9'lar Yüzük Tayflarım GÜNCEL 5 Ocak.

• Konbuyu başlatan Üye silindi 16048
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 16048

Guest
Karanlıklar Efendisi SAURON
KARA HÜKÜMDAR İş Başında

Selamın Aleyküm Kankalar

Dumanınız Bol Olsun

Diğer Konum Yorumlara Kapatılmış Neden Niçin Olduğunu Anlamadım Yeni Konu Açıyım Dedim Düzenlemede Olmuyordu Neyse Sadede Gelelim

11 Kökle Başladım 2 Tanesini Fire Verdim Neden Öldüklerini Çözemedim Bardakları Açıp Kök Kısmına Bakıcam Fazla Veya Az Sulamadan Olabilir

İlk 1 Hafta Sulamaya Odanın Nem Oranına Ve Isıya Çok Dikkat Edilmelidir

Bardak dan Çıkana Kadar 30 Cm Yakınlıkda Tasarruflu Lamba 6500 k Yakıyorum Başlar Hemen Hemen Aynı Gün Çıkıyor Veya 12 Saat Oynuyor Aralarında Baş Çıktıkdan 12 Saat Sonra Işığı Kapatıp Normal 18/6 Periyoda Geçiyorum Eğer Başlar Çıkmakda Gecikir Ve Orantısız Saatlerde Çıkarsa Tüm Başlar ÇIKANA Kadar Işığı Kapatmıyorum Bütün Bitkiler Minimum 1 Cm YÜKSEKLİĞE Ulaştıklarından İtibaren 12 Saat Aydınlıkda Sonrasında Işıkları Kapatıp 18/6 Periyoda Geçmenizi Öneririm

10 Gün Boyunca 500 w Cob Led İle 60 Cm Mesafe Bırakıp Biraz Pazlazlanmalarını Bekledim '' Baş Çıkıp Direk Cobled Altına Aldım Bikaçgün Veya 1 Hafta Tasarruflu Lamba İle Büyütüp Sonra Led Veya Ana Işığın Altına Alınmasını Tavsiye Etmiyorum ''

2.Gün Bitkilere Sulama Yaptım İlk Sularını

9 Bitkiye 1 LT Su Yapıp Parça Parça Verdim

Grow 0.5 ml
Tarantula 0.5 ml
B-52 0.5 ml
Revive 0.5 ml

Olarak 10 Gün Boyunca Devam Ettim 2 Günde Bir Sulama Yaparak

Oda Sıcaklığı 23 Nem 70

27 Aralık Pazar

Evet Kankalar Bugün 10. Gün
Bugün İzinli Olduğumdan Maratona Tam Gaz Başlamak İçin Bugüne Bırakdım

Bitkilerin Hepsini 11Lt Kumaş Saksılara Aldım Ve Off Olan Işıkları Bağladım Toplam 1000w Cob Aktif

Bitkileri Saksıya Almadan 1 Gün Önce Suladım Aktarması Kolay Olsun Diye Sizede Yapmanızı Öneririm Aktarma Yapıcanız Gün Sulamayın Islak Veya Kuru Olduğu Zaman Dağılma Oluyor

Karton Bardak Kullanmanızı Öneririm Daha Kolay Ve Pratik Olur Alttan Çıkıntılı Bardak Kullanın Ve Makasla Çapraz Şekilde Önce Alt Kısmını Kesin Ve Sonra Tekrar Makası Çapraz Tutarak Boylamasına Kesin Köklere Zarar Vermemek İçin Bu İşlemi Hem Yavaş Hemde Dikkatli Yapın Kesilen Bardağı Cips Açar Gibi Aniden Açmayın Yapışan Kökleri Koparmamak İçin Yavaşca Sağa Sola Açarak Yapın

3 Litre Su Hazırlayıp Can Sularını Gübreli Verdim Dağıtarak

Grow 2 ml
Tarantula 2 ml
B-52 2 ml
Revive 3 ml

Saksıları Işığın Altına Eşit Şekilde Yerleştirdim Şuan 1000w la Çiçeğe Kadar Devam Edicem Çiçeğe Girmeden Eğitim Kelle Filan Onları Yapınca Paylaşıcam Fakat Çiçeğe Girdikden Sonra 1.250 w Yapıcam Şuan Hazır Fakat Bağlamadım

Şuana Kadar Yaptıklarımdan Başladım Birazda Bilgi Paylaşmak İstedim Bundan Sonra Not Defterimde Günlük Olarak Kaydedip Haftalık Olarak Paylaşmayı UMUT Ediyorum

Şuan Aklıma Gelenler Bunlar İllaki Unuttuklarım Oldu Onları da İlerleyen Günlerde Güncelleme Yaparak Düzelticem

İnce Detay Hastasıyım Herşeyi Defalarca İncelemeyi Denemeyi Severim İlk Grow'uma Başlamadan Önce Doğru Ve Yanlış Edindiğim Bilgileri Test Etmek İçin 1 Sene Uğraşdım

Sokak Sigaralarından Çıkan Tohumları Ekip Hepsine Farklı Uygulama Yaptım
Misal

1 Bitkiye Ph Düzensiz 4.0-8.0 Arasında Verip Bitkinin Ph Sorununda Ne Tepki Verip Nasıl Düzeltilmesi Gerektiğini Test Ettim 1 Bitkiye Işığı Yakın Tutup Birine Uzak Tutup Farklarını Ve Sorunlarını Çözüp Nasıl Düzeltiliceğini Deneyimledim 1 Bitkiye Gübreli 1 Bitkiye Gübresiz Sulama Yapıp 1 Bitkiye Budama Diyeri ne Budama Yapmadan 1 Bitkiye Eğitim Verip 1 Taneye Vermeden Yapıp Bilgi Edindim Kısacası BİTKİLER Arasında Oynamalar Yapıp Aklıma Gelen Herşeyi Her Hatayı Doğruyu Uygulayıp İşin İçinden Nasıl Çıkmam Gerektiğini Deneyimledim

Bunları Anlatmak Yerine Grow Yaparak Sizinle Paylaşmayı Ve İllaki Benimde Yanlışlarımı Sizin Düzeltmeniz Ve Benden de Birkaç Bilgi Edinmenizi İstedim

Kankalar Ben Yaptığım Hiçbir Paylaşımı Garanti Olarak Belirtmiyorum Kesin Sonuç Olarak Yönlendirmek İstemiyorum Benim Edindiğim Tecrübeler Doğrultusunda Kendime Çizdiğim Grow Tablomu Sizinle Paylaşıyorum Yeni Başlayan Arkadaşlara Tavsiyem Herkezden Bilgi Alın Fakat Aralarından Doğru Olanları Seçip Mantığınızla Uygulayın Benden Sulama Takvimi Aldıysan Bi Başkasından da Al 2 Sini Karşılaştır Ve Çıkan Sonucu İnce Elekden Geçirip Sende Ona Göre Kendine Bi Takvim Çıkar Misal Olarak

Ve Yeni Başlayan Arkadaşlar Soru Sormak da Çekinmeyin Bıktırdığınızı Düşünmeyin Bu Konuda Arsız Olursanız Kazanma İhtimaliniz Var Ve Sakına Sakın Birinden Doğru Bir Bilgi Alıp Maddi Durumunuza Bakıp Eleme Yaparak Devam Etmeyin Farzı Misal

Bir Soru Sordun Örnek Saksı Konusunda Yardım..

Cevap- 10 12 LT Arası Kumaş Saksı Almanı Öneririm Bu Cevap Deneyimli Ve İşi Az Çok Bilen Olarak Cevapladım Fakat Sen Bunu Tartışırsan Kaybedersin Sana Ne Dendiyse Onu Yap Yanlış Anlama

Bir Soru Ph Ölçmek Yardım

Cevap- Durumun Varsa Kaliteli Yoksa Basit Ama Mutlaka Alman Gereken Ph Metre Al

Senin Aklındaki Yanan Işık Hemen Şu Olucak

Marketten Su Aldım Ph 7. 0 Ben Buna Gübre Koysam 6.5 Filan Olur Tahmini Bida Para Harcamıyım Gerek Yok Birinin Konusunda Gördüm Aklımda Kaldı Şimdi Buda Diyo Ph Metre Al Amaaan Almasamda Olur 20 Gr Eksik Hasat ALIYIM Diceksin Bile Olmaz Diceksin

