 açma kapama anahtarlı UV IR ve Kırmızıyı açıyor kapatıyor 4. Anahtar ise komple sistemi açıp kapatıyor. İstanbuldan almıştım. Hala kullanıyorum canavar gibi ışık

@darkbiohazards @Altınpipo

Hazır ikinizde burdayken sorayım dunden beri bayagi bi okuyorum bakıyorum yabancı yerlerde ama herkes farklı farklı kullanıyor bu UV ve IR'ı.

Örnek birisi veg'de ikisi kapalı, bloom'da bastan sona ikisinide açıyomus.
Diğer birisi UV ve IR dogal olarak guneste var, gunesi nekadar tatklit edersek okadar iyi IR/UV surekli açık olsun demis.
Diger birisi son 3-5 hafta arası gunde 3-4 saat kullan demis.

Anladıgım kadarıyla bu olayın tam bir dogrusu yok. sizin tecrubeleriniz neler ? max verim almak icin nasıl kullanmak lazım bu anahtarları ?

Altınpipo

Müptezel
480w-quantum-led-board-qb288-v2-lm301b-3000k-3500K-with-deep-red-660nm-UV-IR-full.jpg_q50.jpg
Örnek resimdeki mesela sadece 3500k da gelısım ıcın en ıyı olan sprektum bence en sonradakı sprektum değerine bakarsan ır ve 660nm kırmızı ısık var mesela onlar cıceklenmede çok yarar bıtkiye bu konu hakında çok arastırma yaptım aslında gelısımde 660nmde sakıncalı ama ıste ne yazıkkı onun anahtarı yok... kırmızı dalgalar cıceklenmeye yarıyan bırsey sımdı sen sadece gelısımde uv ır kapalı olacak cıceklenmenın ılk haftasında ır acacksın someklenmeyı gelıstırcek onu acınca mesela ayrı sprektm verir uv ır da bırlıkte acsan sıkıntı olmaz tabi sımdı hasada 3 hafta kala ır kapayıp uv acınca noluyo sprektum deısıyor ve uv baslıyor göreve ondan sonra thc tavan yapıyor zaten cıcek ozaman kadar oturmus oluyor o bıtkıyı cıceklerı buyutmeye yeter o dalgalanma yani anlıyacağın onların nedediğine bakma yalan yanlıs seyler söyluyorlar doğrusu budur..

darkbiohazards

Kıdemli Üye
@Black-Box @Altınpipo gayet güzel izah etmiş.
Bir ekleme yapacak olursam tek başına 3500 k değil de renklerin mixlenmesi daha etkili oluyor mesela 2700k+4000k gibi veya 3000k+5000 k gibi. Zaten önde gelen markalar mars gibi spyder gibi bunu bildikleri için tek renk yerine mix renk kullanırlar.