!!!_Ustalardan yardım bekliyorum bitkim büyümüyor_!!!

HaRMaN:)

Üye
Herkese selamlar iyi hasatlar diliyorum...
Ustalara bi kaç sorum var. Kendi çapımda ilk bitkimi yetiştiriyorum. Bitkim şuan 70. Günlerinde ilk 1 ay 25wat full spectrum led altındaydı yaklaşık 45 gündürde 150 watt ful spectrum cob led altında yxo dob 4075 seri 50 wattlık 3 adet led. 100 lük 1 giriş fanım birde çıkış fanım var (banyo aspratörü) kabinim 45×100×125 bez dolap içi komple folyo kaplı. Bir de masa üstü 220v vantilatör. Kabin ısısı 24-31°c arası gidip geliyo nem ortalama %40-50 arası. 11 lt kumaş saksı, toprak normal torf toprak çiçekcilerde satılan. Tohum çorbacı tohumu. Photo olarak bakıyorum şuan 18/6 ışık periyodun da mesafe şuan 60 cm. Gübre olarak biobiz indoor pack ve ayrıca bio alga-mıc ve bio-heaven kullanıyorum. 1 gübreli 1 gübresiz sulama yapıyorum ph ayarlı. Topping ve lst uyguladım son topping i 2 hafta önce yaptım 6 koldu 12 kol oldu artık topping yapmıycam zaten en sonuncusunu geç yaptım. Bitkin 70inci günlerin de olmasına rağmen kısa ve bodur kaldı büyüme yavaş gibi ve boy 15 cm. Nerde yanlış yapıyorum bilmiyorum ama büyüme konusunda bi problem var gibi hissediyorum. Siz usta growcu dostlarımdan yorumlarınızı ve fikirlenirinizi bekliyorum şimdiden teşekkürlerIMG-20210613-WA0010.jpgIMG-20210613-WA0009.jpgIMG-20210613-WA0008.jpgIMG-20210613-WA0006.jpgIMG-20210613-WA0007.jpgIMG-20210613-WA0011.jpg

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Grow gübreni artır biraz durum kötübdeyil topingler yavaşlatmış birde grow gübren az geldi bana rengi biraz açık gibi çiçeye aldında büyüme çok hızlanıcak dedim gibi kötüdeyil sıkma canını ve şunuda belirteyim topinge erken başlamışsın bitki biraz bodur kalmış ışığın o kabine yeter sadece led yeter diyerlerini yakmasanda olur gereksiz elektirik masrafı ışıgını yükselt biraz boya gitsin

Üye
Grow gübreni artır biraz durum kötübdeyil topingler yavaşlatmış birde grow gübren az geldi bana rengi biraz açık gibi çiçeye aldında büyüme çok hızlanıcak dedim gibi kötüdeyil sıkma canını ve şunuda belirteyim topinge erken başlamışsın bitki biraz bodur kalmış ışığın o kabine yeter sadece led yeter diyerlerini yakmasanda olur gereksiz elektirik masrafı ışıgını yükselt biraz boya gitsin
Değerli yorumun için saol dostum uyarılarını dikkate alıcam ışıkta sadece fotolara attığım 150 wat cob led var başka kullanmıyorum. Gübre bio serisi grow-bloom-top max-alga mıc- heaven var. Bloomla top max çiçekte vericem şuan diğerlerini kullanıyorum. Sence yeterli değilmi. Eğer değilse önerdiğin gübre varsa bilmek isterim şimdiden teşekkürler

