Agrotime Ürünleri

ayshe

Yeni üye
Herkese merhaba;
Elimde Agrotime gübreleri var. Formda @Silas ın tavsiyesi üzerine gübre alışverişimi yaptım. Fakat sulama konusunda kafam biraz karışık.

Gübreler;
Agro Kalsiyum, Agro Multi, Agro Kombi, Agromos ve Fosforzinki

Bitkim henüz çimlenme döneminde. İlk iki hafta sadece su verdim. Şimdi bu gübreleri suya karıştırıcam. Fakat ne miktarda gübreli su vermem gerekiyor? Toprakğa bakıyorum eğer 2cm aşağısı kurumuş ise sulama yapıyorum. Fakat gübreleri 1,5 lt sularda karıştırmam mı gerekiyor?
Bu gübreler için; ilk sulamada Agro Kalsiyum ikinci sulamada Multi, üçüncü sulamada Kombi kullanımı öneriliyor.
Haftada 3 sulama yaparsam, her sulamada birini kullanıp 4,5 lt su vermiş oluyorum bitkiye? Peki bu miktar fazla değil mi bitki için?
Yoksa 1,5 Lt suları ayrı ayrı hazırlayıp her sulamada azar azar mı kullanmalıyım?

Bu gübreleri kullanan var mı?
Sulama hakkında detay verebilir misiniz?

Teşekkürler.

acemiceday

Müptezel
Herkese merhaba;
Elimde Agrotime gübreleri var. Formda @Silas ın tavsiyesi üzerine gübre alışverişimi yaptım. Fakat sulama konusunda kafam biraz karışık.

Gübreler;
Agro Kalsiyum, Agro Multi, Agro Kombi, Agromos ve Fosforzinki

Bitkim henüz çimlenme döneminde. İlk iki hafta sadece su verdim. Şimdi bu gübreleri suya karıştırıcam. Fakat ne miktarda gübreli su vermem gerekiyor? Toprakğa bakıyorum eğer 2cm aşağısı kurumuş ise sulama yapıyorum. Fakat gübreleri 1,5 lt sularda karıştırmam mı gerekiyor?
Bu gübreler için; ilk sulamada Agro Kalsiyum ikinci sulamada Multi, üçüncü sulamada Kombi kullanımı öneriliyor.
Haftada 3 sulama yaparsam, her sulamada birini kullanıp 4,5 lt su vermiş oluyorum bitkiye? Peki bu miktar fazla değil mi bitki için?
Yoksa 1,5 Lt suları ayrı ayrı hazırlayıp her sulamada azar azar mı kullanmalıyım?

Bu gübreleri kullanan var mı?
Sulama hakkında detay verebilir misiniz?

Teşekkürler.
Kanka internette, firmanın sitesinde veya satın aldığın web sitesinde gübrelerin uygulama takvimi ölçüsü vardır. Oraya bakabilirsin. Orada yazan miktarların yarisi oranı ile başlamanı tavsiye ederim. Bitkini / lerini gözlemleyerek ihtiyaçlarına göre arttirirsin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **