Aşamalı hasat / tepe kellelerin hasat zamanı geldi mi ?

Elt_Archer

Yeni üye
Merhaba herkese.

Daha önceki konularımda ustalardan yardımlar aldım.

Acemi ve ilk kez bu işe baş koyan bir yetiştirici olarak forumda takip ettiğim konular dahilinde auto Royal dwarf queen bitkimin hasat evresine yaklaştığımı düşünüyorum.

@Canna üstadın bahsettiği aşamalı hasat olayını yapmayı planlıyorum. Çünkü ışığa yakın olan tepe kelleler gayet güzel görünüyorlar. Fakat aşağıda kalanların ışığa ve zamana ihtiyacı var.

Mikroskopum olmadığı için telefonun makro moduyla tepe kellelerin son hallerini çektim.

Önceki konularda bahsettiğim son evredeki aşırı gübreden dolayı yaprak sararması ve açık renge dönmesi yüzünden gübreyi kestim (sıvı yarasa,üzüm pekmezi) ve son 2 seferdir flosh yapıyorum (sadece su ve cal mag veriyorum) . 20/4 ışık düzenim devam ediyor herhangi bir karanlıkta bırakma işlemi yapmadım. Yapraklardaki sararmalar pek azalmadı fakat daha iyi görünüyor .

Tepe kellelerin zamanı geldiyse kesmeyi ve altta kalan küçük çiçekleri gübre ve ışık yaklaştırarak devam ettirmeyi düşünüyorum.

1.Şimdi sorum bu tepe kelleleri hasat etme vaktim gelmiş mi ?

2. 3. Floshtan sonra aşamalı hasat yapmayı planladığım için teppe kelleleri kesmeden önce bitkiyi tamanen karanlığa yine de almalı mıyım ? Alttaki devam ettirmeyi düşündüğüm çiçeklere zarar verir mi ?

3. Yoksa 3. Flosh kuruyunca direkt tepe kelleleri kesip kurutmaya başlatıp kalanlara gübre ile devam mı etmeliyim ?

4. Kökünden mi keseceğim yoksa sömeklerin dibinden mi keseceğim ?

Kafamda deli sorular :)

Şuan için en önemli soru 1. Soru tabi ki.

Bilgileriniz ve ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

@Canna @AwaKe4 @ @Relaxaddiectt

püskütvarmı

Ordinaryüs
Kanka pistillerin kızarmasından baktığım kadariyla bu bitkinin daha 2 haftası var . Pistiller %60 70 kızarsın öyle tepeleri bir ipe asabilecegin şekilde kesmeni tavsiye ederim . Flussh atma zamanıda değil benim görüşüm . Sonrasındada tepeye kesmeden önce niye karanlığa almaya düşünüyorsun .grow hala devam ediyor . @Canna abim daha iyi bilirde yapacağın şeyler baştan aşağı bana saçma geldi açıkçası . Daha tepeler hasat vakti gelmemiş bu aklında bulunsun . Flussh zamanı da 1 hafta sonra baslayabilirdin .

Elt_Archer

Yeni üye
Kanka pistillerin kızarmasından baktığım kadariyla bu bitkinin daha 2 haftası var . Pistiller %60 70 kızarsın öyle tepeleri bir ipe asabilecegin şekilde kesmeni tavsiye ederim . Flussh atma zamanıda değil benim görüşüm . Sonrasındada tepeye kesmeden önce niye karanlığa almaya düşünüyorsun .grow hala devam ediyor . @Canna abim daha iyi bilirde yapacağın şeyler baştan aşağı bana saçma geldi açıkçası . Daha tepeler hasat vakti gelmemiş bu aklında bulunsun . Flussh zamanı da 1 hafta sonra baslayabilirdin .
Teşekkür ederim dönüşün için. Flush dediğim yapraklarda sararma var diye sadece su ve calmag veriyordum 2 sulamadır. Gübreyi kestim. Flush demek bu mu bilmiyorum ama .

Bazı konularda görmüştüm flushtan sonra karanlığa alınıyor toprak kuruyana kadar diye. Yanlış anlamış olabilirim.

püskütvarmı

Ordinaryüs
Kanka ful bitkiyi hasat edersen flus atıp karanlığa alıp hasat edebilirsin ama . Kademeli hasatta o mümkün olmaz yani kesip kesip asacan brom onu ☺️

C

Canna

Guest
1- https://www.tohumsuz.com/threads/trikomlara-göre-hasat.22369/

2.3- Flushtan sonra karanliga almak yok, bekle toprak kurusun kes hasat etmek istedigin kellleri, isigi kestigin kelle boyu kadar yaklastir, ve gübreli suyu devam.Kestigin kelleri karanlikta kurut.
4- Sadece sömek dallarini keseceksin, kökünden degil.
Söyle düsün dostum, bir elma agacin var, üstteki elmalar olgunlasmis, sen önce olgunlasan meyveleri hasat edeceksin, geri kalanini agacta brakacaksin olgunlassinlar diye.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • R RainGrow:
    ****** ** ****** **** * ********* ** * **** *** **** ** ***** ** **** **** ******* ** ***********
  • SariTursu SariTursu:
    **** **** ***** ****** *** ***** dready ******** ** *** ********** ****** *****
  • T Twist:
  • T Twist:
  • kralartur01 kralartur01:
  • SariTursu SariTursu:
  • R RainGrow:
    ****** **** ***** ***** ****** ** ******* ***** ***** *** ******* ******** **** ********* ******** ******** ***** ******** ** ***** ** ********* **** **** ******* ********** ** *** ********** ******** dready *********** dready ** ******* ** **** ********* ******** ******* ****** *******
  • R RainGrow:
    *** * *** ******* ***** ** *** ****** **** *** ******** ******* ***** dready*
  • M Mamba70:
    dready**********
    +2
  • M Mamba70:
    ****** dready ********* *******
  • R RainGrow:
    ********* ****** ** ********* ***** ** *** ******** dready**********
  • ndr ndr:
    ****** dready
  • M Mamba70:
    ***** ***** dready*** dready* *****
  • M Mamba70:
  • R RainGrow:
    ***** *** **** ********* ***** *** ******* ****** ********** ****** *********** dready **
  • M Mamba70:
    ***** ** *** ***** **
  • ndr ndr:
    dready**********
  • ndr ndr:
  • R RainGrow:
    ********** ***** ****** ******* ***** ** ****** ******** **** ****** ****** ***** **

***** ** *** ***** **
  • M Mamba70:
  • M Mamba70:
    ********** ***** ****** ******* ***** ** ****** ******** **** ****** ****** ***** ** ******* ** *****
  • R RainGrow:
  • R RainGrow:
  • M Mamba70:
    ******* ********* **
  • R RainGrow:
    **** ** **
    R RainGrow: **** ** **