İnteraktif- Sıçtın Kardeşim Geçmiş Olsun Sana Doğru Söyleneni Muhalefet Edip Kafana Göre İş Yaptın 100 200 Lira Vermedin 20 Gr Eksik Düşündüğün Hasatın Toplam 20 Gr Gelicek Haberin Yok Sonra Üzülüceksin Bu İşden Soğuyacaksın Bunlar Sana Eksi Olarak Dönecek Kafana Göre Gidersen

Baya Uzun Oldu Aklım Karma Karışık Zamanla Düzeltip Güncelleme Yapıcam

10. GÜNDEN İTİBAREN Başlayalım

Bitkileri 2 Panelin Arasına Koyup Işığı Eşit Şekilde Dağıttım

Aktif Olarak Başlandı Herkeze Bol Hasatlar Kazasız Belasız Grow'lar Bol Dumanlar.

Sigaranın Peşine Düşüp Hayatı Unutmayın Sağlıcakla Kalın...

5 Ocak Salı 2021 '1 Sene Geçti Be :)'

Kankalar İşden Dolayı Foto Çekmek Aklıma Bile Gelmiyor Fakat Foto Hariç İlgi, Özen Ve Sabır Eksiksiz Devam Ediyor

Bugün Gübrelere Tam Başladım İlk Normal Gübreli Sularını Yediler Şuan Uykudalar

5Lt Suya

Grow 5ml
Mikro 5ml
Tarantula 5ml
B-52 3.5ml
Revive 5ml
Ph 6.0-6.5
Ppm 680
Bitki Başı 500ml Sulandı

Şuan 6. Sömek Dalları 3 Boğum Oldu Hedefim 8-10 Sömek Dalı Sonra Kelle Koparma

Low Stress Training 'Eğitim' Bu Hafta Veya Bidaki Hafta İzin Günümde Başlamayı Düşünüyorum
Sömek Dallarının Anadalları Biraz Uzayıp 2 Fan Yaprakları ÇIKANA Kadar Eğitime Sokmicam Çünki Anadalı Uzamayan Sömek Yaprağı Işığı Alamayıp Özürlü Kalıyor Ya Büyümüyor Yada Biçimsiz Ve Verimsiz Çıkıyor Bunları Detaylı Olarak Paylaşıcam

Şuan 1-2 Foto Çektim Toplu Halde Paylaşmak İstedim

Herkeze Kazasız Belasız Bol Dumanlı Bol Kafalı Bol Hasat Dilerim...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
  • MalrukLord MalrukLord:
    ** ** ******** ***** hahahaha** *** *** hahahaha
  • kkush kkush:
    hahahaha** ***** * ******
  • MalrukLord MalrukLord:
  • Night owl Night owl:
    ******** **** ******** hahahaha** ***** * ******
  • kkush kkush:
    ***** hahahaha****** ***** ********* ******* ********** ******
    +1
  • kkush kkush:
  • MalrukLord MalrukLord:
    ******** **** ******* ******* **
  • MalrukLord MalrukLord:
    **** *** ********** ***** ** **** ** hahahaha** hahahaha ******* hahahaha*
    +1
  • Night owl Night owl:
    hahahaha ********** ***** ******* **** ***** hahahaha****** ***** ********* ******* ********** ******
  • kkush kkush:
    ** ******** ********* ******* ********** hahahaha** ******* ****
  • Avare Avare:
    **** ******* ****** ****** hahahaha** ******* ***** **** hahahaha** ***** ******* **
  • Avare Avare:
    **
  • Avare Avare:
    **
  • Night owl Night owl:
    ******** ***** ******* ******** *** ****** **** ***** ******** ********** **** ******* ******* **
  • Avare Avare:
  • MalrukLord MalrukLord:
  • Night owl Night owl:
    ****** ********** **** ***** ** **** ****** ******** ** ********** ***** ******** ***** ******* ***** *** **** ******* ** ** ******** ******* *** ******** ******* ***** ********* ** ** *** ****** *******
  • kkush kkush:
    hahahaha **** hahahaha*** *** ****** *******
  • Avare Avare:
    hahahaha
  • kkush kkush:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ******* ********** ******* ****** ** **** ******* ********** ***** ***** ********* ********* **
  • Avare Avare:
    ****** ****** ****** ******* **** ****** ******** ** ***** ***** ****** *****
    Avare Avare: ****** ****** ****** ******* **** ****** ******** ** ***** ***** ****** *****