cannabis16

Doktor
tohum genetiği çorbacı,bu bir etken..ilk başladığımda bende çorbacı tohumu denedim cılız dal,yavaş ve yetersiz büyüme çokça karşılaştım..avrupa veya amerika kıtasından tanınmış sitelerden düzgün genetiklere boşuna tanesine 10 yada daha fazla euro bayılmıyoruz..nedeni kuvvetli genetik,hızlı büyüme ve bol hasat..bu sende bir etken
ayrıca ışığın yetersiz ve o ışıkla bitki arası mesafe çok fazla..400 HPS yi bile en fazla 40 cm de tutarız..sen o gücü düşük cob ledleri 60 cm de tutuyorsun.. ışık cob led olarak en az bi 600 wat olmalı iyi verim almak,hızlı büyüme büyük bud yapmak istiyorsan..bu da sende bir etken..
havalandırma olarak temiz havayı direk sokaktan çekip,kirli havayı da direk borular ve fan vasıtasıyla sokağa atman teknik olarak en doğrusu..bu da bir etken
ayrıca topping yapmışsın 2 sefer sanırım,üstüne bir de lst olunca hepten ufak kalmış stresle boğuşmaktan..bitkileri strese sokacaksan bolca fotosentez yapacağından emin olmalısın..yani ışığın kuvvetli,havalandırman kabin içindeki havayı dakikada 2 kez değiştirmeye yeterli olmalı..olmalı ki bitki stresi kolay atlatsın.bu eğitim de bir etken
bunun dışında nem-sıcaklık faktörleri ne kadar ideal yaparsan o kadar hızlı büyür bitki..gelişimde %60 civarı nem iyidir mesela çiçeklenme 6. haftasına kadar %50 iyidir,son zamanlarında %40 en idealidir..teknik olarak etkenler bunlar..
gübre konusunda pH ayarlı verdiğine göre bitkin ne veriyorsan alıyor,2 sulamada bir tam doz bu evrede normal..zaten bitkinin yaprakları ve genel durumunda besin eksikliği semptomu yok..bu etken değil sende
toprağın iyi,saksı hacmi minimum olarak yeterli düzeyde..bu da yavaş gelişime etken değil sende
senin bitkiyi yavaş gelişiyor görme nedenlerini tek tek sıraladım,analizini yaptım..ne kadar iyileştirirsen o kadar işler iyiye gider..

Üye
tohum genetiği çorbacı,bu bir etken..ilk başladığımda bende çorbacı tohumu denedim cılız dal,yavaş ve yetersiz büyüme çokça karşılaştım..avrupa veya amerika kıtasından tanınmış sitelerden düzgün genetiklere boşuna tanesine 10 yada daha fazla euro bayılmıyoruz..nedeni kuvvetli genetik,hızlı büyüme ve bol hasat..bu sende bir etken
ayrıca ışığın yetersiz ve o ışıkla bitki arası mesafe çok fazla..400 HPS yi bile en fazla 40 cm de tutarız..sen o gücü düşük cob ledleri 60 cm de tutuyorsun.. ışık cob led olarak en az bi 600 wat olmalı iyi verim almak,hızlı büyüme büyük bud yapmak istiyorsan..bu da sende bir etken..
havalandırma olarak temiz havayı direk sokaktan çekip,kirli havayı da direk borular ve fan vasıtasıyla sokağa atman teknik olarak en doğrusu..bu da bir etken
ayrıca topping yapmışsın 2 sefer sanırım,üstüne bir de lst olunca hepten ufak kalmış stresle boğuşmaktan..bitkileri strese sokacaksan bolca fotosentez yapacağından emin olmalısın..yani ışığın kuvvetli,havalandırman kabin içindeki havayı dakikada 2 kez değiştirmeye yeterli olmalı..olmalı ki bitki stresi kolay atlatsın.bu eğitim de bir etken
bunun dışında nem-sıcaklık faktörleri ne kadar ideal yaparsan o kadar hızlı büyür bitki..gelişimde %60 civarı nem iyidir mesela çiçeklenme 6. haftasına kadar %50 iyidir,son zamanlarında %40 en idealidir..teknik olarak etkenler bunlar..
gübre konusunda pH ayarlı verdiğine göre bitkin ne veriyorsan alıyor,2 sulamada bir tam doz bu evrede normal..zaten bitkinin yaprakları ve genel durumunda besin eksikliği semptomu yok..bu etken değil sende
toprağın iyi,saksı hacmi minimum olarak yeterli düzeyde..bu da yavaş gelişime etken değil sende
senin bitkiyi yavaş gelişiyor görme nedenlerini tek tek sıraladım,analizini yaptım..ne kadar iyileştirirsen o kadar işler iyiye gider..
Çok açıklayıcı ve anlaşılır oldu kardeşim zaman ayırıp fikirlerini paylaştığın için teşekkür ederim hatalarımı analiz edip düzeltmeye çalışıcam

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • E ErdemRS6:
  • Night owl Night owl:
  • TabldotLife TabldotLife:
    +1
  • kamilars kamilars:
    +1
  • BRUNOOOOO BRUNOOOOO:
    +1
  • B Bavçikimari:
    ******* dready*** ********* ******* ******* ********* *** ***** ** ** ****** ******* ********* ****** ******** ********** *** ******* ** ***** dready* ** ******* dready** **** ******* ***** ***** ***** ****** ** ****** *********** ******* dready*** ******* ****** ******
    +1
  • SariTursu SariTursu:
  • SariTursu SariTursu:
  • Night owl Night owl:
    Night owl Night owl: **** **** ****** ******